РІВНЕНЩИНА

Хто з рівненських нардепів купив елітні «Ауді» і не погребував бюджетними коштами на оренду житла

09.10.2017, 19:30      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 3326

Шестеро нардепів із Рівненщини не відмовилися від державних грошей, аби оплачувати оренду житла у Києві. Тим не менше дехто із них декларує новопридбані елітні авто і нерухомість. Використані фото зІ сторінок нардепів у Фейсбуці, «Громадського радіо» і з архіву «Четвертої влади»

Щороку держава виділяє кругленькі суми на компенсацію оренди житла нардепам, у яких немає власної нерухомості у Києві. У списку зі 187-ти нардепів, які отримали таку компенсацію в 2016-му, опинилися шестеро із восьми народних обранців з Рівненщини. Дехто із них, як видно з декларацій, міг потребувати цих коштів, у той час як двоє «народофронтівців» – Юрій Вознюк і Вадим Сидорчук – вражають покупками елітних авто за мільйони гривень. Попри такі витрати, обоє не відмовилися від коштів платників податків на оренду житла.

«Четверта влада» вкотре заглянула у декларації народних обранців, які представляють жителів Рівненщини у Верховній Раді, і з`ясувала кому державні гроші могли знадобитись, а хто і без того жив «на широку ногу».

Журналіст програми журналістських розслідувань «Слідство.інфо» Максим Опанасенко опублікував у своєму Фейсбуці список нардепів, які отримують коменсацію за оренду київського житла.  Журналіст звертає увагу, що у списку є багато нардепів, яких бідними не назвеш, а загалом утримання нардепів обійшлося бюджету в майже 30 мільйонів гривень. 
 

Майже у 30 мільйонів гривень обійшлося житло 187 нардепів у минулому році. Список прекрасний просто. Розенблат, Поляков, Кубів, Каплін, Дейдей, Вілкул, Гєллєр. Найбідніші люди країни.

Опубліковано Максимом Опанасенком 2 жовтня 2017 р.

 

Серед тих хто отримував компенсацію, знаходимо шістьох рівненських нардепів: Юрія Вознюка, Олександра Дехтярчука, Вадима Сидорчука, Віталія Корчика, Сергія Євтушка і Олега Осуховського. Двоє нардепів від Рівненщини – Андрій Лозовий і Василь Яніцький не отримували коштів на оренду, адже обоє мають житло у столиці. 

Які суми отримували нардепи – у таблиці. 

ПІБ народного депутата Політична сила Сума компенсації
Юрій Вознюк Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 168 360 грн.
Олександр Дехтярчук Фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" 168 360 грн.
Сергій Євтушок Фракція політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 168 360 грн.
Віталій Корчик Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 166 000 грн.
Андрій Лозовой Фракція Радикальної партії Олега Ляшка
Олег Осуховський Позафракійний, ВО "Свобода" 168 360 грн.
Вадим Сидорчук Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 154 100 грн.
Василь Яніцький Фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"


Тепер з`ясуємо як жили депутати, що так потребували компенсації оренди житла, минулого року. Розпочпочнемо з найцікавіших декларацій. 

Елітна Ауді і три квартири Вознюка 

Народний депутат від Народного фронту Юрій Вознюк у 2016-му заробив 157 тисяч гривень за працю  Верховній Раді. Дружина нардепа Зоряна Вознюк отримала лише 10 тисяч соціалки і батьківський подарунок – 540 тисяч гривень. За таку ж суму вона придбала авто Renault Captur 2015 року випуску. 

Нардеп купив елітне авто і вклав гроші у три квартири, але не гребував державними коштами на компенсацію оренди житла. Фото з особистої фейсбук-сторінки Юрія Вознюка

У 2016-му в нардепа Вознюка, який не гребував державними коштами на компенсацію оренди житла,  було 126 тисяч доларів готівки і 15 тисяч гривень на рахунках у банках. 

У розділі незавершене будівництво в декларації народного депутата за 2016-й  бачимо три квартири за які він сплатив 677 тисяч гривень інвестиції. Йдеться про недобудоване житло  ЖБК «Театральний» на вулиці Мазепи у Рівному. Нардеп інвестує в нього попри те, що суперечка щодо правомірності цього будівництва в історичному центрі міста триває і досі. 

Також минулого року нардеп Вознюк витратив 199 тисяч 891 гривень на земельну ділянку у 957 кв.м. Крім неї у нього є ще три ділянки, незавершене будівництво у 231,6 кв.м, він є співвласником квартири у Рівному у 76 кв.м. 

Більше того у травні цього року Юрій Вознюк придбав авто Audi Q7 2017 року випуску за 2 мільйони 255 тисяч 672 гривень. 


Audi Q7 2017 на сайті Аuto.ria.com продають за 84 тисячі 444 долари

В декларації нардепа не вказано жодного орендованого київського житла. Тож незрозуміло де він жив і кому платив виділені державою гроші. 

Народофронтівець Сидорчук купив авто за понад три мільйони

Однопартієць нардепа Вознюка Вадим Сидорчук також нещодавно придбав елітну Audi Q7, щоправда 2016-го року випуску і за дорожчою ціною – 3 мільйони 47 тисяч гривень. А ще минулого року не гребував державними коштами на компенсацію оренди житла. 

Вадим Сидорчук, як і його колега Юрій Вознюк, обзавівся авто Ауді. Фото з його сторінки у Фейсбуці

Торік у власності народного обранця, який раніше був засновником та керівником низки фірм, згідно декларації, з`явився будинок у Рівному і дві земельні ділянки. 

У 2016-му, як видно з декларації, народний депутат отримав 143 тисячі депутатської зарплати, 500 тисяч гривень роялті (платіж, отриманий як винагорода за використання або за надання права на використання об’єкта права інтелектуальної власності). 

Не нову Ауді як у Вадима Сидорчука на сайті Аuto.ria.com продають за 56 тисяч доларів 

Крім того у депутата в 2016-му було 278 тисяч гривень у банку, майже два мільйони гривень і ще 35 тисяч доларів готівки. 

154 тисяч, які нардепу надала держава, аби він орендував житло у столиці, в декларації за минулий рік не відображено. У декларації, крім того, не відображено де минулоріч проживав депутат і яке житло орендував. 

Свободівець з фунтами стерлінгів

Cвободівець Олег Осуховський минулоріч, крім картини ХVIII століття, колекційної зброї і камінного годинника задекларував свої «давно зароблені» у футбольному минулому 92 тисяч фунтів-стерлінгів і 273 тисячі гривень готівки. У нардепа також є 34 тисячі гривень у банку. 

Олег Осуховський ніколи не вказує у деклараціях свою дружину, але вказує дітей. Архівне фото 

Минулоріч, згідно декларації, нардеп не придбав нерухомості чи авто, як його колеги про яких йшла мова вище. За депутатську працю він отримав 156 тисяч гривень доходу. Також Осуховський декларує 170 тисяч  відшкодування витрат на депутатські повноваження, та придбану ще в 2006 році львівську квартиру.

Доходів дружини у деклараціях нардепа традиційно немає як і самої дружини. Так само декларація не говорить нічого про те де проживав Олег Осуховський у 2016-му, адже жодного орендованого приміщення у Києві в ній немає.

Нагадаємо, помічниця нардепа розповідала «Четвертій владі», що у 2015-му він проживав у готелі «Київ» за державний кошт. 

Дехтярчук жив в готелі «Київ» 

У 2016-му році нардеп Олександр Дехтярчук заробив 158 тисяч у Верховній Раді. Його дружина заробила 303 тисячі гривень. Нардеп декларує 11 тисяч доларів готівки. 

Нардеп Дехтярчук, на відміну від попередніх колег про яких ми писали, вказав у декларації де жив у Києві. Фото зі сторінки депутата у Фейсбуці

Дехтярчук також вказав у декларації будинок у Млинівському районі, будинок і офіс у Дубно та чотири земельні ділянки. У 2016-му народний обранець, якщо вірити декларації, не купував нерухомості, авто та інших цінностей. 

Олександр Дехтярчук вказує у декларації, що орендував кімнату в готельному комплексі «Київ», а також знімав київську квартиру у 41,60. Відображає й 168 тисяч 360 гривень, які сплатив за оренду житла у Києві. 

Крім того, Олександр Дехтярчук отримав від Верховної ради 170 тисяч гривень відшкодування витрат, пов`язаних із виконанням депутатських повноважень, і ще 26 тисяч гривень від ВР як компенсацію проїзду територією України. 

Статки нардепа із Сарн

Народний депутат від Батьківщини Сергій Євтушок також у 2016-му не декларує великих змін у статках: у декларації не з`явилося квартир чи новеньких авто, як у його колег з Народного фронту.

Народний депутат Сергій Євтушок разом з дружиною заощадив 75 тисяч доларів готівкою. Фото «Громадського радіо»

Нардеп заробив торік у ВР 158 тисяч зарплати і відобразив 170 тисяч отриманих за виконанням депутатських повноважень. Дружина нардепа отримала, згідно декларації, лише 10 тисяч гривнь по догляду за дитиною. 

Готівкою нардеп із Сарн тримає 35 тисяч доларів, а його дружина Юлія Євтушок – 30 тисяч доларів. 

У декларації нардеп вказав 168 тисяч 360 гривень. які отримав на компенсацію оренди житла. Також відобразив компенсацію на проїзд і за відрядження по території України. З нерухомості у сім`ї є квартира у Сарнах площею 112,8 кв.м.

Що орендував нардеп Корчик

Нардеп Віталій Корчик минулого року за депутатську працю отримав 157 тисяч гривень. Його дружина Наталія заробила 193 тисячі гривень. Депутат задекларував три тисячі доларів готівки на себе і сім з половиною тисяч зелених готівки на дружину.

Подружжя Корчиків. Фото зі сторінки нардепа у Фейсбук

З нерухомості у декларації – будинок на Чернігівщині у 91 кв.м. та будинок у Сарнах площею 78,70 кв.м.

Згідно декларації, торік нардеп орендував київську квартиру у 76,90 кв.м, де проживав разом з дружиною. Олена Корчик також інвестувала кошти в київську квартиру у 72,50 кв.м., яка в декларації відображена як незавершене будівництво. 

«Четверта влада» звернулася до усіх народних депутатів із Рівненщини, які отримали компенсацію за оренду житла. В шести народних обранців ми запитали наскільки вони потребують цих коштів. А тим, чиї витрати чи заощадження перевищують шестизначні суми, задали питання чому вони не відмовилися від бюджетних коштів. Адже задекларовані статки свідчать про те, що ці депутати, цілком очевидно, могли самі сплачувати оренду. Поки що відповіді ми не отримали.

Нагадаємо, що з першого вересня народним депутатам на 41% збільшили розмір компенсації за оренду житла.

________________________________________
«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».
Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.
«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору