ВІДЕО

Неконтрольована бурштинова «резервація» на Рівненщині: по гарячих слідах (ВІДЕО)

14.07.2016, 16:25      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2102

Дорогою до Старого Села, що на Рокитнівщині. Фото: Громадське радіо

Вилучена бронетехніка, збиті безпілотники, – це не АТО, це  Полісся. Про спецоперацію Національної поліції так написав очільник МВС Арсен Аваков. У тому ж дописі він просить депутатів якомога швидше прийняти закон про легалізацію та привертає увагу до напруженості у бурштинових районах. Що ж сталося?

Про це пише журналіст Дмитро Бондар для «Громадського радіо».  

Деталями спецоперації ділиться керівник обласного управління Нацполіції Рівнещини Сергій Князєв:

– На території Рівненського заповідника, – це в Рокитнівському районі – дуже віддалена така місцевість, майже непрохідна, були затримані особи, які займалися незаконним видобутком бурштину. Був вилучений бурштин, там зараз ми проводим слідчі дії.

Затримання бурштинокопачів. Фото зі сторінки Арсена Авакова у Facebook

Місцевість, про яку йде мова – болотиста, – пояснює Князєв, та бурштинокопачам це не стає на заваді.
– Саме в тій місцевості взагалі нема дорог і єдина можливість – це якісь там плаваючі засоби, по болоту. От якраз такий ми сьогодні вилучили засіб.

Спершу, мова йшла про броньований гусеничний тягач. Втім, зі світлин Нацполіції стало зрозуміло, що затриманий транспортний засіб – всюдихід ГАЗ-3403. І хоча це перше подібне вилучення, спецтехніка в бурштинокопачів на Поліссі вже мало кого дивує.
 

Вилучений ГАЗ-3403. Фото зі сторінки Арсена Авакова у Facebook

Цього разу бурштиновий клондайк поліцейські виявили з повітря – безпілотниками. При цьому без втрат не обійшлося, – каже керівник приданих сил, створеного на Поліссі, оперативного штабу Сергій Науменко.

– Було проведено вивчення авіарозвідкою майже 5 тисяч гектарів полісся. Два безпілотника ми втратили, один безповоротно. […] Ще пару тижнів тому в цій місцевості було майже до тисячі людей, які незаконно добували незаконно зробленими мотопомпами і іншими способами бурштин-сирець.

Спецоперацію проводили вночі, коли такої кількості осіб на місці видобутку не було. Поліцейські йшли пішки. 10 кілометрів болотом, – каже Науменко, та ділиться результатами слідчих дій.

– На даний час встановлено ряд людей, які безпосередньо використовували цей транспорт і безпосередньо встановлена особа, яка керувала їм, яка незаконно збагачувалась з нього. Напевне до п’ятдесяти людей, у нас єсть вже інформація по ним, далі проводиться робота. Всі ці особи будуть встановлені надалі, по кожному буде прийнято відповідне рішення.

На запитання про ймовірність виникнення конфліктів, як пише про те Аваков, очільник облуправління Сергій Князєв каже все під контролем:

– Ми проводимо превентивні заходи, які дозволяють нам контролювати ситуацію в області та на Поліссі вцілому.

Так чи дійсно усе саме так? Ми вирушили, у Рокитнівський район, щоб це перевірити. Пункт призначення – Старе село – це за 12 кілометрів від кордону з Білоруссю, неподалік місця де й пройшла спецоперація.

Село відоме масштабними сутичками з правоохоронцями, яким не просто навіть потрапити до цього населеного пункту. Місцеві ставляться вороже не лише до людей у формі, а й до журналістів. На нашу камеру реагують ось так:

– Сьебавса з камерою нах*й.

Дорогою до Старого Села. Фото: Громадське радіо

Нам не вдається поговорити з жодним із селян. Окрім одного. Голова сільради Григорій Ковалець чув про спецоперацію. Саме Старому селу приписують запаси техніки та зброї. На запитання про це голова каже, нічого такого не знає.

– Я на даний час етого не знаю. Может є яка зброя, є но в нас СБУ, котора должна ето всьо бачить чуть і ето їм народ плотіть зарплату.

Спершу пан Ковалець тримається та відповідає максимально нейтрально, та вже за кілька хвилин виправдовує та пояснює дії бурштинокопачів.

– Вони шукають всьо як вижить, тєм боліє на території Рокитнівського района, в ето, Берозово, Дроздинь, Старе село, – ето три села, каториї десять кілометрив под земльой вони там найдуть і витянуть, потому шо вони хочуть жить, хочуть строїться, хочуть бачить друг друга, соревнованіє йде: я лучше построївся, ти гірше, я думаю ми не должни людей давіть на ето.

Будуються тут і справді наче навипередки. Обабіч дороги зводяться нові приватні будинки: двох, трьохповерхові, з кам’яними парканами, та ворітьми, які справляють враження такого собі сільського розквіту.

Те ж саме з автомобілями, окрім зручних у нелегальному промислі квадроциклів та мілітарі вантажівок, село буквально забите іномарками. Переважають БМВ та АУДІ. Частина з них – з іноземні номерними знаками.

Машини у Старому Селі переважно з іноземними номерами Фото: Громадське радіо

– Якшо заплатила людина дві тисячі доларів за джип і розтаможка п`ять тисяч доларів, то ніхто не поїде, потомушо такіх коштів...

так ситуацію пояснює сільський голова. І додає, що влада має відмінити розмитнення, і лише тоді щось вимагати; та ставить у приклад сусідню Білорусь.

Старе село: тут нехтують правилами та законами, не підпускають правоохоронців та журналістів. І хоча тут на перший погляд спокійно, назвати контрольованою таку ситуацію язик не повертається.
 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору