В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Громадськість об’єднується у боротьбі за публічне використання податків

19.02.2013, 09:16      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1392

Ілюстративне фото з сайту mignews.com.ua

14 лютого у Києві відбулись установчі збори, під час яких представники Центру політичних студій та аналітики й інших неурядових громадських організацій розпочали створення коаліції задля просування ефективної системи прозорого використання бюджетних коштів як на законодавчому, так і на місцевому рівні. Наразі експерти ЦПСА завершують розробку законопроекту «Про публічність використання податків». Він має стати відправною точкою для започаткування найширшого громадського обговорення.

За словами медіа-координатора кампанії "За публічні фінанси", прозорість використання податків громадян залишається в Україні нездійсненою мрією, попри неодноразові декларації політиків та високопосадовців. Між тим, її практична реалізація дозволить вирішити цілу низку важливих проблем політичного та соціально-економічного характеру.

Прозорість та відкритість використання державних коштів є необхідною передумовою ефективної боротьби із корупцією завдяки залученню такого потужного ресурсу як громадський контроль із боку громадян, їх об’єднань або журналістів.

В умовах фінансово-економічної кризи та зростаючого дефіциту державного бюджету питання ефективного використання бюджетних коштів набуває безпрецедентної гостроти.

Нарешті, прозорість використання податків громадян стає особливо актуальною у зв’язку із планами уряду запровадити цього року податок на нерухомість та обов’язкове особисте декларування податків будь-яким громадянином України. Якщо держава вимагає значно більше податкове навантаження, то вона зобов’язана надати платникам податків ефективні інструменти для контролю за тим, яким чином податки будуть використовуватися.

Нажаль, існуючий режим доступу до інформації про використання податків громадян є вкрай незадовільним. У найкращому випадку, у відкритому доступі можна знайти дані про державні закупівлі на офіційному веб-порталі із питань державних закупівель. Проте минулого року навіть цей доступ був значно обмежений через закриття доступу до закупівель за власні кошти державних, комунальних та казенних підприємств, а також підприємств, що перебувають під контролем органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Інформація про бюджети органів влади, витрачання бюджетних коштів поза межами державних закупівель або нижче встановлених законом порогів залишається недоступною для громадян через її розпорошеність та, найголовніше, через відсутність зобов’язань чиновників регулярно її оприлюднювати.

Вирішити цю проблему може запровадження комплексної системи прозорого використання податків, державних коштів та коштів підприємств, які належать органам влади або ними контролюються.

Відтак Центр політичних студій та аналітики закликає усіх небайдужих громадян, журналістів, народних депутатів та депутатів місцевих влад, представників виконавчої влади із усієї України приєднатися до коаліції. Мета - просування ефективної системи прозорого використання бюджетних коштів як на законодавчому, так і на місцевому або регіональному рівні.

Ваші пропозиції та подання щодо об’єднання зусиль можете надсиласти за адресою: Київ, вул. Михайлівська, 24 в, оф.43. Пишіть на скриньку: [email protected] або телефонуйте за номером: (067) 506 8162.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

«Четверта влада» через суд зясовуватиме, на що рівненські чиновники витратили третину мільйона

Сайт за 40 тисяч, веб-трансляція за 100 тисяч – Рівненська обласна рада хоче жити «на широку ногу»

На Рівненщині Держфінінспекція перевіряє обласну раду щодо закупівлі системи «відеоконференції» за третину мільйона


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору