РІВНЕНЩИНА

Будинки, квартири, автомобілі: статки екс-керівника рівненського онкодиспансеру та керівниці центру променевої терапії

06.09.2017, 07:30      Катерина Романік, Володимир Торбіч, «Четверта влада»      Переглядів: 16061

«Четверта влада» перевірила як живуть медичні керівники, пацієнти яких платять десятки тисяч за лікування. Колаж «Четвертої влади». Фото Тетяни Щегловської з її фейсбук-сторінки

Скаргами та наріканнями від пацієнтів на побори у Рівненському онкодиспансері нікого не здивуєш. Раніше в публікації «То 10 тисяч, то 6 тисяч»: що відбувається в Рівненському онкодиспансері» ми писали про здирництво в цьому медичному закладі. Люди віддають останнє, аби врятувати своє життя. Натомість лікарі нарікають на низьку заробітну плату та відсутність належного державного фінансування онкології. Ми вирішили з’ясувати: як же живе екс-головний лікар Григорій Максим’як, що 35 років очолював цей заклад. А також цікаво було дізнатися про статки Тетяни Щегловської – керівниці Центру променевої терапії, лікування в якому обходиться пацієнтам в десятки тисяч гривень.

За декларацією головного лікаря, яка у вільному доступі на сайті Держреєстру декларацій, торік зарплата Григорія Максим’яка в Рівненському онкологічному диспансері становила 185 тисяч 963 гривні.

Сукупний дохід його родини за 2016 склав 409 тисяч 500 гривень, з яких екс-головний лікар заробив 305 тисяч 828.

У 2016-му Григорій Максим’як отримав майже 78 тисяч гонорарів від ТОВ «Астразенека Україна», яке здійснює оптову торгівлю фармацевтичними товарами.

Дружина екс-головного лікаря працює в Діагностичному центрі та додатково займається підприємницькою діяльністю. Її офіційна заробітна плата за 2016 становить 44 тисячі 611 гривень. А дохід підприємця – 41 тисячу.

У Григорія Максим’яка в Білій Криниці є будинок площею майже 260 квадратних метрів на земельній ділянці понад 18 соток.

Його сусід – колишній чоловік керівниці Центру променевої терапії онкодиспансеру Тетяни Щегловської. Площа його будинку сягає 300 квадратних метрів. На відео видно ці будинки з квадракоптера:

Тетяна Щегловська, у розпорядженні якої вся найсучасніша медтехніка Центру променевої терапії, у 2015 році задекларувала 81 тисячу 65 гривень, що близько 7 тисяч гривень на місяць.

А хто ж такий Сергій Щегловський і скільки він заробляє? Бо ж, судячи з витягу із реєстру нерухомості, будинок йому подарували в листопаді 2016 року, хоча в подальших свідченнях ми почуємо, що він його збудував на власні кошти. В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань особа з таким прізвищем, як приватний підприємець або керівник чи власник фірми не зареєстрована.

Для того, аби поставити ці запитання власнику будинку, ми поїхали в Білу Криницю і виявили біля хатини автомобіль Тетяни Щегловської. Молодий чоловік, який назвався її сином Іваном, пояснив: хата – татова, а на маминій машині приїхав він.

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, господиня є – Тетяна Дмитрівна?, – журналістка

– Немає, – молодий чоловік у забрудненому одязі, ймовірно робочий.

– Немає її? А була вона сьогодні?

– Ні.

– Ми просто дивимося, тут її автомобіль стоїть.

– Це сина.

– Син її?

– Угу.

– Зараз на місці він?

– Да.

– А можна з ним поспілкуватися?

Після цього чоловік йде в будинок і виходить інший чоловік.

– Доброго дня.

– Добрий день.

– Скажіть, будь ласка, ми журналісти із «Четвертої влади», а зараз немає на місці Тетяни Дмитрівни Щегловської? Я так розумію – це ваша мама, так?

– Ні. Ну моя мама, да.

– Ми хотіли з нею поспілкуватися стосовно цього будинку, оскільки він не внесений до її декларації.

– Це не її будинок.

– Це не її будинок? А зорієнтуйте, будь ласка, чий.

– Мого тата.

Чоловік телефонує, за його словами, матері і випроваджує нас із двору. Вже за парканом:

– Такий будинок недешевий. Це на татові гроші?

– Ну а чиї ж?

Втім місцеві дітлахи, які спостерігали за нашим квадракоптером, розповіли: частенько бачать у цьому будинку і дядечка Сергія [Щегловського] і тітоньку Тетяну [Щегловську]. А на Різдво навіть приходили до них колядувати в цей будинок і отримали щедрі подарунки.

Окрім цього на Сергія Щегловського також зареєстровано 10 соток під садівництво в Обарівській сільраді під Рівним у 2014 році.

Також 10 соток в Обарові вказує у своїй декларації і сама Тетяна Щегловська як свою землю і в 2014-му і в 2015-му роках.

Крім того нас зацікавило звідки у 2014 році в декларації пані Щегловської з’явилася квартира в Рівному на вулиці Коновальця площею понад 66 квадратних метрів, якщо у попередньому році вона заробила лише 70 тисяч гривень. Ця квартира вже не вказана у декларації за 2015-й.

Їздить Тетяна Щегловська на Mazdа 6, 2008 року випуску. Звідки у неї цей автомобіль та за які кошти вона його утримує при таких невисоких статках?

Фото автівки Тетяни Щегловської

Ми не стверджуємо напевне, але ситуація схожа на фіктивне розлучення з метою приховати походження майна. Або з метою зберегти майно від стягнення боргу банком.

Наталія Дейнека, сестра Тетяни Щегловської, теж працює в онкодиспансері і в 2017 році отримала підвищення – стала заступником головлікаря з медсестринства. Пані Дейнека у 2008 році взяла понад 30 тисяч доларів кредиту в Приватбанку. Її поручителькою виступила Тетяна Щегловська. За цей час борг виріс до 80 тисяч доларів.

Це Наталія Дейнека – сестра Тетяни Щегловської під стінами обласної ради в червні 2017-го підтримує кандидатуру Григорія Максимяка на головлікаря онкодиспансеру, який підвищив її в посаді

У квітні 2017 року Рівненський районний суд зобов’язав стягнути із Наталії Дейнеки і Тетяни Щегловської солідарно 736 тисяч 933гривні і ще по 5 тисяч з кожної за судові витрати.

За інформацією на сайті «Судова влада» рішення виконано 23 травня 2017 року. Тобто вже набрало законної сили.

З’ясувати деталі походження майна, а також звідки кошти на повернення кредиту ми спробували безпосередньо у Тетяни Щегловської протягом червня-серпня. Але за свідченням різних її колег вона то у відпустці, то на навчанні в Чернівцях. Коли ж ми дізналися її телефон – вона не взяла слухавки. А наступного дня після нашого приїзду в Білу Криницю в онкодиспансері сказали, що вона взяла лікарняний.

Автівка екс-керівника Рівненського онкодиспансеру Григорія Максим’яка 

Колишній керівник Тетяни Щегловської Григорій Максим’як їздить на автомобілі Hyundai Santa Fe, 2012 року випуску. Судячи з декларації, придбав він його у 2013 році за 152 тисячі гривень.

Аналогічна модель 2016 року випуску, з врахуванням стрибка курсу долара, на офіційному сайті Hyundai коштує вдвічі дорожче.

Ми поцікавилися у екс-головного лікаря, чому його автівка така дешева. Розмовляв він з нами неохоче:

– Григорію Івановичу, в мене до Вас запитання. Hyundai Santa Fe, 2012 року Ви придбали у 13 році, це автомобіль, який внесений до Вашої декларації, за 152 тисячі гривень. Цей автомобіль, з урахуванням стрибка курсу долара, коштує вдвічі дорожче. Як Ви можете це пояснити?

– Він б/у-шний і після аварії.

Крім будинку в Білій Криниці і автівки, у екс-головного лікаря Рівненського онкологічного диспансеру ще є квартира в центрі Рівного площею майже 100 квадратних метрів і 82 тисячі гривень готівки.

Схоже, недофінансування системи охорони здоров’я на статках деяких медичних керівників не позначається. Далі буде.

________________________________________
«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».
Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.
«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»

 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору