В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Більше тиску: юристи Bihus.info обіцяють нові кримінальні справи проти ТОП-посадовців

21.11.2017, 17:45      портал «Четверта влада»      Переглядів: 339

Інфографіка із bihus.info

Гроза «Батьківщини» і головний біль Мін’юсту - юристи «Bihus.info» презентували результати піврічного тиску за фактами журналістських розслідувань. І заявили про новий етап співпраці з викривачами по всій Україні.

3 відставки, 39 кримінальних справ, 10,9 мільйонів гривень економії та більше 50-ти тендерних перевірок - за півроку роботи юристи проекту «Тисни!» перетворили чимало журналістських розслідувань на реальні справи, пише «Bihus.info».

Серед ключових досягнень проекту - кримінальні провадження проти посадовців Мін’юсту, справи щодо “донорів “Батьківщини” і “Опоблоку”, розслідування розпилів у Балаклії та відставка корумпованого мера міста Українки (Київська область). Також дуже амбітний кейс з народним депутатом Яценко, що отримав аж 2 кримінальні справи завдяки спільній роботі журналістів “Наших грошей” і юристів “Тисни”.

Втім, юристи “Тисни!” не збираються зупинятись і продовжують співпрацю з антикорупційниками по всій Україні. Як зазначають засновники проекту - команда Bihus.Info, юридичний напрямок став дуже затребуваним серед викривачів корупції, адже дуже часто журналістам не вистачає правових навичок для оформлення доказів і комунікації з правоохоронними структурами. І нагадують, що звернутись до юристів можна, надіславши лист на [email protected].

– Юридична ініціатива “Тисни!” була створена командою Bihus.Info - проекту, що випускає програму “Наші гроші з Денисом Бігусом”, втім дуже скоро до нас почали звертатись інші журналісти та активісти з різних регіонів", - розповідає юрист “Тисни” Євген Воробйов.

Його колега, Володимир Харечко додає, що справ з регіонів стало навіть більше: "Найпопулярніша тема звернень - сфера держзакупівель. Ми налагодили взаємодію із Аудиторською службою і вже оскаржили більше 50-ти тендерних закупівель. Це саме та корупція, яка не має гучного імені, люди змінюються, але схеми працюють роками".

“Давайте вже нарешті когось посадимо”, - таким є гасло проекту, спрямованого на підтримку викривачів, переклад розслідувань юридичною мовою та моніторинг перебігу відкритих проваджень.

З квітня по жовтень 2017-го юристи “Тисни!” домоглись:

відставки 3 посадовців;

відкриття трьох справ проти політичних партій «Батьківщина» та «Опозиційний блок» щодо фінансових махінацій та фіктивного підприємництва (“дотисли” через суд);

відкриття справ та перевірок декларацій 39 посадовців;

проведення 51 перевірки щодо порушення процедур публічних закупівель;

а також не дали «розпиляти» 10,9 млн. бюджетних коштів на публічних закупівлях.

Кожен з цих кейсів став можливим завдяки тісній співпраці з викривачами різних громадських організацій, активістами, ЗМІ та журналістами.

Серед тих, хто звертався до юристів “Тисни!” активними були ГО «Харківський антикорупційний центр», інтернет видання «ІНФО МІСТ», Рух «Чесно», інтернет-видання «Полтавщина», ГО «Трипільський край», інтернет видання «Лисичанск как он есть», ГО «Наші гроші», «Наші грош. Львіві», «Наші гроші. Запоріжжя», ГО «Спілка юристів Одеської області», «Четверта влада», ГО «Дозорро» м. Кропивницький, газета «Діло», «Zалізниця без корупції», проект «Громадський патруль», антикорупційні телевізійні програми журналістських розслідувань «Наші гроші з Денисом Бігусом», «Слідство.інфо» та «Схеми». За допомогою юристів звертались багато активістів та журналістів-фрілансерів, в т.ч. з Донецької та Луганської областей.

Юристи “Тисни!” висловлюють подяку Інституту висвітлення війни та миру, який підтримав їх на старті проекту, та Антикорупційній ініціативі ЄС, завдяки якій стало можливим продовження правової підтримки журналістських розслідувань.

Нагадаємо, завдяки роботі юристів «Тисни!» юридичне продовження отримали розслідування «Четвертої влади». Зокрема, суд змусив прокуратуру відкрити кримінальне провадження проти екс-заступника начальника Волинської митниціНАЗК пообіцяло провести повну перевірку декларації рівненського судді Вадима Торчинюка, а НАБУ ще й відкрило справу проти нього


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору