РІВНЕНЩИНА

Рівненський нардеп Вознюк, який купив авто за понад два мільйони, розповів, що живе в 12-ти квадратах

10.10.2017, 16:00      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 2477

Юрій Вознюк проживає окремо від сім`ї у готелі «Київ». Фото з особистої фейсбук-сторінки Юрія Вознюка

Одним із шести народних депутатів від Рівненщини, які отримують кошти на компенсацію оренди житла у Києві, є Юрій Вознюк. Торік на ці потреби він отримав 168 тисяч 360 гривень. Водночас нардеп придбав елітне авто Audi Q7 2017 року випуску за 2 мільйони 255 тисяч гривень і інвестував кошти в три квартири у незавершеному скандальному будинку у Рівному. Ми запитали Юрія Вознюка чому, маючи витрати на мільйони, він не відмовився від державної компенсації. 

– Я ті кошти в руках не тримаю, я просто проживаю в кімнаті 12 квадратних метрів в готелі «Київ», яку надає мені Верховна Рада. Кошти ходять між готелем «Київ» і Верховною Радою. Іншого житла в мене в Києві немає. На жаль. Тому для того, щоб мені там жити мені треба десь там жити. Я не вважаю, що там в мене трьохкімнатні квартири чи щось там ще. Я просто проживаю в готелі, кажу ще раз, в 12-ти квадратнх метрах, – розповідає Юрій Вознюк. 

– Тобто ви потребуєте компенсації [оренди житла]?– журналістка. 

– Що значить я потребую? Нічого я не потребую. Мені потрібно десь проживати в Києві під час моїх пленарних засідань.

За словами народного депутата, гроші, за які він купив автівку, абсолютно не мають стосунку, до його депутатської діяльності. Нагадуємо, у декларації за 2015 рік нардеп вказав 150 тисяч доларів готівки. Коли ми досліджували його декларацію, нам не вдалося дізнатися від нього про походження цих коштів.

Сьогодні Юрій Вознюк, який є народним депутатом з 2012 року відмовився пояснювати походження цих грошей, бо особисто не знайомий з журналісткою «Четвертої влади», яка йому зателефонувала. Нардеп лише додав, що заробив їх задовго до праці у Верховній Раді. 

Крім Вознюка, компенсацію отримували такі народні депутати від Рівненщини як Олександр Дехтярчук, Вадим Сидорчук, Віталій Корчик, Сергій Євтушок і Олег Осуховський. Двоє нардепів від Рівненщини – Андрій Лозовий і Василь Яніцький не отримували коштів на оренду, адже обоє мають житло у столиці.

Які суми отримували нардепи – у таблиці. 

ПІБ народного депутата Політична сила Сума компенсації
Юрій Вознюк Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 168 360 грн.
Олександр Дехтярчук Фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" 168 360 грн.
Сергій Євтушок Фракція політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" 168 360 грн.
Віталій Корчик Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 166 000 грн.
Андрій Лозовой Фракція Радикальної партії Олега Ляшка
Олег Осуховський Позафракійний, ВО "Свобода" 168 360 грн.
Вадим Сидорчук Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" 154 100 грн.
Василь Яніцький Фракція ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"


Однопартієць Вознюка – Вадим Сидорчук також нещодавно придбав елітне Ауді за понад три мільйони гривень. Втім поспілкуватися з ним не вдалося. Нардеп надіслав повідомлення, що він перебуває за кордоном. 

Загалом у 2016-му компенсацію оренди житла отримували 187 обранців. Серед них є мільйонери Борислав Розенблат, Максим Поляков, Олександр Вілкул та інші.

Загалом утримання нардепів в 2016-му обійшлося бюджету в майже 30 мільйонів гривень. А з першого вересня розмір компенсації за оренду житла народним депутатам збільшили на 41%.

________________________________________
«Публікація створена за фінансової підтримки Уряду Канади через Департамент закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD) за посередництва Інтерньюз-Нетворк».
Уряд Канади не відповідає за зміст публікації і може не поділяти точки зору висловлені в публікації.
«Article was prepared with the financial support of the Government of Canada provided through the Department of Foreign Affairs, Trade and Development (DFATD)»

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору