РІВНЕНЩИНА

Як хитро у Рівному водій врятувався від покарання за п`янe водіння

13.10.2017, 20:41      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 9322

Суд не став штрафувати водія, якого затримали за нетверезе водіння рівненські патрульні. Фото з архіву «Четвертої влади»

У Рівному суд не став карати водія, на якого склали протокол за керування автомобілем в нетверезому стані, через те, що той не зміг справити нужду щоб пройти тест. 

Про це йдеться в постанові Рівненського міського суду від 6 жовтня. 

Інспектори Управління патрульної поліції Рівного 2-го вересня близько третьої години ночі на вулиці Соборній, 217 зупинили авто «Audi Q7» на іноземних номерах. У водія автомобіля Івана Шемчука виявили ознаки наркотичного сп`яніння: виражене тремтіння пальців рук, дуже розширені зіниці, які не реагують на світло, підвищена жвавість та рухливість ходи, почервоніння обличчя, однак на вимогу поліцейського він відмовився у присутності свідків пройти медичний огляд в закладі охорони здоров`я задля встановлення стану сп`яніння.

Тож патрульні склали на чоловіка протокол за ст. 130 Кодексу про адмінправопорушення. 

В суді водій іномарки Іван Шемчук свою вину в порушенні Правил дорожнього руху не визнав. Обґрунтував свою позицію чоловік тим, що в Рівненському обласному центрі психічного здоров`я населення він на вимогу поліцейських не відмовлявся проходити медогляд, а просто не зміг здати на аналіз таке біологічне середовище як сеча, оскільки не мав відповідної фізіологічної потреби. Іншого ж біологічного середовища у нього не відбиралося. У зв`язку з цим просив закрити провадження в справі. 

Як встановив суд, задля визначення стану сп`яніння у медичному закладі у водія для аналізу можуть відбирати слину, сечу та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук. Якщо в обстежуваної особи неможливо взяти зразки цих біологічних середовищ, то лікарі можуть відбирати аналіз крові. 

На відео, яке надали патрульні поліцейські, суд побачив, що водій авто у пристуності свідків та лікарів не відмовлявся пройти медогляд, а (з його слів) не зміг здати на аналіз сечу, оскільки не мав такої фізіологічної потреби. В порушення ж вимог Інструкції про порядок виявлення стану сп`яніння у водіїв лікарі не відібрали для аналізу крові, слини чи змивів з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук Івана Шемчука. 

Зрештою суддя Рівненського міського суду Віктор Кухарець вирішив, що наданих поліцейськими документів та відео недостатньо для встановлення вини водія чи його відмови від проходження медогляду і постановив закрити провадження у справі і повернути чоловіку водійське посвідчення.

У Рівненському обласному центрі психічного здоров`я населення «Четвертій владі» розповіли чому ж в затриманого водія не відібрали інших аналізів для становлення стану сп`яніння. 

– До нас водіїв доставляють для того, щоб довести і отримати докази того, що людина твереза або ж в стані сп`яніння. Кожна людина, якщо її звинувачують, що вона в стані сп`яніння, повинна бути зацікавлена щоб її обстежили і відповідно спростували підозри, якщо це не так. Якщо він відмовляється, значить має якусь мотивацію, – каже завідувач наркологічного відділення Рівненського обласного центру психічного здоров`я населення Ігор Драганчук.

– Справа розглядалася в суді і там виявилося, що водій ніби й не відмовлявся пройти огляд, але в нього просто не було фізіологічної потреби щоб здати аналіз сечі, – пояснюємо ситуацію.

– Коли доставляють людину, їй дається водне навантаження, тобто дають пити воду і це протягом двох годин людина має здати аналіз сечі. Протягом двох годин виділяється близько 100 мілілітрів сечі. За цей час людина в будь-якому разі може помочитися, – пояснює методику лікар. – Він же не скаже, що не хоче здавати, бо щось вживав, а сказав, що не міг, – роздумує працівник медзакладу. 

– Але ж лікарі, якщо він дійсно, як каже, не може справити нужду, можуть у нього взяти аналіз крові. 

– Наша лабораторія проводить дослідження на наявність наркотичних речовин тільки в сечі. Можливо, є те обладнання в судово-медичних, криміналістичних лабораторіях, в закладах охорони здоров`я такого обладнання на визначення наркотичних засобів в крові, принаймні в області в нас, ніде немає, – каже Ігор Драганчук. 

– Тобто ви можете визначити стан наркотичного сп`яніння тільки за аналізом сечі? 

– Так. І ця методика до 99% ймовірності. 

– А у випадку коли людину підозрюють в перебуванні у стані алкогольного сп`яніння як? Можете інші аналізи відбирати?

– В такому випадку відбирається сеча і кров. По інструкції в основному береться сеча, а кров береться, якщо людина в безпомічному стані, тобто вона не може подути в «Драгер», не можна її неврологічно оглянути, коли вона перебуває в безсвідомому стані, – пояснює лікар-нарколог.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору