РІВНЕНЩИНА

Онлайн рейс: як водій рівненської «Шаленої черепахи» в Київ їхав

22.08.2017, 22:20      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 15166

Надійність, комфортабельні умови, досвід та увага персоналу  це те, що обціяють клієнтам на сайті одного з найпопулярніших рівненських перевізників «Шаленої черепахи». Відео, де один з їхніх водіїв не випускає з рук телефону та водночас керує заповненою маршруткою надіслала нам пасажирка. Подробиці інциденту та наслідки, до яких призводять подібні випадки, – з`ясовувала «Четверта влада».

Фрагмент відео з водієм, який під час руху заповненого маршрутного автобусу користується телефоном, першою опублікувала журналістка Інна Білецька. Повне відео надала «Четвертій владі» пасажирка, що стала свідком події.

«Скрізь де був 3G інтернет, він собі сидів і листав»

Авторка відео розповіла про обставини ситуації. За її словами, заповнений пасажирами «Спрінтер» вирушив з рівненського автовокзалу о 15 годині 21-го серпня. Поблизу Гощі, коли зявилася 3G мережа, водій взяв до рук телефона, і практично не підводячи очей від нього, щось читав та навіть відписував. 

– Біля мене спочатку сиділа дівчина, але вона передумала їхати. Її висадили не доїжджаючи до Гощі, біля Федорівки. І починаючи з цієї ділянки дороги, скрізь де був 3G інтернет, він собі сидів і листав, мабуть, якісь соцмережі. А вже як ми проїхали в Житомир, то він плював насіння. Вже не грався телефоном. [...] Я дивилася на нього, він бачив, що я звертаю увагу і ніяким чином це не впливало на його поведінку, – розповідає авторка відео.

За словами пасажирки, зауважень водію ніхто не робив. Відео вирішилa віддати журналістам, аби звернути увагу на проблему.

У мене немає часу, – диспечер «Шаленої черепахи»

На відео – водій перевізника «Шалена черепаха», найімовірніше, найбільшого та найпопулярнішого автоперевізника сполучення Рівне–Київ. Під цим брендом з 1998 року працює мале приватне підприємство «Деймос». Засновники: Микола Сидорчук, Євгенія Чигін та Денис Косюга. Останній також вказаний директором.

Телефонуємо за номерами, вказаними на сайті «Шаленої черепахи». Диспечери кажуть, що керівництва немає в місті, записують номер для зворотнього зв`язку і вибивають. Передзвонюємо і чуємо: 

– У мене немає часу і обов`язку з вами спілкуватися, – каже роздратований диспечер і перериває розмову.

425 гривень штрафу

Заступник начальника Управління патрульної поліції Рівного Андрій Крутень розповідає чому користуватися мобільним під час руху небезпечно і заборонено.

– У водія різко знижується швидкість реакції на динамічні зміни дорожньої обстановки, з`являється ефект обмеження поля зору, коли він не може сприймати зовнішню інформацію. У результаті чого водій може не помітити дорожні знаки, розмітку, дорожні умови загалом. Може допустити зіткнення з транспортними засобами, – розповідає Андрій Крутень. 

Андрій Крутень розповідає, що дії водія ймовірно містять скрад адміністративного правопорушення. Фото: ЧаРівне

– Відповідно до пункту 2Д Правил безпеки дорожнього руху, водієві під час руху транспортним засобом забороняється користуватися засобами зв`язку, тримаючи їх у руці. Дії водія можуть містити склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – каже патрульний. 

На водіїв маршруток, які розмовляють, або клацають по телефону, як водій «Шаленої черепахи», варто скаржитися патрульним і надавати докази такої поведінки.

– Ми не можемо вважати відео обґрунтованим доказом винуватості водіїв. Ми також маємо встановити всі фактичні обставини, потрібні пояснення водія, – розповідає Андрій Крутень, – Відповідальність за такого роду дії – накладення штрафу у розмірі 25 неоподаткованих мінімумів громадян. Фактично – 425 гривень.

Провести виховну роботу

Начальник управління Укртрансбезпеки у Рівненській області Микола Коваленко радить надіслати відео на їхню електронну адресу. Втім, каже, на водія жодного впливу управління не має.

– Ми, здійснюємо державний контроль, а державний контроль це планові перевірки, позапланові і рейдові. Планові, позапланові заборонені законом, а рейдові – по виявленому факту не маємо впливу. І законодавством не передбачено щось застосувати до водія. Тільки перевізник має вплинути на нього, провести виховну роботу, призвати до порядку, накласти дисциплінарне стягнення, звільнити і таке інше, – говорить Микола Коваленко.

Микола Коваленко говорить, що Укртрансбезпека не має жодного впливу на водіїв. Фото з його сторінки у Фейсбуці

Зі слів пана Коваленка, Укртрансбезпека може вплинути лише на перевізника.

– Ми йому скажемо і запропонуємо провести відповідну роботу, аби таких дій не було, коли водій під час перевезення пасажирів відволікається і наражає всіх пасажирів на небезпеку, – каже Коваленко. 

За інформацією Національної поліції України, з початку 2017 року в Україні трапилося 148 резонансних ДТП за участі громадського транспорту, де загинуло 219 осіб. Лише на Рівненщині в таких аваріях загинули пятеро людей, пятнадцятеро отримали ушкодження різного ступеня важкості.  

Фото надане Національною поліцією України

За інформацією очевидців, сьогодні водій «Шаленої черепахи» знову був на маршруті.

________________________________________
«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».
Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.
«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору