РІВНЕНЩИНА

Усім сторонам повідомляли про розгляд, – Вищий спецсуд у справі судді Тимощука проти журналістів

23.08.2017, 14:32      Аріна Крапка для порталу «Четверта влада»      Переглядів: 1587

Суддя Рівненського міського суду Олександр Тимощук не полишає свій позов проти журналістів після програшу у двох інстанціях. Ілюстрація – кадр з відео засідання Верховної ради, де Тимощука обирали безстроковий термін

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ надсилав повідомлення про розгляд касаційної скарги всім сторонам у справі, яка стосується позову  рівненського судді Олександра Тимощука до журналістів. Такий документ надіслав ВССУ у відповідь на запит «Четвертої влади».

12 липня судя прийняв ухвалу, якою позов рівненського судді Олександра Тимощука до журналістів відправив на повторний розгляд. Програвши дві попередні інстанції у цій справі, Олександр Тимощук подав касацію. Суд прийняв ухвалу щодо цієї справи, без урахування думки відповідачів.

Аби з`ясувати, чи повідомляв або ж намагався повідомити відповідачів про касаційну скаргу Вищий спецсуд «Четверта влада» надіслала запит. У відповіді йдеться, що усім учасникам справи надсилали повідомлення про розгляд:

«Рекомендованим листом від 10 лютого 2017 року копії зазначеної ухвали ВССУ та копії касаційної скарги з доданими до неї матеріали надіслано особам, які беруть участь у справі», – пишуть у відповіді Вищого спецалізованого суду.

Фотокопія рекомендованого листа від 10 лютого 2017 року

Колегія суддів судової палати у цивільних справах ВССУ касаційну скаргу Тимощука задовольнила частково, рішення Рівненського районного суду від 23 грудня 2016 року скасувала і справу передала до суду першої інстанції.

Копію цієї ухвали суд теж надіслав особам, які беруть участь у справі, супровідним листом від 17 серпня 2017 року.

Фотокопія фрагменту відповіді на запит

Одна із відповідачок, журналістка Вікторія Мамотюк, переконує, що відповідачі не отримували ніякої інформації про касаційну скаргу і тому не змогли надати свої заперечення.

– Нам навіть невідомо, що суддя зазначав у своїй позовній заяві. Я ці скарги не бачила. Ніяких документів від суду я не отримувала. Останній документ, що я бачила, то це рішення апеляції. Нічого ніхто із ВССУ не надсилав. І ми були позбавлені законного права на заперечення, – каже Вікторія Мамотюк.

Нагадаємо, що в лютому 2015 року Олександр Тимощук звернувся до суду із позовом. У своїй позовній заяві суддя вимагав спростувати інформацію, оприлюднену журналісткою та юристкою, яка звинуватила суддю Тимощука у привласнені правовстановлюючих документів на квартироволодіння її довірительки. Суддя вимагав від відповідачів (власника веб-сайту «ВСЕ» Олексія Кривошеєва, журналістки Вікторії Мамотюк, рівненського тижневика «Льонокомбінат», Рівненського об’єднання «Агенство «Рівнеінформ» та рівнянки Ліани Диновської) 200 тисяч гривень солідарно за «вчинену моральну шкоду».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору