РІВНЕНЩИНА

Рівняни вимагають публічного звіту про розслідування захоплення парку Слави

06.11.2017, 09:25      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1247

Про спробу захопити парк Слави у Рівному нагадує пам`ятник незаконному забудовнику (у лівому верхньому кутку фото), безладні зарості, які виросли на місці зрізаних дерев, та котлован, засипання якого ігнорують посадовці. Однак забудовник через суд намагається довести що тут у нього є якась будівля, на яку він має право, а отже і на землю під нею. Фото Юрія Ойцюся

У вівторок, 7 листопада, о 12.30, біля входу до Головного управління Нацполіції Рівненщини (м. Рівне, вул. Хвильового, 2) рівняни вимагатимуть публічного звіту. У поліції питатимуть про хід розслідування кримінального провадження щодо захоплення землі у парку Слави.

Повідомляє громадський рух «Захистимо Рівне».

Навесні 2014 року недобросовісний забудовник з орбіти «Набережного кварталу» спробував незаконно захопити землю парку на Пагорбі слави у м. Рівне, знищив зелені насадження, розрив котлован, завіз будівельні матеріали, з, очевидно, наміром розпочати там незаконне будівництво багатоповерхівки. Десятки рівнян, громадських активістів, журналістів не дали тоді розпочати незаконне будівництво, поліція відкрила кримінальне провадження. Але згодом, без пояснень, закрила. Відкрила повторно тільки через наполягання прокуратури, яка зреагувала на публікацію журналістів.

Водночас десятки свідків, фото та відео матеріалів виявилися не потрібними поліції для розслідування відкритої кримінальної справи. Рівнян, які захищали парк і були свідками усіх тих подій, не опитували.

У 2016 році той же забудовник, отримавши сфальсифіковану екпертизу, через суд намагався узаконити свої дії. Громадські активісти допомогли в апеляції викрити фальсифікацію, яка могла призвести до захоплення землі. Поліція знову відкрила провадження, але жодного результату з того часу немає.

У вівторок рівняни прийдуть під стіни поліції щоб почути відповіді за запитання:

– чому затягується розслідування;

– чому не опитуються свідки;

– чому не вживаються інші заходи, аби довести справу до кінця назвати імена та покарати винних.

Рівняни вимагають від поліції звіту про пророблену роботу. Вимагають активізувати хід розслідування, знайти та притягнути до відповідальності винних.

Чим небезпечна бездіяльність поліції

Бездіяльність поліції може мати негативні наслідки для рівнян. Зараз забудовник через Вищий господарський суд намагається узаконити право на неіснуючу (!) будівлю у парку Слави, посилаючись на сфальсифіковані документи. Саме ті документи, незаконність яких мала б довести поліція. А також покарати винних. Таке узаконення в подальшому дасть змогу вже «законно» претендувати забудовнику за землю під цією неіснуючою будівлею та довкола неї. 

У середу, 8 листопада, об 11:00 у Вищому господарському суді (м. Київ) відбудеться розгляд касаційної скарги забудовника, що посилаючись на сфальсифіковану експертизу, спробує повернути собі право на земельну ділянку в парку. Активісти «Захистимо Рівне» в цей день поїдуть до Києва на засідання Вищого господарського суду з метою громадського контролю перебігу засідання, а також позиції Рівненської міської влади в судовому процесі. Рівняни закликають усіх, хто має таку можливість – підтримати нас у Києві.

Органіатори акції – неформальний, неполітичний громадський рух «Захистимо Рівне», який утворився ще в 2013 році, коли рівняни разом боронили землю парку ім.Шевченка від захоплення рестораном «Ліон».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору