РІВНЕНЩИНА

Скандальний забудовник хоче стягнути 400 тисяч з рівненського музею

10.01.2018, 20:33      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 1035

Через заборону зводити висотку забудовник пішов до суду. Тепер музей має компенсувати збитки

190 тисяч гривень до 12 січня повинен сплатити Рівненський обласний краєзнавчий музей через простій будівельної техніки на ділянці по сусідству – на Толстого, 10,  де ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» плануює звести багатоповерхівку. Нині рішенням суду на цій ділянці, яка частково розташована в охоронній зоні, заборонено проводити роботи. Забудовник звернувся до суду, аби компенсувати збитки. 

Про це відомо з групи «Протидія незаконним забудовам Рівного» у Фейсбуці. 

Новорічний подарунок від забудовників по Толстого для музейників, інтелігенції та громади. Забудовник вимагає 400 тисяч ...

Опубліковано Протидія незаконним забудовам Рівного 3 січня 2018 р.


У грудні 2017-го краєзнавчий музей звернувся до Господарського суду з позовом до Рівненської міської ради та Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська промислово-інвестиційна група» про визнання незаконним та скасування рішення міськради за яким товариство отримало в оренду земельну ділянку на Толстого,10. 

21 грудня Господаський суд Рівненської області заборонив ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» проводити будь-які будівельні роботи на цій ділянці до розгляду судового спору по суті. Підготовче засідання відбудеться 18 січня.

Попри заборону наступного дня на ділянку приїхала будівельна техніка. Люди зупиняли будівництво. 

У грудні рівняни зупиняли будівництво біля музею

Більше фото у галереї: Як рівняни зупинили будівництво біля музею в центрі міста

У відповідь на заборону будуватися ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» звернулося до суду з клопотанням в якому зазначає, що це завдасть збитків підприємству. «Зокрема, простою техніки, що передбачено договором підряду на влаштування фундаментів з паль методом вдавлювання від 10.10.2017 року на об`єкті», – йдеться в ухвалі. Один день простою техніки забудовник оцінює в десять тисяч гривень. 

Підприємство просило суд вжити заходи зустрічного забезпечення позову шляхом внесення на депозитний рахунок суду 400 0000, 00 грн. (очевидно в ухвалі вказали помилкову суму, адже йдеться про 400 тис. грн. – ред.). 

Суддя Господарського суду Рівненської області Наталія Церковна 2 січня частково задоволила клопотання забудовника. Таким чином краєзнавчий музей повинен внести на депозитний рахунок Господарського суду Рівненської області 190 тисяч гривень до 12 січня. 

Директор караєзнавчого музею Олександр Булига каже, що заклад не може сплатити таку суму. 

Олександр Булига вручав представнику забудовника ухвалу, якою заборонено будувати на Толстого, 10 в той час як техніка приїхала на ділянку. Архівне фото

– Ми суд повідомляємо, що в музею таких коштів немає. Вони не були заплановані в нас. Не знаю як там далі буде розгортатися, – розповідає Олександр Булига. 

Юрист Юрій Вітошко, який представляє інтереси музею, каже що підготує апеляцію на рішення суду до кінця тижня. 

– Але ухвала підлягає негайному виконанню. Чекають, що музей не внесе цю суму тому будуть відкривати виконавче провадження, будуть пробувати стягувати ці кошти, – каже юрист. – Я вже спілкувався з музеєм і пояснив, щоб вони збирали докази, які підтверджують їх фінансовий стан, що вони не можуть внести цю суму.

Тим часом на сайті «Судова влада» повідомляють, що забудовник ТОВ «Українська промислово інвестиційна група» подав апеляцію на рішення Господарського суду Рівненскої області. Очевидно оскаржуватимуть заборону проводити будівельні роботи. Засідання заплановане на 24 січня. 

Нагадаємо, в 2016 році забудовник вперше розпочав будівництво і зіштовхнувся зі спротивом громадськості. Музейники і активісти виступали проти будівництва висотки поблизу пам`ятки архітектури – краєзнавчого музею. Тоді компанія-забудовник «Українська промислово інвестиційна група» та партнер будівництва компанія «Стоград», зіштовхнувшись з хвилею обурення, пропонувала музейникам 250 тисяч гривень – нібито підтримки краєзнавчому. Заклад не прийняв ці кошти. Будівництво зупинилося, все було начебто тихо і мирно до грудня минулого року.

Директор музею каже, що представники компанії нещодавно приходили до нього на розмову. 

– Були їхні [забудовника] представники, до мене приходили. Я сказав, що давайте не тільки з директором будемо говорити, але й з колективом. І двічі вони приходили, погоджувалися, а потім відмовлялися. (...) Забудовником був «Стоград», який тепер вже офіційно каже: «Це не ми, а Українська промислово-інвестиційна група», – розповідає Олександр Булига. 

Відтепер на сайті «Стограду», співвласником якого є екс-секретар Рівнеради Юрій Торгун, немає інформації про будівництво на Толстого, 10. За офіційним номером компанії підтвердили, що це більше не їхній об`єкт. 

Зв`язатися з ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група», директором якого є Петро Яблонський за номером вказаним в реєстрі Мін`юсту не вдалося. Слухавку підняла жінка і повідомила, що товариство не має жодного відношення до цього контакту.

За номером забудовника, вказаним на паспорті об`єкта будівництва поспілкуватися з представниками ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» теж не вдалося. Жінка по телефону записала наші контакти і повідомила, що керівник торариства, який іноді з`являється в офісному центрі, не змінив номер. 

За номером фірми-проектувальника, вказаним на паспорті об`єкта, слухавку підняв чоловік, який повідомив, що не має жодного відношення до будівництва і взагалі проти зведення висотки. Представники фірми-підрядника спілкуватися на цю тему відмовилися. Тож нам не вдалося почути думку причетних до будівництва компаній з приводу конфлікту. 

Нагадаємо, на Толстого, 10 ще раніше розпочинали будівництво багатоквартирного будинку, не зважаючи на те, що в цій зоні забудова має обмеження. Адже будують неподалік приміщення Рівненського обласного музею, який є історичною пам`яткою.

Ділянку на Толстого ще у 2007 році віддали в постійне користування прокуратурі Рівненської області «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку». Тепер цю ділянку, ще з 2008 року, орендує приватна фірма ТзОВ «Українська Промислово-Інвестиційна Група», сплачуючи за рік, згідно договору оренди з Рівнерадою, трохи більше 25 тисяч гривень. З прокуратурою фірма розрахувалася вісьмома квартирами.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору