В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Як українська преса поширює вигадані новини

27.08.2013, 16:55      watcher.com.ua      Переглядів: 2291

Минулого тижня вирішив провести невеликий експеримент – перевірити, наскільки рівень копі-пастерства української журналістики переважить здоровий глузд, пише Максим Саваневський для watcher.com.ua.

Написав фейкову новину про те, що «Український гімн визнано найкращим в світі». На носі була прекрасна дата – День прапора. Окрім того, через День незалежності вся країна мала гуляти три дні, то ж в інформаційному плані новин буде не багато.

Звісно, новину про гімн можна було розмістити на одному з сайтів фейкових новин, але я вирішив піти далі. Написав листа в три українські відомі гумористичні спільноти з проханням допомогти в експерименті.

Відгукнувся лише адміністратор сторінки «Баба і Кіт». Вони ж і розмістили новину про гімн:

Звісно, є невелика ймовірність того, що хтось з журналістів може повірити у новину, розміщену на сторінці гумористичної сторінки. Але те, що це зробить велика кількість українських онлайн-ЗМІ… Газета.уа, Економические Известия, Бизнес.уа, Голос.уа, Ура-Інформ, Свідомо і ще близько 100 видань. Амінь…

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Як Корреспондент.net взаємодіє з читачами

І знову про хвороби української журналістики


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

31.08.2013, 09:52 194.48.209.*** lerymor
все намного проще-для граждан, любящих свою страну ее гимн действительно лучший!! поэтому видимо для большинства это не фейк-это правда!
27.08.2013, 20:00 213.174.12.*** Status Quo Прохожий
Это не урок. Это или приговор, или диагноз - как угодно....
27.08.2013, 18:34 95.134.210.*** Микола
Гарний урок на уважність і ази журналістики

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору