В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

СБУ не знайшло порушень в діях співробітника, який «мітингував» біля будинку Шабуніна

23.06.2017, 17:37      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3583

Журналістка програми «Схеми» Валерія Єгошина знайшла докази, що до замовної акції під будинком антикорупціонера причетний керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. СБУ аргументи журналістів не переконали. Скрін-шот з відео програми «Схеми»

Служба безпеки України не знайшла підтверджень участі полковника Матковського, причетного до організації замовного мітингу під будинком голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, і не бачить підстав для притягнення свого співробітника до відповідальності.

Про це йдеться у відповіді Служби безпеки України на запит Центру протидії корупції, повідомляє прес-служба Центру.

«За результатами вжитих заходів дані про організацію полковником Матковським Р.М. акції пікетування 09.04.2017 поблизу будинку В.Шабуніна, свого підтвердження не знайшли. У зв’язку з цим підстави для притягнення Матковського Р.М. до дисциплінарної відповідальності відсутуні», – йдеться у відповіді СБУ за підписом заступника голови служби М.Глуговського.  

Раніше Служба безпеки повідомляла про те, що усунула очільника департаменту захисту національної державності СБУ Романа Матковського, який брав участь в акціях протесту 9 квітня біля будинку голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, а щодо його дій було призначено розслідування.

«Під час службового розслідування СБУ, фактично, закрило очі на очевидні факти, оприлюднені журналістами на всю країну. А це означає, що Матковський вже більше не усунений від виконання своїх службових обов`язків і може й надалі спокійно працювати на своїй посаді», – коментує  результати перевірки СБУ юристка Центру протидії корупції Олена Щербан. 

У квітні журналісти програми «Схеми» повідомили, що до акції протесту під будинком Шабуніна причетні безпосередньо працівники СБУ, а відеозйомкою акції з дрона на місці подій керував безпосередньо працівник департаменту захисту національної державності СБУ Роман Матковський.

Згодом Роман Матковський заявив, що спеціально слідкував за проплаченою акцією, що пройшла біля будинку голови правління ЦПК.

Нагадаємо, 9 квітня 2017 року під будинком голови антикорупційної організації Центр протидії корупції Віталія Шабуніна пройшов пікет, в організації якого Шабунін звинувачує заступника голови СБУ Павла Демчину.

Віталій Шабунін – родом з Рівного. Очолює Центр протидії корупції – громадську організацію, яка, разом з кількома іншими організаціями, доклалася своєю ініціативою та зусиллями до того, щоб в постмайданній Україні з’явилися антикорупційні органи та запустилася система електронного декларування.

На її рахунку також заслуга в тому, що чимало посадовців стали фігурантами антикорупційних розслідувань. До Віталія Шабуніна та інших учасників Реанімаційного пакету реформ дослухаються іноземні дипломати, які вимагають дотримання українською владою взятих на себе зобовязань реформувати країну.

Місяць тому Віталій у відповідь на закиди  щодо недобросовісного збагачення  показав для журналістів свій будинок та розповів про зарплату і «пиляння грантів». До спроби дискредитації антикорупціонера долучилися рівненські ЗМІ.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору