РІВНЕНЩИНА

Усіх свідків допитали: у справі екс-начальника поліції «Пять мінут, щєнок» Харитонова вивчатимуть докази

04.12.2017, 19:08      портал «Четверта влада»      Переглядів: 826

Більше року тому Ігор Харитонов у грубій формі пояснював підлеглим поліцейським, щоб вони покинули місце бурштиновидобутку. Скріншот з відео faktu-week.ictv.ua

Шостого грудня о 10:30 у Сарненському районному суді відбудеться засідання у справі екс-начальника Сарненського відділу поліції Ігоря Харитонова. Більше року тому, як свідчать телефонні записи, поліцейський у грубій формі вказував своїм підлеглим покинути місце нелегального бурштиновидобутку. Підлеглі послухалися, втім записали вимоги свого керівника. Харитонова підозрюють у вчиненні кримінального злочину – втручання в діяльність працівника правоохоронного органу. 

Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Рівненської області Сергій Ковальчук розповідає, що усіх свідків у суді вже опитали. З його слів, вони свідчать таким чином, ніби тиску на них з боку Ігоря Харитонова не було. Втім вплив на підлеглих є очевидним. 

– Ми перейшли до дослідження письмових доказів. Тобто будуть зачитуватись матеріали кримінального провадження. Мова йде і про телефонний запис, але там не один том кримінального провадження. То, очевидно, і не дійдемо до цього прослуховування [телефонної розмови], – розповідає Сергій Ковальчук. – Ті свідки, яких я допитував на судовому засіданні, не вказували про тиск. Так вказували, що [була вказівка] покинути місце події, не вилучати, бо він, ніби, там сам мав організовувати ці всі моменти, вилучення і таке інше. (...) Він хоч і перебував на лікарняному на той час, але виходить, що вони покинули місце події після його вказівки. 

«5 мінут, бл**ь»: майстер-клас спілкування з підлеглими від поліцейського-кришувальника

Нагадаємо, кримінальна відповідальність загрожує Харитонову через випадок, що трапився 15 березня 2016-го року

Тоді правоохоронець, обіймаючи посаду очільника поліції Сарненщини, за допомогою нецензурної лайки та погроз залякував своїх підлеглих. Ті в одному з урочищ виявили групу старателів, які трьома мотопомпами видобували бурштин.

Харитонов, судячи з телефонного запису, наказував їм покинути місце події і не перешкоджати бурштиновидобутку. Згодом один із правоохоронців розповів про цей випадок СБУ. 

Як відомо, суддя Сарненського райсуду І.Товстика спочатку повернула обвинувальний акт з матеріалами кримінального провадження на доопрацювання. В ухвалі суду першої інстанції, з посиланням на аргументацію представника Харитонова йдеться, що обвинувальний акт було складено з порушеннями норм КПК.

Втім судді Апеляційного суду Рівненської області скасували це рішення Сарненського райсуду.  Пізніше представник обвинуваченого намагався через суд повторно повернути обвинувальний акт, однак суд цього разу став на бік прокуратури, відмовивши у клопотанні.

У жовтні минулого року колегія суддів Житомирського адміністративного окружного суду поновила Харитонова на роботі. Невдовзі після цього він звільнився за власним бажанням.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору