ВІДЕО

«Хай будують в парку хоч туалет на 1200 місць, аби дали нам квартири»: пристрасті навколо землі рівнян (ВІДЕО)

16.12.2016, 21:09      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2188

«Не можна робити ситуації, коли воїни АТО чи хтось, хто ними прикривається, приходить в будь-яку точку, на Майдан Незалежності, тицяє пальцем і каже «я хочу тут будинок», – секретар Рівнеради Сергій Паладійчук про будівництво у парку. Скрін-шот з відео телеканалу «Ритм»

Фірма, заснована двома АТОвцями, не полишає намірів отримати ділянку у Парку Слави під будівництво чого б то не було. Міська влада налаштована категорично: рекреаційну землю у парку під будівництво не дадуть. Представники громадскього руху «Захистимо Рівне» нагадують про зв`язок дій та намірів цих АТОвців з «Набережним кварталом».

Такий висновок можна зробити, переглянувши нещодавній ефір на телеканалі «Ритм», під час якого мали змогу висловити свою думку представники фірми «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» та ветеранської спілки учасників АТО Валентин Пахолюк і Віктор Суконнік, представник громадського руху «Захистимо Рівне» Святослав Клічук та секретар Рівнеради Сергій Паладійчук.

Причиною саме такого представникцтва на ефірі стало те, що ще 24 листопада на сесії Рівнеради представники ТОВ «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини» задекларували намір отримати житло у парку на Пагорбі Слави.

На сесії міський голова дав доручення створити депутатську комісію, її очолив депутат Олександр Нестерук. Можливо, саме через це невдовзі на сайті Рівнеради з`являється проект рішення його авторства, який через ганьбу і незаконність був невдовзі відкликаний. Фірму це не зупиняє, і їм вдається, з порушенням регламенту, зареєструвати на сайті Рівнеради власний, також незаконний проект рішення

– Це рішення я зняв із сайту, бо воно не пройшло відповідної процедури, – нагадує секретар Рівнеради Сергій Паладійчук. – Процедура внесення цього проекту рішення була порушена і вона не могла бути за жодних причин реалізована в той спосіб, який реалізовувався. Проведена юридична експертиза, і є відповідь, надана представникам товариства, що, на жаль, той спосіб, у який вони хотіли провести це рішення, порушує законодавство.

Представник громадського руху «Захистимо Рівне» Святослав Клічук нагадує, що у властивостях електронного документа, який представники фірми передали у Рівнераду, автором документа значиться такий собі Олексій Лисюк. Це ім`я повністю співзвучне з іменем одного із засновників ТОВ «Інтер-Девелопмент» – фірми з орбіти «Набережного кварталу», яка намагалася, за сприяння керівництва міста, зайти у вигляді інвестора у центральний парк Рівного

– Я особисто проти, щоб на цій ділянці будь-хто будь-що будував, – каже Сергій Паладійчук. – Міська влада Рівного, можливо, найбільше в Україні зробила кроків назустріч воїнам АТО. Рівне виділило найбільше земельних ділянок. За цей час ми придбали 14 квартир: воїнам АТО і родичам Небесної Сотні.

– Міська та обласна влада шукають земельні ділянки для цих же потреб, – додає секретар Рівнеради. – Підписаний Меморандум, який декларує ці наміри. Тобто якщо знайдемо землі поряд з Рівним, в юрисдикції району, це ж теж непогано. Не можна робити ситуації, коли воїни АТО чи хтось, хто ними прикривається, приходить в будь-яку точку, на Майдан Незалежності, тицяє пальцем і каже «я хочу тут будинок».

Валентин Пахолюк, який є одним із засновників фірми «Обласна ветеранська спілка учасників АТО Рівненщини», наразі стверджує, що в Рівнераду вони дали копію роздрукованого проекту рішення, а не його електронну версію (завдяки якій журналісти знайшли зв`язок з «Набережним кварталом»  авт.), таким чином звинувативши чиновників Рівнеради у брехні щодо походження документу.

Інший представник організації Віктор Суконнік, який теж був присутній під час ефіру, наполягає, що йому як «рупору 335-ти чоловік» (членів ветеранської спілки учасників АТО  авт.) таки треба ділянка саме на Пагорбі Слави. Байдуже під що.

– Хай собі інвестор будує в парку будь-що, хоч туалет на тисячу двісті місць, але дасть АТОшникам, які є в нашій організації, квартири, – каже Віктор Суконник. – Хай інвестор дасть житло, а з парку зробить канфєтку. 

– Ви берете парк і містян в заручники?! – вже не стримує емоцій представник громадського руху «Захистимо Рівне» Святослав Клічук. – Якщо я вам не дам квартири, то ви будете забудоввати парк?!

Подробиці – в ефірі:

Нагадуємо, загальна «квартирна черга» при Рівненському міськвиконкомі складається з близько шести тисяч рівнян. Ще з 70-х років минулого століття у ній перебувають рівняни різних різних пільгових категорій: багатодітні сім`ї, хворі, самотні матері, учасники бойових дій, учасники АТО, ветерани праці, педагоги. Інший список сімей, які потребують позачергового отримання житла, – це близько тисячі молодих спеціалістів, сиріт, інвалідів, удів ,учасників АТО. Окрім цього, у пільговій черзі на картири стоять близько двох тисяч рівнян: одинокі матері, багатодітні сім`ї, педагоги, інваліди, учасники АТО та інші категорії.

Однак досі жодна з цих груп людей, окрім згаданих вище кількох АТОвців, не намагалася «вибити» собі кілька квартир за рахунок забудови парку, який належить усім рівнянам. 

Передісторія захоплення землі в Парку Слави:

Нагадуємо, невідома фірма весною 2014 року захопила, обгородила і почали забудовувати близько 68 соток землі парку на Пагорбі слави. Згідно договору оренди, ще у 2008 році Рівненська міськрада надала для ППФ «Офіс-дизайн» в районі Пагорбу Слави 8,3 сотки для будівництва закладу громадського харчування. Засновник цієї фірми пов`язаний з керівниками структур «Набережного кварталу» у Рівному.

Прокуратура Рівного в рамках кримінального провадження встановила, що організацією, яка безпосередньо виконувала будівельні роботи на Пагорбі Слави, був Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (фірма через засновників також прямо пов`язана з "Набережним кварталом" – авт).

Але міліція, під наглядом прокуратури, закрила кримінальне провадження, в звязку із відсутністю в діях юридичної особи складу кримінального правопорушення.

Рівняни власноруч зупинили незаконне будівництво на Пагорбі Слави. Продовжити тут будівельні роботи, правда, безуспішно, спробувало ТзОВ «Зелений дуб», одним із засновників якого є людина «Набережного кварталу» В`ячеслав Кочубей, нинішній керівник парківського «інвестора».

Нині Господарський суд Рівненської області, в особі його судді Оксани Андрійчук, погодився із аргументами забудовника-правопорушника і визнав частину (майже 72 кв.м.)  закинутого зарослого пустиря на Пагорбі слави у Рівному самовільним будівництвом, дозволивши його узаконити.

З приводу сфальсифікованої експертизи громадські активісти написали заяву про злочин. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього і вже опитала чотирьох свідків. Рівняни замовили нову експертизу, яка вже юридично підтвердила попередні фальсифікації.

Тепер до захоплення рекреаційної землі забудовник підключив АТОвців, частина з яких захотіла отримати собі житло саме на Пагорбі Слави. Поряд з АТОвцями у намірах забудувати Парк Слави знову «засвітився» «Набережний квартал».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору