РІВНЕНЩИНА

Рівненщина – серед областей, де найбільше перешкоджають журналістам (дослідження)

11.09.2017, 16:06      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1855

Очільник СБУ у Рівненській області Василь Бедрій підписав листа редактору «Четвертої влади» з протиправними вимогами. Архівне фото

Рівненщина опинилася на дев`ятому місці у рейтингу областей, де перешкоджали журналістам. За вісім місяців 2017-го року в області зафіксували сім таких випадків. Один із них був у серпні. 

Про це йдеться в серпневому моніторингу «Барометр свободи слова» Інституту масової інформації.  

У серпні статистику по Рівненщині поповнив випадок, коли управління СБУ у Рівненській області вимагало від керівника ГО «Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» Володимира Торбіча надати інформацію, яка стосується виконання проектів міжнародної технічної допомоги за підтримки країн-донорів. 

Володимиру Торбічу прийшло два листа від СБУ. У відповідь редактор «Четвертої влади» повідомив службу, що агенція не володіє запитуваною інформацію, а також запитував з якою метою СБУ дає вказівку її надати. Редактор «Четвертої влади» вважає, що Служба безпеки таким чином намагається тиснути на агенцію, яка неодноразово висвітлювало інформацію про зловживання службовців цього органу. Детальніше про цей випадок у блозі:

«Коротка відповідь рівненському СБУ на ура-патріотичну маніпуляцію»

За вісім місяців 2017 року ІМІ зафіксував на території України 173 випадки порушень свободи слова. Для порівняння, минулоріч було 184 випадки. 

У серпні журналістам перешкоджали 24 рази. 

Інфографіка Інституту масової інформації

Найбільше виявили випадків перешкоджання журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації, погроз та залякування журналістів.

ІМІ фіксує зменшення фізичної агресії щодо журналістів в Україні. Водночас у 2017-му почастішали випадки обмеження доступу до інформації та погроз журналістам – 23 випадки обмеження доступу до інформації (18 таких випадків минулого року). 

За інформацією ІМІ, негативною тенденцією є збільшення кількості випадків пошкодження майна журналістів: з початку року зафіксували 11 випадків, у порівнянні з 3-ма за аналогічний період у 2016-го. 

У п’ятірці регіонів, де зафіксовували найбільшу кількість порушень у цьому році, є: Київ з областю (38 випадків), Миколаївщина (17 випадків), Волинь (15 випадків), Полтавщина (12 випадків) та Одещина (11 випадків).

Інфографіка Інституту масової інформації

Основними агресорами і порушниками прав журналістів стали: приватні особи – 95, місцева влада – 27 та правоохоронці із силовиками – 14.

Нагадаємо, 9 вересня невідомі напали на групу телеканалу «1+1». Журналісти готували сюжет про нелегальний видобуток бурштину у Рівненській області.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору