В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

СБУ пояснила, чому обшуковувала керівників YouControl. В організації називають це правовим свавіллям

23.03.2017, 18:01      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1703

Сьогодні СБУ обшуковувала квартиру генерального директора YouControl Сергія Мільмана. Фото з особистої фейсбук-сторінки

Як уже повідомляла «Четверта влада», у четвер зранку пройшли обшуки СБУ у квартирі комерційної директорки, а потім генерального директора YouControl Сергія Мільмана. Наразі СБУ прокоментувала причини цього.

На своєму сайті СБУ поширила прес-реліз, в якому йдеться, що «викрили київську комерційну структуру на незаконному зборі та продажі інформації, яка має обмежений доступ та є власністю держави. Правоохоронці встановили, що ділки, використовуючи спеціальне програмне забезпечення, протиправно втручалися в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж державних структур».

Також сбушники ствоеджують, що «зафіксували копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України. Комерсанти продавали клієнтам доступ до нелегально створеної бази, видаючи її як зібрану з відкритих джерел».

Під час санкціонованих судом обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання власників та топ-менеджменту компанії, співробітники спецслужби виявили телекомунікаційне обладнання, на якому зберігалася, на думку правоохороців, незаконно отримана інформація та вилучили відповідну документацію. Оперативники СБ України також встановили, що дублікати цих баз даних зберігаються на серверах в інших країнах.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України. Тобто мова йде про буцімто незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, при цьому правоохоронці оцінюють ції дії як «вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб або організованою групою, або заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб». Відповідальність – позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

В свою чергу, представники YouControl відрегували на ці звинувачення коментарем на фейсбук-сторінці свого сервісу:

«Наше право на ведення діяльності : «Відповідно до статті 10-1 Закону України« Про доступ до публічної інформації », публічна інформація у формі відкритих даних є дозволеною для подальшого вільного використання та поширення. Будь-яка особа може вільно її копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, в тому числі в комерційних цілях, в поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту», – йдеться в коментарі.

«Як мені здається, відбувається абсолютне правове свавілля, і ми скочуємось у часи так званої злочинної влади», – каже адвокат і заступник директора з правових питань YouControl Данило Глоба.

«У даному випадку мова йде про те, що компанією YouControl незаконно використовується доступ до відкритих державних реєстрів. Це парадоксальна річ, адже законом передбачена відкрита можливість доступу до реєстрів будь-яких осіб, вільне копіювання, використання, поширення даних та іншої інформації, котра є відкритою і публічною. Це пряма норма закону, і не давати це – правовий нігілізм. 

Мене як адвоката не допустили до проведення слідчих дій до комерційного директора, навіть не дали показати адвокатське посвідчення і договір про правову допомогу. Та ж ситуація повторилась вдома у директора Мільмана Сергія, і те саме відбулось в нашому офісі на Шумського, 1-б. Врешті слідчий узгодив присутність адвоката при обшуку в квартирі Мільмана Сергія, проте в усіх інших місцях його присутність неможлива. Це дивна ситуація, бо у мене є всі підстави як адвоката, захисника, так і представника компанії YouControl як її штатного співробітника. В даний час ми не знаємо, що робиться офісі з документами і комп`ютерами, з майном співробітників», – додає адвокат.

Завтра, 24 березня, о 13.00 в прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» розпочнеться прес-конференція топ-менеджерів YouControl, які розкажуть подробиці спілкування з СБУ і про майбутнє компанії в світлі останніх подій. Учасники: СЕО компанії YouControl Сергій Мільман і юрист YouControl Данило Глоба (. Ул Рейтарська, 8/5-А). Реєстрація журналістів на місці за редакційними посвідчення. Додаткова інформація за тел. (067) 468-85-80 (Антоніна Ряховська).

YouControl - онлайн-сервіс, що автоматично формує досьє на кожну компанію України, використовуючи інформацію з державних реєстрів.

Основна місія - сприяти створенню прозорого бізнес-середовища та економiчному зростанню України.

Один із напрямків діяльності - боротьба з корупцією: компанія надає вільний доступ до сервісу журналістам та громадським активістам для проведення розслідувань, моніторингів та інших заходів.

«Четверта влада» часто користується цим онлайн-сервісом для пошуку інформації про корупційні зв`язки компаній, які витрачають бюджетні кошти.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору