ВІДЕО

Голова Волинської облради розповів про свою «врєдность» і «Варту порядку» (ВІДЕО)

08.09.2017, 14:35      Аріна Крапка для порталу «Четверта влада»      Переглядів: 5110

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, під час прес-конференції, пообіцяв надати усім ЗМІ звіти фонду. Ті звіти, які досі приховували

Після давніх ігнорувань журналістів і громадськості. Після багатьох відписок на запити і після судових позовів голова Волинської облради нарешті вийшов на розмову зі ЗМІ. Ми припускаємо, що цьому посприяло журналістське розслідування, яке підготували журналісти волинської редакції «Четвертої влади» спільно із режисерами і редакторами проекту «Слідство.інфо». Це розслідування вийшло на Першому національному телеканалі, на Громадському, а також на близько 20 регіональних телеканалах.

На прес-конференції голова обласної ради Ігор Палиця заявив, що в нього немає інтересу стежити за політичними опонентами та він не знає, хто такі громадські активісти, яких побили під час переатестації взимку 2016 року.

Нагадаємо, в розслідуванні  «Четвертої влади» йдеться про те, що члени громадського формування «Варта порядку», ймовірно, причетні до ряду злочинів – таких, як стеження за опонентами голови облради Ігоря Палиці, побиття громадських активістів. Деякі із цих фактів розслідує СБУ Волині. Громадське формування фінансує фонд голови облради «Тільки разом».

Журналісти «Четвертої влади» з цього приводу намагалися почути пояснення в Палиці. Після відписок з облради з ним нарешті вдалося поспілкуватися під час прес-конференції 7 вересня.

– Ваш благодійний фонд фінансує ГФ «Варта порядку», членів якого сьогодні підозрюють у низці злочинів... Чи відомо Вам про дії цього громадського формування та чи були Ви замовником стеження за політичними опонентами, а саме екс-секретаркою Луцькради Юлією Вусенко та іншими. Чи були Ви замовником побиття громадських активістів взимку 2016 року під час переатестації поліції?

– Якщо там хтось порушував закон, будь ласка, СБУ хай з цим розбирається. Мені нема ніяких цікавих речей просити слідкувати чи за Лапіним, чи за Вусенко…А хто такий Чуркін? (має на увазі Чурікова, якого побили взимку 2016 року і в поліції  викликали на допити в цій справі членів ГФ «Варта порядку» – авт.), я про нього вперше дізнався із вашого фільму (має на увазі сюжет «Слідства.інфо» «Ударна сила Палиці» – авт.) Повірте мені. Невже Ви думаєте, що мені цікаво це?

– Якщо хтось щось робить, то має бути ціль, мотив…От для чого мені Чуріков? Для чого мені Рижков? Для чого мені всі ці люди? Для чого мені за Вусенко слідкувати? Я і так знаю все наперед…

–А можливо це хтось із Вашого оточення робив, а Вам про це невідомо? – журналістка.

– А для чого це робити? Я знаю всі їх кроки..

Ігор Палиця каже, що у «Варті порядку», перш за все – патріоти, атовці, а тому і він ініціював іх перебування у стінах обласної ради.

– Скажіть будь ласка, Ви були ініціатором того, щоб «Варта порядку» перебувала на третьому поверсі облради, на посту?

– Це пов’язано із дисципліною. Я завжди категоричний прихильник порядку.

–Тобто «Національної гвардії»  на першому поверсі недостатньо?

– «Національна гвардія»…повірте мені, якщо щось буде…Ви побачите…Я пам’ятаю, як в Одесі «Національна гвардія» уходила в першу секунду…

Голова обласної ради пояснив, що його фонд підтримував фінансово ГФ «Варта порядку» і підтвердив, що частина кошів до фонду надходить із фірми Коломойського «Зірка Буковелю». До слова, Палицю вважають, правою рукою Коломойського.

Інші фірми, які фінансують фонд, називати відмовився. А на запитання журналістів про те, чому відмовився надати звіти про надходження та використання коштів фонду журналістам «Слідства.інфо», відповів, що «із-за врєдності».

– Фонд принципово, із врєдності не надав звіту. Мене спитали, а я сказав «ні». Із врєдності. Хочу сказати відповідально: він повністю прозорий. Фонд не витрачає гроші на будь-що, в нього немає заощаджень . І Олександре Віталійовичу, (звертається до очільника фонду Олександра Товстенюка, який теж перебував на прес-конференції), ми можемо надати звіти за всі роки діяльності фонду, надходження, витрати. Протягом двох тижнів задовольняє? Кожне інформаційне видання протягом двох тижнів отримає звіти фонду, – відповів на питання журналістів Палиця.

Тільки те, що Ігор Палиця називає «врєдностю», юристи називають правопорушенням. Дивно, що головна посадова особа області пишається, що вчинила правопорушення.

Свій зв`язок із ГФ «Народна варта» та охоронною фірмою «Гепард» під час перебування на посаді очільника Одеської ОДА, про який теж йдеться  в розслідуванні «Четвертої влади» він не спростував, однак зазначив, що ці структури не фінансував, але вони були залучені до охорони громадського порядку в Одесі. 

Деталі прес-конференції можна переглянути у відео:

Відео volyn.com.ua

Повна трансляція прес-конференції Ігоря Палиці. Відео інтернет-видання «Район.Луцьк»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору