РІВНЕНЩИНА

Спроба відвести суддю і пошуки зниклої присяги: подробиці суду Юрія Приварського з Рівненською ОДА

22.09.2017, 17:42      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1362

Представники Рівненської ОДА засумнівалися у неупередженості судді

У Рівненському окружному адмінсуді закінчилось засідання у справі про поновлення на роботі звільненого заступника голови Рівненської облдержадміністрації Юрія Приварського. 

Про це повідомляє журналістка «Четвертої влади» Анна Калаур із судової зали. 

Головує суддя Наталія Друзенко. Юрій Приварський вимагає визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Рівненської ОДА, яким його звільнили. Сам позивач у суд не прийшов. Його адвокат Дмитро Троянчук каже, що це – через нещодавно зроблену операцію на коліні. 

Радники голови ОДА  Галина Терещенко та Олександр Ганов, які представляють сторону захисту, клопотали про залучення до судової справи Держагентства водних ресурсів України. Адвокат Приварського назвав таку вимогу необгрунтованою. Суд став на бік позивача і в клопотанні ОДА відмовив. 

Радники голови ОДА, після перерви, подали клопотання про відвід судді через те, що «неупередженість судді викликає сумніви, через відхилене клопотання і витребувані документи в ОДА». Суддя пішла в нарадчу кімнату, щоб вирішити чи «відводити» себе. Відмовила.

Потім суддя попросила присягу держслужбовця, яку підписував Юрій Приварський, але виявилося, що в облдержадміністрації її немає. Посадовець складав цю присягу ще в 1999 році, коли працював в Контрольно-ревізійному управлінні.

Як витребувати присягу з управління, якого вже немає? КРУ реорганізоване в Державну аудиторську службу України. Але для чого витребовувати присягу? Якщо посадовець її не склав – не мав права працювати на держслужбі. А якщо склав, то текст цієї присяги визначений Законом «Про державну службу».

Зрештою суддя ухвалила витребувати в управління Держаудитслужби Західного регіону присягу Юрія Приварського, який працював старшим контролером-ревізором.

Наступна запланована дата судового засідання 17 жовтня 14.00.

Нагадаємо, 28 серпня на сайті Рівненської обласної державної адміністрації опублікували розпорядження суть якого зводиться до звільнення Юрія Приварського. Причина – вчинення ним дисциплінарного проступку та порушення присяги держслужбовця.

Юрій Приварський без відома свого керівника 18 липня погодив відпустку начальнику Рівненського обласного управління водних ресурсів Сергію Васильєву. При тому, що ОДА напередодні погодила звільнення Васильєва. Таким чином начальник облводресурсів пішов у відпустку і не був звільнений.

У розпорядженні ОДА настоювала на тому, що Юрій Приварський не мав повноважень погоджувати відпустку не своєму підлеглому і таким вчинком він «дискредитує Рівненську ОДА перед центральними виконавчими органами державної влади та принижує її авторитет як державного органу, що також призводить до приниження авторитету державного органу в очах громадськості», – йдеться у документі.

На противагу Сергій Васильєв надав «Четвертій владі» докази того, що раніше керівництво адміністрації погоджувало йому відпустки і Держагентство водних ресурсів вимагає такого погодження через співпрацю структур.

Юрій Приварський досить обережно коментував ситуацію, стверджував, що причина звільнення надумана, а розпорядження містить порушення законодавства. 

Голова ОДА Олексій Муляренко припускав, що Приварський і Васильєв – друзі. Тому заступник голови ОДА в такий спосіб нібито намагався затягнути процес звільнення свого друга. Втім вони заперечили такий зв`язок. 

Голова ОДА заперечував припущення, яке поширювали у ЗМІ, що нібито намагається у такий спосіб позбавитися від сильного заступника, яки перебрав на себе владу.

Тим не менше про Юрія Приварського неодноразово згадували медіа через його зв`язок з низкою пов`язаних будівельних компаній, які нині активно виграють у тендерах на десятки мільйонів гривень. У деяких випадках законність тендерів сумнівна. Крім того, Приварський не вказав в декларації вартість електрокару. 

ДЕТАЛЬНІШЕ:« Звільнення категорії «Б»: перипетії усунення заступника голови Рівненської ОДА»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору