РІВНЕНЩИНА

Пагорб «управлінського» безслав’я: чому проект Громадського бюджету Рівного у парку Слави досі не реалізований

14.09.2017, 13:06      Олександр Мельничук, «Четверта влада»      Переглядів: 2413

Знищена недобросовісним забудовником територія, що є власністю міста, заростає чагарниками. А відповідальні за виконання проектів громадського бюджету не поспішають. Із 31 проекту виконано 4. Колаж з використанням фото «Четвертої влади» та фото з FB Юрія Дюга

Частину паркової території на виїзді з Рівного місто ледь не втратило у 2014 році через незаконну забудову. Рятувати парк тоді кинулися небайдужі рівняни, які не лише власноруч повалили паркан забудови, а й «відкрили очі» міській владі та правоохоронним органам на відсутність у забудовника будь-яких дозвільних документів. Остаточно зберегти ділянку як зону відпочинку мав би один з проектів-переможців Громадського бюджету Рівного-2017, що передбачає відновлення паркової території на місці незаконної забудови. Щоправда, за майже 9 місяців, виконання робіт, передбачених проектом, досі не розпочалося.

Відновлення знищеного зеленого ландшафту на місці незаконної забудови, облаштування пішохідних доріжок, освітлення, лавочок та смітників – усе це передбачає проект Громадського бюджету, спрямований на відновлення паркової території. 

Там йде суд, ми нічого робити не будемо

Напередодні загальноміського голосування за проекти, подані на виконання Громадського бюджету, міські чиновники спробували перешкодити винесенню проекту з відновлення знищеної ділянки на Пагорбі Слави на голосування.

Тоді основною причиною в Управлінні ЖКГ, яке здійснювало аналіз проекту, назвали судову тяганину, між владою та забудовником, через яку проект начебто неможливо реалізувати.

Проте, оскільки суд був лише за 8 соток ділянки, на якій передбачена реалізація проекту, більшість членів Координаційного комітету Громадського бюджету підтримали винесення проекту на голосування.

Рівняни, які прийшли голосувати, своїм вибором засвідчили, що підтримують відновлення цієї території. Влада зі свого боку у численних коментарях журналістам запевняла, що обрані рівнянами проекти будуть реалізовані впродовж року. До того ж, гроші на виконання проектів, були закладені у проект бюджету Рівного на 2017 рік, який депутатами Рівнеради був підтриманий.

Довго запрягали  може швидко поїдемо?

Поглянувши на перелік проектів-переможців Громадського бюджету, багатьох охоплювало передчуття якісних змін, які нарешті, та ще й за участі пересічних громадян, відбудуться в Рівному. Хоча для багатьох, зокрема й авторів проектів, було зрозуміло, що на оформлення всіх необхідних документів та інші передпроектні роботи потрібно чимало часу. Було й розуміння того факту, що поки на дворі будуть сніги й морози, то втілення ідей Громадського бюджету не розпочнеться.

Згідно з Положенням про Громадський бюджет, передбачено, що виконавці проектів, тобто профільні управління, мають раз у квартал звітуватися про стан їх виконання. Довгоочікуваний перший звіт довелося чекати до весни, в якому у графі «стан виконання» було зазначено – «Розробляються передпроектні пропозиції».

За цими трьома словами крився процес визначення проектної організації, яка розроблятиме проект, за яким будуть виконуватися передбачені роботи з облаштування території. Такою організацією для цього проекту стала «Творчо-виробнича фірма «Архсервіс», яка підтвердила свою готовність розробити проект. 

За умовами Громадського бюджету далі комунікація мала б відбуватися між замовником проекту, яким є Управління ЖКГ, та виконавцем проекту – ТВФ «Архсервіс». Автор проекту, в свою чергу, має право слідкувати за реалізацією проекту.

«Ми хочемо робити» або імітація бурхливої діяльності

В той час, коли уже активно мала б тривати комунікація між замовником та виконавцем проекту, робота, в Управлінні ЖКГ, як виявилось, просто переплутали назву проектної організації. Про це стало відомо на одній з нарад в міській раді, присвяченій стану виконання проектів Громадського бюджету. Чиновники управління зв’язалися з ПП «Архбудсервіс», які, звісно, повідомили управління, що виконувати такий проект не планують. Через що робота деякий час знову стояла на місці.

Коли, за посередництва автора проекту, представники замовника проекту, яким є Управління ЖКГ, та виконавця, ТВФ «Архсервіс», не лише сконтактували, а й зустрілися, здавалося б, на заваді роботі уже нічого не стане. Тим більше, що директор ТВФ «Архсервіс» Валентин Дем’янов детально розписав і надав представникам Управління ЖКГ перелік документів, необхідних для виготовлення проекту.

Певний час заступник начальника управління ЖКГ Володимир Лапюк, коментуючи стан виконання проекту, посилався на те, що автори проекту не визначилися з детальним переліком обладнання, що має бути встановлене на зруйнованій ділянці. Хоча такий перелік розписаний в кошторисі, поданому разом з проектом ще до голосування, і був доступний не лише управлінню, а й знаходився в загальному доступі на сайті «Громадського бюджету».

Володимир Лапюк неодноразово говорив, що Управління не гальмує процес і хоче втілити проект

Автора проекту в управлінні ЖКГ запевняли, що проект готові втілити, й після чергової розмови з Володимиром Лапюком та начальником відділу технічного нагляду Управління ЖКГ Русланом Котеленцем, зазначили, що розписаного в кошторисі переліку робіт та обладнання цілком достатньо для того, щоб продовжити роботу над проектно-кошторисною документацією.

Роботу чиновників виконують… небайдужі рівняни

Поки чиновники визначалися з тим, чого їм не вистачає аби  нарешті почати виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення підготовчих робіт на ділянці, знищена забудовником паркова територія продовжувала перетворюватися на непрохідні хащі. 

Незалежно від проекту Громадського бюджету за ділянкою, яка є парковою зоною, мав доглядати Трест зеленого господарства, але ні за попередні роки, ні впродовж 2017-го року «нога комунальника» на Пагорб Слави не ступила.

Такий стан справ вводив в неабиякий смуток тих, хто приклав чимало зусиль у боротьбі за цю ділянку – активістів громадського руху «Захистимо Рівне» та просто небайдужих рівнян, що ще в 2014 році «відбивали» територію у недоброчесних забудовників.

В середині липня та на початку серпня декілька десятків рівнян самоорганізувавшись у Facebook, провели два «суботники», й власноруч та за допомогою власних інструментів розчистили частину ділянки від чагарників.

Небайдужі рівняни, активісти Олександр Гребенюк та Олександр Безощук, розчищають занедбану ділянку. Фото з FB Юрія Дюга. 

Як запевняють активісти, подібні акції готові повторювати, але наголошують, що обіцянки варто виконувати. Зокрема, обіцянку влади реалізувати проекти Громадського бюджету.

За такі гроші підрядники робити не хочуть

Із настанням осені питання стану виконання проекту постало набагато гостріше, адже часу на виконання робіт до зими зовсім небагато.

Відповідаючи на телефонний дзвінок автора проекту, заступник начальника управління ЖКГ Володимир Лапюк, запросив заїхати до управління де пообіцяв пояснити яка наразі ситуація з виконанням проекту.

– У нас крім вашого Пагорба Слави є ще 800 об’єктів. Якби він був один чи хоч 10… До того ж по Громадському бюджету жодні підрядники, які з нами працюють, не хочуть за ці проекти братися. Бо там занижені ціни на матеріали. Ми пороздавали по підприємствах, щоб ознайомились, а вони нам вертають. Не хочуть люди братися за цю роботу. А ви думаєте, що так все просто, – емоційно розповів Володимир Лапюк.

– На цій ділянці, де знятий грунт, реально посадити якісь красиві дерева, а якщо робити освітлення, то це треба освітлювати весь парк,  додав Руслан Котеленець – начальник рівненського відділу технічного нагляду Управління ЖКГ, що також прийшов до кабінету пана Лапюка.

Володимир Лапюк пояснив, що сьогодні (розмова відбулася 13 вересня) вони планують разом з проектантом Валентином Дем’яновим виїхати на місце реалізації проекту, аби узгодити деталі, і запропонували автору проекту поїхати з ними. 

За кілька годин Руслан Котеленець, який мав повідомити про час зустрічі на Пагорбі Слави, передзвонив до автора проекту й повідомив, що проектант відмовляється робити проект.

– Він каже, що у нього багато роботи до кінця року і зараз він робити це не встигає, – передав зміст розмови з директором «Архсервіса» Валентином Дем’яновим Руслан Котеленець.

Якщо почати робити – до кінця року встигнути реально

Як виявилось, у проектанта і справді роботи чимало, але від роботи над проектом він не відмовлявся.

– Я готовий виконати, якщо мені забезпечать відповідні вихідні дані. Я про це все говорив, коли ми зустрічалися з представниками УЖКГ. Перше, що треба зробити – топозйомка. Замовити топозйомку, щоб бачити що там нарили. Бачити той рельєф. Також бачити, які там є мережі чи немає. Чи можливе там освітлення, чи ні. Надати відповідні дозвільні документи та чіткий план робіт та матеріалів. Я ж бігати не буду. Я виконавець, а не замовник. Якщо замовник хоче робити – він сидить у мене в кабінеті. Я жодної людини від них у себе не бачив, – зазначив у телефонній розмові директор ТВФ «Архсервіс» Валентин Дем’янов.

Пан Валентин додав, що, в разі надання усіх необхідних документів встигнути реалізувати проект до початку 2018 року цілком реально.

Замість підсумку

На ділянці Пагорбу Слави продовжують буйно розростатися кущі, в очікуванні чергового громадського «суботника».

В Управлінні ЖКГ продовжують напружено працювати над реалізацією проектів Громадського бюджету, поданих у 2016 році. Станом на вересень 2017 року з усіх 11 проектів, які знаходяться на виконанні управління ЖКГ, реалізовали лише один – встановили дитячий майданчик біля Рівненської гуманітарної гімназії.

Загалом, з усіх 31 проекту Громадського бюджету-2017, наразі реалізували чотири. Окрім вищезгаданого майданчика, встановили «сонячні дерева», які роздають WiFi, а також провели два культурних заходи – Всеукраїнський хореографічний фестиваль та семінар вокально-артистичного напрямку «Біг Тайм».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору