РІВНЕНЩИНА

Скиньтесь за сусіда: У Рівному ЖКП вигадало новий спосіб «вибивання» боргів

13.11.2017, 18:07      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2347

Мешканці гуртожитку на Небесної Сотні 6-А отримали листа від ЖКП з пропозицією розібратисяз боргами сусідів. Фото з архіву Юлії Кожоми

ЖКП «Сонячне», що у Рівному, вигадало новий спосіб «вибивати» борги з мешканців будинку, який обслуговують. Щоб отримати заборговану «квартплату», ЖКП запропонувало мешканцям гуртожитку «скинутися» коштами для сусідів.

Копію листа, який мешканці рівненського гуртожитку на Небесної Сотні 6-А отримали від ЖКП, поширила одна з мешканок будинку Юлія Онофрійчук:

Опубліковано Юлією Онофрійчук 12 листопад 2017 р.


«Розберіться зі своїми боргами, а тоді будете отримувати послуги»

Юлія Онофрійчук розповіла «Четвертій владі» про «непрості» стосунки мешканців гуртожитку з ЖКП «Сонячне». Каже, що коли вони звертаються до комунальників за якимись послугами, наприклад, щоб у будинку поміняли шматок ринви чи трухляве вікно у під`їзді, у ЖКП могли сказати «А у вас борги по будинку. Розберіться зі своїми боргами, а тоді будете отримувати послуги»

– Ми зініціювали, є провадження по службовій недбалості на рахунок того, що ЖКП завищило нам тариф, бо в нас був найвищий тариф по місту, – каже Юлія Онофрійчук. – То тепер нам тариф зменшили. Ми боремося щоб ці послуги отримувати – чи є боржники, чи їх нема у ЖКП.

Юрист Рівненського «Комітету виборців України» Микола Глотов оприлюднення комунальним підприємством інформації про борги мешканців вважає незаконним, адже це розкриття персональної інформації. 

– Однозначно ЖКП неправе, – каже юрист. – Воно мало би подати до суду і в судовому порядку стягнути наявний борг. А так виходить, що ЖКП бездіє. Подібні дії – свідчення небажання вирішувати спір про заборгованість у судовому порядку. Тобто ніхто не повинен за когось «скидатись». Якщо є боржник, то в правовий спосіб із нього треба намагатися стягнути борг: 1. Через переговори. 2. Якщо переговори не діють – через звернення до суду.

«ЖКП повинне надавати всі послуги в розрізі тих сум, які сплатили мешканці», – начальник УЖКГ

Нам не вдалося дотелефонуватися до начальника ЖКП «Соняне» Олександра Кухаря, щоб почути його пояснення щодо цього листа. Але вдалося поспілкуватися з цього приводу із начальником управління ЖКГ Рівного Ярославом Сахнюком. Посадовець вважає, що розкриття персональних даних у цьому листі не було, адже була зазначена лише квартира, власники якої заборгували підприємству. А те що тих, хто там проживає, сусіди можуть легко ідентифікувати – то це вже інша історія. Яка не стосується захисту персональних даних.

Посадовець розповідає, що всі рівненські ЖКП подають у суд на божників. За його словами, відсотків п`ятдесят людей, на яких подають у суд, відшкодовують борг ще до судового рішення. 

– ЖКП не може вімовляти в обслуговуванні місць загального користування, – запевняє Ярослав Сахнюк. – Якщо один з мешканців не платить, то всі ж інші платять. Все одно ЖКП повинен надавати всі послуги в розрізі тих сум, які сплатили мешканці. Сьогодні діє побудинковий тариф. Тобто ЖКП може всього-навсього недовиконати ту роботу, на ту суму, яка не сплачена. Він (ЖКП) не має права взяти [кошти] з іншого будинку. Він повинен використовувати лише ті кошти, які сплатили мешканці. 

Дізнатися ж про розмір суми, яку сплатили мешканці і на яку вони можуть розраховувати отримати послуги, можна на запит – каже Ярослав Сахнюк.

______________________________________________________

Підписуйтеся на наші аккаунти у Facebook і Telegram, а також долучайтеся до групи Четверта влада – очі суспільства, щоб отримувати важливі новини, аналітику та розслідування.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору