РІВНЕНЩИНА

Стовідсотково робота ФСБ, – мер Рівного про паніку щодо гепатиту

02.11.2017, 11:03      портал «Четверта влада»      Переглядів: 4935

Мер Рівного Володимир Хомко обурюється панікою, яка виникла через інформацію про гепатит. Розповідає, що нещодавно подібне говорили про кашлюк, епідемії якого в місті не було. Скрін-шот з «Рівне-1»

Останніми днями соцмережами шириться інформація про спалах у Рівному гепатиту А. Протягом жовтня захворіло 16 людей. Медики стверджують, що епідемії немає. А мер Рівного Володимир Хомко ініціатором паніки назвав ФСБ.

Одна з чуток щодо причин поширення захворюваності, котра ширилася соцмережами – що вірус потрапляє до рівнян через централізоване водопостачання.  Цю чутку вчора заперечили в Рівненському лабораторному центрі. Адже їх останні дослідження на наявність «антигену ВГА» у воді з осередків інфекційних захворювань, як і попередні, були від’ємними. В лабораторному центрі також додають, що нинішні показники захворюваності не характерні для водного шляху передачі, так як останній характеризується одномоментною масовою (на порядок більшою) захворюваністю . 

Сьогодні, під час сесії Рівнеради мер Рівного Володимир Хомко пояснив докладніше чому версія про забруднення через воду не витримує критики.

– Стовідсотково робота ФСБ! Гарантую! – впевнено каже мер про провокацію паніки. – Як людина, яка, думаю, найбільше тут розуміється в питанні водопостачання, який відповідав за водопостачання України: в джерелах водопостачання Рівного навіть теоретично не може бути гепатиту. В нас артезіанська вода. Гепатит може бути лише в поверхневих джерелах. Це треба привезти бочку лайна і залити у свердловину. Можливе також вторинне забруднення водопостачання в будинку. Наприклад, хворий слюсар заліз ремонтувати у кухні. Але тоді спалах має бути в одному місці. А тут цього немає. Захворювання з різних частин міста. Тобто про якусь епідемію мови йти не може. Але навмисно соцмережі збурують паніку у місті.

Натомість ще вчора рівненська журналістка Інна Білецька на своїй фейсбук-сторінці оприлюднила інформацію про кількість захворювань на «гепатит А» в минулі роки. Власне це більше схоже на причини паніки.

«З 2008 року такої кількості хворих на гепатит а одночасно в одному відділенні не було. От і джерело паніки», – пише журналістка.

А голова ГО «Антикорупційний моніторинг» Юрій Дюг відреагував на слова мера з гумором:

Нагадуємо, гепатит А – гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, що передається фекально-оральним шляхом. Називають хворобою «брудних рук». Щоб уберегти себе від інфікування, медики рекомендують дотримуватись правил особистої гігієни, ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням, не займатись самолікуванням та при появі перших ознак захворювання терміново звертатись до лікаря. У багатьох випадках захворювання перебігає майже або зовсім безсимптомно, Може спостерігатися нетривала гарячка у перші 3 дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяниця, в тяжких випадках – може бути блювання, біль у животі.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору