В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Президент підписав закон про розкриття реальних власників ЗМІ

25.07.2013, 17:52      dt.ua      Переглядів: 1747

ЗМІ зобов´язали подавати інформацію про власників. Фото 320-8080.ru

Закон вводить заборону на діяльність телекомпаній, власники яких зареєстровані в офшорних зонах.

Президент України Віктор Янукович підписав закон №409-VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації", пише dt.ua з посиланням на президентську прес-службу.

За цей закон був прийнятий Верховною Радою 4 липня. За нього проголосували 322 депутати.

Зміни передбачають введення обов´язкового зазначення в заяві про державну реєстрацію друкованого ЗМІ даних про юридичну або фізичну особу, яка здійснює контроль за засновником (співзасновниками), власником (співвласниками) друкованого ЗМІ, а також юридичну особу, за яким засновник, власник (співвласник) здійснює відповідний контроль. При цьому під здійсненням контролю визнається безпосереднє або через пов´язаних осіб володіння частками (паями, акціями), що забезпечує досягнення 50 і більше відсотків голосів у вищому органі юридичної особи, яка є засновником (співзасновником) друкованого ЗМІ.

Цей закон вводить як одну з підстав відмови у державній реєстрації друкованого ЗМІ порушення засновником (співзасновниками) вимог статті 10 закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (щодо недопущення монополізації друкованих ЗМІ).

Закон передбачає обов´язкове зазначення у кожному випуску друкованого ЗМІ прізвища та ініціалів особи, відповідальної за випуск відповідного номера видання, поряд з наступними вихідними даними: назва видання, інформація про засновника (співзасновників), прізвище та ініціали редактора, порядковий номер випуску і дата його виходу в світ, індекс видання, що розповсюджується за передплатою, тираж, ціна або помітка "Безкоштовно", адреси редакції, видавця, друкарні, серія, номер та дата видачі свідоцтва про державну реєстрацію, видавець.

Щодо інформаційних агентств закон передбачає введення обов´язкового розміщення інформації про засновника (співзасновників) та власника (співвласників) інформаційних агентств у кожному випуску продукції таких агентств.

Закон вносить зміни до законів про друковані ЗМІ, про телебачення і радіомовлення, згідно з яким у разі якщо одним із співзасновників (співвласників) друкованого ЗМІ чи телерадіоорганізації є фізична особа, пов´язаними з нею особами вважаються також члени її сім´ї (чоловік, дружина, діти та батьки, мачуха та вітчим, рідні брати, сестри та їхні діти, чоловіки (дружини), спільно з якими вона контролює відповідні ЗМІ.

Закон вводить заборону на створення та діяльність телерадіоорганізації, засновником (співзасновником), власником (співвласником) якої є нерезидент (нерезиденти), зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких визначається Кабінетом міністрів України.

Згідно із законом, у заяві про видачу (продовження) ліцензії на мовлення, яка подається до національної ради з питань телебачення і радіомовлення, вводиться обов´язкове зазначення відомостей про пов´язаних осіб та акціонерів, які на момент подання відповідної заяви володіють пакетами акцій більш ніж по 5 відсотків.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Інтернет-видання «Волинські новини» насправді ніхто не купував. Чому ж звільнилися журналісти?

 Хто цензурує волинські інтернет-ЗМІ

Основні інтернет-ЗМІ Волині підконтрольні одному нардепу-мультимільйонеру?

Американці вважають, що Інтернет є найефективнішим засобом для політичних новин, на другому місці - кабельне ТБ

Прихована реклама та замовчування важливої інформації у ЗМІ зростає


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору