РІВНЕНЩИНА

Рівнянин пропонує зробити батьківські внески в школах і садках безготівковими

29.09.2017, 19:00      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1767

Ілюстраційне фото з архіву «Четвертої влади»

Використання батьківських внесків у школах та дитячих садках Рівного  часто малоконтрольований процес. Деякі заклади звітують про використання грошей на своїх сайтах, а тим часом у інших містах виходять заборони збирати гроші з батьків. У Рівному ситуацію хочуть змінити і запропонували почати працювати сьогодні, напередодні Дня вчителя. 

26 вересня у Львові батьківським комітетам та освітянам заборонили збирати готівку з батьків школярів і дошкільнят – повідомляє громадський портал Львова «Форпост»

Начальниця управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик підписала наказ, відповідно до якого працівникам навчальних закладів, а також батьківським комітетам та учасникам навчально-виховного процесу категорично заборонено збирати готівку з батьків. Благодійні внески можна лише перераховувати на рахунки навчальних закладів, які відтепер щомісяця повинні звітувати про їх використання на своїх сайтах. 

Досвід Львова хочуть перейняти у Рівному.  Активіст ГО «Відповідальна Громада» Олександр Безощук у своєму Фейсбуці пропонує створити робочу групу з активних рівнян, депутатів міста, освітян та розробити Положення про порядок надходження та використання благодійних (добровільних) внесків і пожертв фізичних та юридичних осіб у комунальних закладах освіти м. Рівного та врегулювання окремих питань у галузі освіти міста Рівне. 

День вчителя! Сьогодні всі святкують день вчителя. Звісно я всіх вітаю та дякую їм за важку та кропітку працю з дітьми....

Опубліковано Олександром Безощуком 29 вересня 2017 р.


«Четверта влада» вже писала про те на що витрачають батьківські кошти у дитсадках Рівного, і як управління освіти у своїх звітах майже не згадує про фінансування з батьківських кишень. Тоді в управлінні освіти нам повідомили, що питання використання батьківських коштів – не до них. 

Ми зателефонували голові постійної комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації Віталію Павелківу, а також заступниці міського голови Рівного з гуманітарних питань Галині Кульчинській, аби дізнатися чи готові вони підтримати ініціативу. Втім обоє сьогодні святкують День вчителя і попросили зв`язатися з ними в понеділок. Тож на початку наступного робочого тижня ми дізнаємося їхні позиції. 

Нагадаємо, що в деяких інших українських містах уже діють заборони збирати кошти з батьків.  Наприклад, у Черкасах міський голова Анатолій Бондаренко заборонив брати кошти з батьків за ремонт, видав спеціальне розпорядження. Нагадаємо, що наш міський голова Володимир Хомко заборонив приймати в садочки дітей не з Рівного. 

У Тернополі школам дали 10 мільйонів і заборонили збирати гроші з батьків.  А вінницький міський голова Сергій Моргунов заявив, що звільнятиме директорів шкіл за «побори» з батьків і ремонти. Те саме зробили в Хмельницькому. Місто виділило по 100 гривень на кожного школяра, щоб звільнити родини учнів від батьківських внесків на потреби школи.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору