РІВНЕНЩИНА

Депутатська облава на зали гральних автоматів (+фоторепортаж)

09.11.2011, 09:00      Світлана Калько, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 5646

БІЛЬШЕ ФОТО

Їх закривають, а вони відкриваються знову, наче нічого й не сталося. Місто майорить вивісками усіляких «імперій розваг», «інтерактивних клубів», «інтернет атракціонів». У їхніх стінах так звані однорукі бандити продовжують спустошувати кишені одних і набивати грошима – інших. Комісія Рівнеради з виявлення місць розташування гральних автоматів виконувала роботу міліції, а сама міліція, залучена депутатами, не надто бралась за припинення протиправної діяльності. Учасником рейду клубами ігрових автоматів Рівного 8 листопада 2011 року була кореспондент Рівненського агентства журналістських розслідувань.

Вони не ховаються й не маскуються – заходь будь-якої пори дня і ночі. Там гостинно зустрінуть, а в деяких, для розпалювання азарту, ще й почастують «гарячими» напоями – зовсім не чаєм. Чиясь невидима рука міцно і впевнено, а головне – почуваючись безкарно, – підтримує і прикриває цей бізнес, попри його заборону Законом.

У Рівному вряди-годи спалахують чергові кампанії боротьби з клубами ігрових автоматів. На жаль, вони закінчуються тим, що виявлені й закриті заклади через деякий час знову починають діяти. Щоправда, інколи, переїхавши до іншого приміщення та видозмінивши вивіску зі, скажімо, «інтерактивного клубу»на «інтернет-клуб». А в іншому, й без такої процедури почуваються цілком безпечно й безкарно.

Цього тижня у Рівному – черговий сплеск боротьби. Депутати Рівнеради, сповнені рішучості, за їхнім висловом, зачистити місто від ігрових автоматів, чого б це їм не коштувало. Відтак, створена депутатська комісія, за розпорядженням міського голови «Про створення комісії з метою виявлення місць розміщення ігрових автоматів» від 01 березня 2011 року, уже кілька днів «полює» на гральні заклади. Голова цієї комісії депутат Анатолій Чугуєвець, до складу також входять депутати: Світлана Богатирчук-Кривко, Мар’ян Года, Михайло Жаровський, Олександр Лащук, Олександр Нестерук, Сергій Паладійчук, Олександр Чубай.

Як розповів Анатолій Чугуєвець, очолювана ним комісія уже добилася закриття майже 30-ти таких закладів. Однак, як він каже, деякі з них знову працюють. Тому депутати вирішили продовжувати «бомбити» ці клуби аж доки їх не стане у місті. Щоправда, зізнається Анатолій Чугуєвець, зробити це не так просто, бо, на його переконання, ігровий бізнес у Рівному «кришує» міліція. Каже, що правоохоронці своєю бездіяльністю потурають порушникам і не хочуть закривати зали.

Журналіст ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» побачила на власні очі, як борються депутати з ігровими автоматами та як допомагають їм у цьому міліціянти.

І я – не я, і хата – не моя

Схема рейду така. Депутати приїжджають у заклад, заходять усередину, фіксують на камеру факт роботи ігрових автоматів, і викликають міліцію.

Спочатку депутатська група приїхала до більярдного клубу на вулиці Гагаріна, 39 під назвою «Класік».

На другому поверсі будівлі за дверима з вивіскою «Більярдний клуб» розміщується власне більярдний зал та чимала кімната, де спокійнісінько собі стоять 25 ігрових автоматів.

На момент, коли депутати зайшли до ігрового залу, там нікого не було. Натомість на їхнє прохання увімкнути ігрові автомати люб’язно відгукнулася одна з працівниць закладу (вочевидь, прийняла депутатів за гравців). Однак не встигла вона підійти з ключем до автомату, як до зали зайшли журналісти та працівники міліції. До речі, приїхали вони порівняно швидко – після виклику минуло 20 хвилин. Побачивши неочікуваних гостей, дівчина замість ігрового автомата «увімкнула дурня». Довго морочила голову правоохоронцям і членам комісії, не в змозі «пригадати», на якій вона посаді працює, запевняючи, що приступила до роботи сьогодні вперше півтори години тому.

Нарешті «згадала», що вона тут стажується, але на яку саме посаду, сказати так і не змогла. На прохання правоохоронців назвати власника закладу, зателефонувати йому і повідомити про приїзд міліції, заявила, що не знає його номеру і загалом його самого. Від будь-яких пояснень щодо роботи ігрового залу дівчина відмовилася. Ця комедія тривала доти, доки терпець у міліціянтів не урвався і вони не запросили її поїхати з ними до міського відділу міліції. До речі, туди ж вирушила автівкою й депутатська група, украй невдоволена діями працівників міліції. На їхнє переконання, правоохоронці мали б, якщо не вилучити автомати (так відбулося під час рейду 4 листопада у інтернет-клубі «Галактика» на вулиці Ніла Хасевича, де зафіксували організацію азартних ігор за участю неповнолітніх та звідки вивезли 25 ігрових автоматів), то принаймні опечатати зал. Про це депутати Анатолій Чугуєвець та Ольга Покальчук довго сперечалися із слідчо-оперативною групою. Нічого цього міліціянти не зробили, лише вимкнули ігрові автомати. На запитання журналіста Агентства міліціонери відповідати відмовилися.

Прибувши до міського відділу внутрішніх справ на вулицю Пушкіна, 4, депутати влаштували у фойє відділу міні-шоу, голосно обурюючись діями міліціянтів та вимагаючи пропустити їх до керівництва. До речі, у фойє міського відділу міліції стояли автомати, вилучені 4-го листопада з клубу «Галактика».

Реагуючи на активність депутатів, працівники міліції у погонах і без грудьми стали (у повному сенсі слова) на захист входу до коридору першого поверху, бо ж режимний об’єкт, за словами оперативного чергового. На шум і гам невдовзі вийшов міліціонер, який назвався начальником штабу Рівненського МВ УМВС, щоправда, прізвища свого не назвав. Те, що цей поважний добродій не має жодного відношення до перевірки ігрового бізнесу, тільки підігріло депутатський запал, і вони все своє обурення скерували цьому працівникові. Анатолій Чугуєвець, у свою чергу, написав депутатське звернення на ім’я начальника Рівненського МВ УМВС у Рівненській області Петра Єзгора щодо бездіяльності міліції.

Далі – цікавіше. Депутатська група вирушила на вулицю Княгині Ольги до інтернет-клубу «Формула1», який, за словами депутатів, вони закрили вчора, 7 листопада. Однак, Анатолій Чугуєвець твердив, як бачив, що клуб знову працює. Поїхали. Попереду виїхала автівка чергової частини міського відділу міліції зі слідчою групою. Однак, під’їхавши до «Формули», депутатам довелося, як то кажуть, поцілувати двері.

Вони були зачинені, хоча крізь шпари було видно, як залою ходили молоді дівчата, вочевидь, працівниці клубу. Депутати одразу ж запідозрили, що це міліціянти попередили про рейд працівників закладу й заходилися знову обурюватися. А тим часом приїхала й слідчо-оперативна група. Як вони пояснили, їздили за експертом. Дверей ніхто ламати не став. Чемно потупцявши на порозі, група направилася до авта, зазначивши, що силоміць вдиратися до закладу не мають права. На прохання журналіста Агентства поінформувати про свої дії та про те, що робитимуть далі, молода жінка у міліцейській формі зазначила, що нічого не буде пояснювати, бо, мовляв, «ви ж пишете на диктофон».

Відтак, Анатолій Чугуєвець запропонував завітати до клубу на Бандери, 60-А, куди й вирушили. Розваги у «Імперії розваг» (так називається заклад) були в розпалі. У двох залах з кількома десятками ігрових автоматів перебувало кілька відвідувачів. У куточку при вході – міні-бар, за стійкою якого молода дівчина. Ще одна – визирала з віконечка каси.

У залі здивовані депутати побачили чоловіка років під 60, якого упізнали як доброго знайомого.

Як розповіла Ольга Покальчук, цього чоловіка вони бачили мало не в кожному з клубів, до яких приїздили. Дядечко спокійнісінько собі продовжував грати, не звертаючи уваги ні на кого, до речі, як й інші відвідувачі.

Дівчата- працівниці поводилися, як і слід було очікувати, за принципом: і я не я, і хата – не моя. Власника не знаємо, до роботи приступили щойно сьогодні, чи законно працює клуб, не знаємо, де ключі від вхідних дверей – не знаємо, як телефонувати власнику – не знаємо. Щоправда, цього разу правоохоронці були більш наполегливими й принаймні знайшли ключі та опечатали вхід до клубу. На запитання депутатів, чому не вивозять автомати, відповіли, що не мають права цього робити без власника клубу, як і оглядати приміщення без його дозволу.

Депутати кажуть, що їм погрожують

Як твердить Анатолій Чугуєвець, у місті залишилося якихось 15 ігрових залів – недоторканних, які «кришують» люди в погонах. Інакше, каже він, вони не прочувалися б так привільно.

– З початку діяльності комісії, яку я очолюю (з першого березня 2011 року, – авт.) ми вже закрили майже 30 залів. Ще залишилося 15. Це те, що нам відомо достеменно. Може десь у підвалах, закритих приміщеннях ще є, цього ми не знаємо. Міліція впирається, але ми змусимо… Ми їздимо, повідомляємо міліцію про злочин, і вони опломбовують і забирають автомати. Але, от, наприклад, клуб «Формула» на Княгині Ольги, ми закрили, а сьогодні вони знову відкриті. Ми не мовчатимемо. Нехай міліція з’ясовує.

За словами Анатолія Чугуєвця, депутати-члени комісії відчувають певний тиск. Їх турбує питання безпеки. На запитання, від кого тиск і хто погрожує, відповів, мовляв, прямих погроз немає, але через знайомих передають попередження. Слова депутата підтвердив і його колега по Рівнераді Олександр Лащук:

– Постійні повідомлення до відповідних контролюючих органів не завжди дають належну реакцію з їхнього боку. Крім цього, я неодноразово інформував через ЗМІ про причетність конкретних осіб до цієї діяльності (ігрового бізнесу, – авт.). Значна частина гральних клубів припинила свою роботу, проте цієї осені ми знову спостерігаємо чергову хвилю відкриття гральних закладів у нашому місті, що не може не хвилювати рівнян. Ці заклади стали місцем незаконного розповсюдження підакцизних товарів, наркотиків і є місцем злочинної діяльності, вже не кажучи про проблему лудоманії (залежності від азартних ігор), яка руйнує долі цілих сімей.

Отримати коментарі щодо дій міліції та дізнатися, чому ж у Рівному, попри заборону, ігровий бізнес продовжує функціонувати, у керівництва Рівненського міського відділу на момент оприлюднення матеріалу не вдалося. Телефон начальника МВ УМВС у Рівненській області Петра Єзгора мовчав. Прес-служба рекомендувала задавати такі запитання безпосередньо начальнику.

Утім, Агентство все ж таки сподівається отримати інформацію та коментарі головного міліціянта Рівного пізніше. Також ми чекаємо на коментарі податкової міліції, яка теж уповноважена на боротьбу з гральним бізнесом. Найближчими днями тему буде продовжено.

БІЛЬШЕ ФОТО


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.11.2011, 02:12 95.135.43.*** Юрій
Редактор каже правду, а з Володимиром теж можна погодитися майже на 100 відсотків, адже гральні апарати це справді біда, але є горе, якому ніхто не хоче зарадити, а біда приходить і уходить, а ось горю вже не чим не допоможеш, хіба що можна поспівчувати...
14.11.2011, 19:39 46.247.229.*** Редактор
Якщо б міліція виконувала б свою роботу як слід, то депутатам не було б чого робити у ігрових залах. А так...
12.11.2011, 23:02 91.209.51.*** Володимир
Шановнi, яка вам рiзниця працюють вони чи нi? По всiй Украiнi повним ходом йде робота таких закладiв(навiть у столицi). Я розумiю, на наступнi вибори пан Чугуевець та його команда таким клопотанням прагнуть пiдняти свiй рейтинг, наче щось роблять для мiста, але не тим шляхом ви йдете. Звернiть увагу, на бiльш глобальнiшi питання рiвненчан, зокрема в яких умовах проживають малозабезпеченi сiм\"i, в якому станi лiкарнi, школи та дитячi садочки и т.д., а нашi дороги(на переферiйних вулицях мiста) це просто жах!!! А ви витрачаете свiй \"робочий\" час на безглузде закриття грального бизнесу, який вже частково затверджено(повернуто) депутатами ВР Украiни.
11.11.2011, 09:18 194.44.172.*** 789
Цікаво хто саме кришує?)
10.11.2011, 16:11 176.8.161.*** Дима
на Автовокзале и на Лите по улице Макарова тоже работают клубы
10.11.2011, 11:27 194.44.173.*** олег
До того ж кришують ті хто сидить в міській раді!!!\nі пан Чугуєвець його особисто знає - бо сидить з ним майже поруч- чомусь в його клуб він не їде?!
09.11.2011, 21:55 91.124.238.*** Коля
Побільше б таких рейдів,та і посерйозніших,ато все місто майорить цими залами,а про те що їх кришують,це помітно,бо вони не приховують своєї діяльності
09.11.2011, 21:51 46.185.35.*** дядько Пол
http://www.youtube.com/watch?v=Y6Wv7PhTpPk&feature=player_embedded#! Відео з рейду
09.11.2011, 21:42 46.185.35.*** Олександр Поліщук (дядько Пол)
Смачний матеріал, дякую!\nСвого часу я з опорівцем Токарським проводили подібні рейди по інтерактивних клубах, знімали на приховані камери, організовували пресухи, але все це діло заглохло. Цей надприбутковий бізнес нехіло кришується, всі ж це розуміють.\nОсь результати нашої роботи http://isaidmeow.blogspot.com/2009/10/blog-post_27.html\nШановні організатори рейдів,запросіть наступного разу разом з вами взяти у цьому участь!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору