РІВНЕНЩИНА

Як підвищити імідж Рівного і до чого тут енергоспоживання в бюджетних установах

13.10.2017, 13:11      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 506

Керівник «Екоклубу» – організації, яка більше 20 років працює у сфері енергозбереження, Андрій Мартинюк пояснює чому важливо знати щоденні показники енергоспоживання у бюджетних установах. Фото: Ukrainian Centre for European Policy

Громадські активісти «Ради реформ Рівного» пропонують оприлюднювати дані щоденного моніторингу енергоспоживання бюджетними установами міста. Ідея полягає у тому, щоб кожен міг побачити наскільки тепло у дитсадках, школах, лікарнях та інших бюджетних закладах. Ця інформація дасть можливість об`єктивно оцінити чи економно заклади використовують енергію і які із них потребують утеплення і ремонтів в першу чергу.

– Зараз, на щастя, в Рівному завдяки программі «Енергобаланс» збирають дані про щоденне споживання енергії в бюджетних установах. Лише цей захід, без інших дій забезпечує до 5% економії за рахунок більш ефективного управління, – розповідає керівник ГО «Екоклуб» Андрій Мартинюк. – На практиці це означає, що якщо в якій школі забули вимкнути світло, або десь прорвало трубу чи ще щось подібне, завдяки такому заходу дуже швидко відслідковується.

Інформація про споживання енергії бюджетними заклади є публічною і отримати її може кожен. Але для цього потрібно писати запит і відповідь чекати декілька днів. В такий спосіб, звісно, складно отримати свіжі дані. Більше того, утеплення, ремонти, встановлення нових вікон та інші заходи у бюджетних установах оплачують з наших податків. Тож активісти не бачать перешкод, аби інформація щоденно з`являлася, наприклад, на сайті міської ради. 

– Ми дуже розраховуємо, що ці дані будуть використовувати при прийнятті рішень при проведенні енергоефективних заходів. Це означає, що, наприклад, є школа A і школа B. У них, скажімо, більш–менш однакові площі, але одна з цих шкіл може споживати вдвічі більше тепла. І коли про це ніхто не знає і не задумується, то рішення про те, яку школу перш за все ремонтувати і утеплювати, міняти вікна, приймають виходячи не з тих цифр, а з якихось особистих характеристик директора чи інших посадовців. А ці цифри дають можливість приймати правильніше рішення про реалізацію енергоефективних заходів, – пояснює Андрій Мартинюк.

Ініціатори сподіваються, що постійне оприлюднення інформації про споживання енергії в бюджетних установах дозволить громадськості слідкувати за якістю енергетичних послуг (електрика, тепло, гаряча вода). 

– По–друге, можна буде побачити наскільки швидко можна ліквідувати проблеми, – розповідає Андрій Мартинюк. – Третє – приймати правильніші рішення про проведення енергоефективних заходів, ремонтів і таке інше. На скільки я знаю, ніде в Україні такого немає і Рівне таким чином може підвищити свій імідж. За кордоном такого є багато.

Наразі інформацію про енергоспоживання збирає приватне акціонерне товариство «ЕСКО–Рівне». Активісти звертаються до міської влади з пропозицією обговорити таке нововведення.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору