РІВНЕНЩИНА

«Рада реформ Рівного» вимагає від міського голови публічних вибачень

10.01.2018, 17:25      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 639

Чотири роки тому, після грубих слів міського голови на адресу громадського активіста, п`ятеро рівненських громадських активістів та журналістів прийшли на міськвиконком у медичних масках. Кілька інших журналістів також мали маски. Таким чином влаштували меру Громадську кампанію «Не чхай!», в результаті якої Володимир Хомко вибачався. Фото з архіву 2013-го року

«Рада реформ Рівного» звернулася до міського голови Рівного з вимогою публічного вибачення через безпідставні звинувачення одного зі своїх членів. Адже Володимир Хомко звинуватив представника громадянської мережі «Опора» Андрія Токарського у причетності до «дерибану» коштів Громадського бюджету.

4 січня 2018 року на порталі «ЧаРівне» в матеріалі «Чому Хомко не покарає Сахнюка за «авангардні» лавки біля музею?» опубліковано коментар міського голови щодо проекту Громадського бюджету «Громадський простір на вул. Драгоманова м. Рівне». Зокрема, у матеріалі наведено цитату:

«…Я не втручаюся в Громадський бюджет. Але там є очевидно пролобійовані активістами речі, щоб роздерибанити частину бюджету. І пан Токарський, як ініціатор, знає про це, але навмисне на це закриває очі, тому він співучасник. У той же час ми будемо підтримувати Громадський бюджет».

Такі бездоказові звинувачення Володимира Хомка обурили рівнян і вони вимагають, окрім публічних вибачень, припинити кампанію по дискредитації громадських активістів, а також Громадського бюджету.

Ось текст звернення:

«ЗАЯВА

4 січня 2018 року на порталі «ЧаРівне» в матеріалі «Чому Хомко не покарає Сахнюка за «авангардні» лавки біля музею?» опубліковано Ваш коментар щодо проекту Громадського бюджету «Громадський простір на вул. Драгоманова м. Рівне». Зокрема, у матеріалі наведено цитату:

«…Я не втручаюся в Громадський бюджет. Але там є очевидно пролобійовані активістами речі, щоб роздерибанити частину бюджету. І пан Токарський, як ініціатор, знає про це, але навмисне на це закриває очі, тому він співучасник. У той же час ми будемо підтримувати Громадський бюджет».

Нагадаємо, що згідно з Положенням про громадський бюджет у місті Рівне:

- Авторами проектів є мешканці міста Рівне, вони ж обирають переможця.

- Виконавчі органи Рівнеради (Ваші підлеглі), до повноважень яких відноситься реалізація проектів, (зокрема Управління ЖКГ) здійснюють їх аналіз за змістом та можливістю реалізації.

- Виконавцями проектів-переможців визначаються - виконавчі органи Рівнеради (в даному випадку УЖКГ, Ваші підлеглі), які повинні здійснювати контроль за реалізацією проекту на будь-якому етапі. Вони вибирають фірми виконавців, і вони платять чи не платять кошти.

Прізвище начальника Управління ЖКГ не Токарський, а Сахнюк. Із зазначеної цитати випливає, що виконавці проекту, а це Ваші підлеглі з Управління ЖКГ, причетні та відповідальні за «дерибан» коштів платників податків? Якщо Ви маєте такі факти, то закликаємо Вас не перекладати відповідальність на громадських активістів, а:

1. Звернутися до правоохоронних органів із заявою про злочин (адже дерибан бюджетних коштів – це злочин);

2. На час розслідування звільнити від виконання службових обов’язків посадовців Управління житлово-комунального господарства, відповідальних за реалізацію згаданого проекту, у разі, якщо факти «дерибану» підтвердяться – звільнити їх.

Це Ваші обов’язки, виконуйте їх! Якщо ж у Вас немає інформації про «дерибан» коштів, тоді вимагаємо:

1. Публічно вибачитися перед авторами проекту та Андрієм Токарським за безпідставні звинувачення.

2. Припинити кампанію по дискредитації громадських активістів, а також Громадського бюджету, як прозорого інструменту участі громадян в управлінні містом.

Зі свого боку лишаємо за собою право звернутися в правоохоронні органи з проханням перевірити озвучені Вами факти, ніби-то дерибану коштів бюджету м.Рівне.»

Сам Володимир Хомко відмовився коментувати «Четвертій владі» свої претензії до громадських активістів та реакцію на звернення, зіславшись на зайнятість. Мер порадив звернутися в інформаційну службу Рівнеради, однак там ніхто не бере слухавки. А речник міського голови Микола Прокопчук з незрозумілих причин ще й забанив кількох журналістів на своїй фейсбук-сторінці, таким чином ускладнивши комунікацію.

Нагадуємо, чотири роки тому міський голова Рівного Володимир Хомко вже  вибачався за свої грубі висловлювання в адресу громадських активістів, які мали місце на сесії міської ради. Тоді міський голова публічно заявив громадському активісту Андрію Токарському, який представляв та відстоював інтереси громади: «Чхати я на вас хотів!». Після уточнюючого питання активіста, чи міському голові чхати на громаду керманич міста відповів – «На Вас особисто!».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору