РІВНЕНЩИНА

Як три правоохоронні відомства борються з гральним бізнесом у Рівному

15.11.2011, 15:00      Світлана Калько, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 4154

Ігрові зали, які міліція закриває після звернення депутатів, відкриваються знову. Це дає підстави депутатам говорити про кришування міліцією ігрового бізнесу. Ще один приклад: єдиний ігровий зал, про який депутати завчасно повідомили міліцію, що поїдуть туди з перевіркою, виявився зачиненим, хоча там горіло світло і були люди, але ні депутати ні міліція туди не потрапили

Депутатська комісія, яка виявляла у Рівному місця, де функціонують клуби ігрових автоматів, нарікає, що їхні зусилля із закриття цих закладів нівелюються діями чи, радше, бездіяльністю рівненських міліціянтів та податківців. Більше того, депутати напряму звинувачували працівників міліції у покриванні протиправної діяльності організаторів грального бізнесу.

Про це ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» писало у матеріалі «Депутатська облава на зали гральних автоматів».

Начальник міліції не знає чому ігрові зали знову відчиняються

Відтак журналіст Агентства намагалася отримати коментар щодо цього у начальника міського відділу міліції Петра Єзгора. Тим паче, що, відповідно до змін, внесених до Закону України «Про міліцію», саме міліція повинна забезпечувати в межах своїх повноважень виконання вимог закону про заборону грального бізнесу в Україні. Однак поспілкуватися з паном полковником вдалося лише після того, як матеріал було оприлюднено на сайті Агентства. Ось як прокоментував ситуацію з клубами ігрових автоматів у Рівному та дії своїх підлеглих начальник МВ УМВС у Рівненській області Петро Єзгор:

– Я очолюю міський відділ з липня 2011 року. За цей період порушено 2 кримінальні справи за ст. 203 Кримінального кодексу, тобто за заняття протиправною господарською діяльністю. Вилучено 163 гральні автомати, складено 15 адмінпротоколів за ст. 164 Кодексу про адміністративні порушення, які вже скеровано до суду.

– А як Ви поясните те, що закриті під час рейдів зали з опечатаним входом, вранці наступного дня, наче нічого й не сталося, знову працюють? Так було, зокрема, на вулицях Бандери, Гагаріна, Княгині Ольги, перелік можна продовжити.

– На сьогодні у журналі реєстрації подій міського відділу міліції зареєстровано 14 фактів (роботи клубів ігрових автоматів, – авт.), за якими проводяться дослідчі перевірки й буде прийнято процесуальні рішення.

– Але, як таке може бути, міліція увечері опечатала вхід, а вранці клуб працює?

– Я про це не знаю.

– Але ж депутати телефонували до чергової частини, залишили депутатський запит на Ваше ім’я?

– Не знаю, не володію ситуацією… Виїжджала слідчо-оперативна група у всі місця, де було депутатське звернення. Я ж кажу, що зареєстровано 14 фактів, будемо перевіряти.

– Скажіть, будь ласка, які мають бути дії міліції на місці події, коли побачили, що клуб працює, люди грають?

– Документуємо факт або адміністративного порушення, або факт злочину.

– Тобто мають бути якісь папери, – протокол огляду, опитування свідків… Це все міліція робила?

– Так.

– А куди звозять автомати?

– У нас фойє заставлене вилученими автоматами. Повторюю: 163 автомати вилучено, відколи я очолюю відділ. Зберігаємо їх до рішення суду.

– За ними власник має приїхати?

– Рішення суду має бути.

– А Ви спілкувалися з власниками тих залів, встановлювали їх?

– Я не спілкувався.

– А працівники міліції з’ясовували, чиї це клуби, чому вони працюють?

– Я не виїжджав на ці події…

– Яка служба, підрозділ відповідає за перевірку і розслідування цих порушень чи злочинів?

– Це відділ державної служби боротьби з економічними злочинами, це їхній напрям роботи.

Податкова киває на міліцію

Оскільки у законі про заборону грального бізнесу згадується й податкова служба (зокрема, застосування фінансових санкцій здійснюється за рішенням суду, ухваленим за позовом органів міліції та/або органів державної податкової служби), то журналіст Агентства звернулася за коментарем до управління податкової міліції ДПА в Рівненській області. Ось яка відповідь надійшла на електронну адресу журналіста Агентства з прес-служби цього відомства:

«Чинне законодавство України покладає обов’язок та надає відповідні повноваження для проведення заходів по боротьбі з порушеннями законодавства про заборону грального бізнесу в Україні органам внутрішніх справ. Співробітники податкової міліції та інших правоохоронних органів повинні наявну інформацію про порушення законодавства про заборону грального бізнесу скеровувати до органів внутрішніх справ, оскільки тільки останнім надано право проводити дослідчі перевірки в порядку статті 97 КПК України та порушувати кримінальні справи по таких фактах. Застосування штрафів можливе після фіксації передбаченими законом методами (дослідча перевірка в порядку статті 97 КПК України, кримінальна справа) факту заняття гральним бізнесом. Юристи ДПА подадуть позови по всіх фактах, зафіксованих належним чином. Відповідно до чинного законодавства, податкова міліція здійснює боротьбу з податковими правопорушеннями».

Прокуратура звітується про 9 кримінальних справ

Водночас як повідомили з прес-служби прокуратури Рівненщини, працівники цього відомства з початку року порушили 9 кримінальних справ за виявленими ними фактами зайняття господарською діяльністю, щодо якої є спеціальна заборона (ст. 203 Кримінального кодексу України). За чотирма з цих справ судами області постановлено обвинувальні вироки. Також за незаконне надання послуг у сфері грального бізнесу 4 листопада міський суд Рівного присудив стягнути з одного із товариств з обмеженою відповідальністю, що працювало в обласному центрі, 5 мільйонів гривень штрафу з конфіскацією грального обладнання, поінформували з прес-служби прокуратури області. Biriu kroviniu pervezimas ir transportavimas http://www.solotransa.lt Однак, як зазначила прес-секретар прокурора області Людмила Суржук, штраф ще не сплачено, оскільки товариство оскаржує це судове рішення. Відтак, воно не набуло законної сили. Саме через це у прокуратурі не розголошують, що це за товариство.

Мільйонні штрафи, яких не бояться

Кримінальний кодекс України містить дві статті, за якими передбачається кримінальне переслідування за зайняття гральним бізнесом – стаття 203 (зайняття забороненими видами господарської діяльності щодо яких є спеціальна заборона, встановлена законом) та 203-2 (зайняття гральним бізнесом). Санкція першої статті передбачає покарання – від штрафів у 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у 2011 році це від 23 тисяч 525 гривень, до 47 тисяч 050 гривень) до обмеження волі на строк до 5 років. А зайняття гральним бізнесом (ст. 203-2) карається штрафом від 10-ти до 50-ти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 мільйони 705 тисяч-23 мільйони 525 тисяч гривень). Ті ж самі дії, якщо їх вчинила особа, що раніше була судима за зайняття гральним бізнесом, – караються обмеженням волі на строк до 5-ти років.

У Кодексі про адмінправопорушення також є стаття, за якою можна притягнути до відповідальності тих, хто займається забороненим гральним бізнесом – ст. 164-а – порушення порядку провадження господарської діяльності. Тобто діяльність без державної реєстрації, без ліцензії чи дозволу, якщо вони передбачені законом. Тоді порушника можна оштрафувати на суму від 20-ти до 40-ка неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (9 тисяч 410 гривень-18 тисяч 820 гривень), та ще й з конфіскацією знарядь виробництва. При повторному порушенні упродовж року штраф зростає до 30-60-ти неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією (14 тисяч 115 гривень-28 тисяч 230 гривень).

Як бачимо, штрафи не малі. Проте, вочевидь, власники рівненських клубів, де досі «однорукі бандити» продовжують збирати заборонену дань, не надто переймаються таким покаранням. Або просто переконані, що їм удасться його уникнути...

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Депутатська облава на зали гральних автоматів (+фоторепортаж)

За надання послуг грального бізнесу суд змушує ТОВ заплатити 5 мільйонів гривень штрафу

Депутатський рейд залами ігрових автоматів у Рівному (40 фото)

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ:

Гральний бізнес у Рівному: список закритих і працюючих клубів


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

23.04.2012, 15:49 46.247.191.*** Володимир
Продовження теми: http://4vlada.com/investigations/11928
23.04.2012, 15:37 88.81.233.*** Віктор
+1
16.11.2011, 09:35 91.209.118.*** автору
Не втрачайте наполегливості-продовжіть тему!!!!

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору