ВОЛИНЬ

Волинським депутатам і журналістам показали успіхи лісового та мисливського господарства

07.06.2013, 13:00      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 5270

Автомобілі для охорони мисливських угідь ТзОВ «Феміда-Інтер». Фото порталу «Четверта влада»

5 червня відбувся День депутата Волинської обласної ради, в рамках якого обранцям та журналістам показали як працюють успішні лісові господарства та користувачі мисливських угідь. 

У Дні депутата взяли участь близько 10 обранців та близько 15 журналістів. «Екскурсію» почали із Соф’янівського лісництва Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство». До слова, тут свою лісничу кар’єру починав теперішній начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник.

- Ми не обмежуємося сьогодні лиш тим питанням, яке часто викликає гострі дискусії, тобто надання в користування мисливських угідь, - взяв вступне слово голова Волинської обласної ради Володимир Войтович. - Те, що можна побачити в цю пору року, ми теж побачимо. Тут в Соф’янівці ТзОВ «Феміда-Інтер» має в користуванні угіддя і побачимо, де держава має відповідні мисливські угіддя. Порівнювати, я думаю, ми зможемо лише тоді, коли в листопаді чи грудні ми охопимо ще більшу географію і проведемо ще один День депутата на інших територіях. Принагідно хочу сказати, що політика така ведеться, в тому числі і мною, щоби мисливські угіддя надавати. Так, на законних підставах. На сьогодні 13 мисливських угідь чекають хто їх прийде і візьме в користування. Чи то з депутатів, чи не з депутатів, чи то з бізнесових структур, будь-кому це доступно.

ФОТО ІЗ ДНЯ ДЕПУТАТА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ

- На Волині є 1 мільйон 600 тисяч гектарів мисливських угідь, з них 800 тисяч це території Українського товариства мисливства та рибалок (УТМРів) і 300 тисяч мисливських угідь надано у користування, - розповів начальник Волинського ОУЛМГ та депутат обласної ради Богдан Колісник. - Державні підприємства контролюють ведення мисливського господарства на території майже 500 тисяч гектарів. На ведення мисливського господарства за 2012 рік всіма користувачами мисливських угідь було витрачено майже 6 мільйонів гривень, з них 3 мільйони гривень вклали державні підприємства.

Крім того, Богдан Колісник вважає, що через деякий час багато приватних користувачів мисливських угідь будуть відмовлятися від них.

- Це дорога справа. Це стає для деяких багатих модно. Вони вважають, що це престижно. Ми вважаємо: прапор вам в руки. Беріть, господарюйте і покажіть, що ви можете краще господарювати, - вважає Богдан Колісник.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поцікавилася у першого заступника начальника ВОУЛМГ Сергія Шеремети про наявність карт, де можна побачити площі мисливських угідь і їхнє місце розташування. Виявилося, що єдиної карти немає.

- Цілої карти немає. Є карта по кожному лісництву, але вони для службового користування, вони лежать в спеціальному сейфі. Користування угіддями не є платним. Хоча закон пише, що платне. Але є потім ще є підзаконні чи законні акти, де написано, що з 2012 року вступає в дію механізм платного користування мисливськими угіддями. Сьогодні такого механізму немає, - відповів Сергій Шеремета.

  

Вступне слово взяв голова обласної ради Володимир Войтович. 

  

Кабінети Соф´янівського лісництва. 

Після оглядин Соф’янівського лісництва гостям показали базу і те, як господарює на мисливських угіддях уже більше 10 років ТзОВ «Феміда-Інтер», яке належить депутату обласної ради і президенту ФК «Волинь» Василю Столяру.

- На сьогодні в області є 51 користувач, який займається мисливським господарством, - розповів заступник начальника відділу мисливського господарства та охорони й захисту лісу Руслан Люшук. - Це 15 господарств державної форми власності, які підпорядковані нашому управлінню, 16 організацій УТМР, 15 приватних користувачів і 5 користувачів іншої форми власності. На них покладено 3 основних завдання: охорона мисливський угідь, підгодівля мисливських тварин і відтворення мисливських угідь. Загалом в області щорічно на мисливське господарство витрачається близько 7 мільйонів гривень офіційно, а 3 мільйони гривень надходжень. Ця галузь у нас ще на стадії становлення, але ті користувачі, які беруть угіддя, які хочуть вкладати гроші, то я вважаю, що їм потрібно всіляко допомагати.  

«Феміда-Інтер займається мисливськими угіддями із 2000 року. Площа мисливських угідь у їхньому користуванні складає 17,7 тисяч гектарів. Штат складається із 6 чоловік, без додаткових найманих.

- Загальні витрати по мисливському господарству за 2012 рік досить такі значні – 544 тисячі 289 гривень, - розповів мисливствознавець Сергій Береза. - Надходження ж склали всього то 85 тисяч 220 гривень. Надходження тут лише за проведення полювань. За даними цьогорічного обліку у нас нараховується 40 лосів, 7 оленів благородних, 170 кабанів і 375 голів косулі. Для прийому мисливців побудовано тут 4 будиночки і ще два додаткових на 24 місця. Кухня і добудовується баня. В господарському дворі нашому є гараж, конюшня, кормосховища, вольєри для мисливських собак. В нас близько 50 собак є. Переважно лайки. Цих собак знають і в Росії, і в Європі. Вони часто їздять на різні змагання.

За словами мисливствознавця, рівень цієї бази орієнтований більше на Європу. Вартість середньої ціни індивідуального трофейного полювання на косулю коштує близько 7 тисяч гривень. Окрім того, тут планують розвивати зелений туризм, зробити кінні прогулянки. Не відкидають і можливості будівництва вольєру для розведення оленя благородного. Крім волинян тут полюють і з інших областей.

  

Будиночки та кімнат для мисливців на базі ТзОВ «Феміда-Інтер».

  

Автопарк ТзОВ «Феміда-Інтер». Розсадники: «Звідси починається ліс», - кажуть лісівники.

- В нас дорослих близько 50 особин західносибірської лайки, - відзначив кінолог Віктор Гурин. - Вони в нас, можна сказати, зі всього світу. Ми їх розводимо для полювання на кабана. Наш розплідник має кубки Росії, багато виставочних нагород, є елітні собаки, які отримали міжнародні нагороди. Від 300 євро коштує одна собака. Все під замовлення.

Також ціна мисливського собаки залежить і від його нагород.

  

Вольєри для мисливських собак ТзОВ «Феміда-Інтер».

- Ведення господарства дуже затратне. Це близько 400-500 тисяч гривень в мінус. Тут немає прибутку і не та в нас державі структура. То в Європі можна заробляти, а тут ні. Самі витрачаємо гроші, щоб полювати і отримувати з того задоволення. Я теж постійно полюю, коли дозволяється, - розповів керівник ТзОВ «Феміда-Інтер» Василь Столяр.

  

Так борються із підтопленнями лісів. За словами Богдана Колісника, це зараз одна з основних проблем. На очищення гідромеліоративних каналів кошти виділив Кабмін. Над цим працює 3 отаких екскаватори.

Після цього лісівники познайомили гостей із роботою системи електронного обліку деревини.

  

Відвідали цього дня і Маневицьке лісництво, де лісовій справі навчаються школярі.

  

Делегацію школяри зустріли із хлібом-сіллю та віршами про ліс.

Згодом делегація відвідала садибу Державного підприємства «Маневицьке лісове господарство» та поспостерігала як тут обробляють деревину.

  

Садиба ДП «Маневицьке лісове господарство». Техніка у деревообробних цехах. 

Познайомили делегацію і з лісовою пожежною станцією.

За інформацією лісівників, на Волині працює 46 пожежних автомобілів для гасіння лісових пожеж. 17 із них обладнані системою GPS, з допомогою якого спостерігають за рухом авто. Крім того побудовано 49 спостережних пожежних веж. З них 32 оснащено системами відеоспостереження. З допомогою цієї системи за лісами спостерігають за монітором комп’ютера.

Пожежники кажуть, що цього року ще не мали серйозної роботи і намагаються перш-за-все попередити вогонь.

  

Лісова пожежна станція у Маневичах. Перед присутніми рапортує начальник відділу мисливського господарства та охорони і захисту лісу Володимир Читкайло.

Показали тут і успіхи консервного цеху, який має контракти з Польщею і Панамою.

  

Тара консервного цеху і продукція.

Згодом відвідали Звірівське мисливське господарство, де нещодавно розгорнувся скандал із чисельністю червонокнижних зубрів. Щоправда цього разу про зубрів не говорили і не показували їх. Депутатів у журналістів «прокатали» лісом і показали місця підгодівель тварин.

- Тут 32 підгодівельних майданчики, 162 олені благородного, приблизно 420 особин оленя плямистого, 230 особин кабана. Тут 19 працівників, - розповів директор Звірівського мисливського господарства Андрій Шпорук.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА поцікавилася чому Звірівське мисливське господарство у лютому за одним рішенням обласної ради відмовилося від частини мисливських угідь, а іншим рішенням взяло у користування інші угіддя.

- Тут була велика чисельність звіра і нам протримати його було досить важко. Худобу треба годувати. А угіддя ми взяли, які менш насичені звіром і будемо піднімати чисельність там, - відповів Андрій Шпорук.

Вартість полювання тут від 3 тисяч гривень за одну особину.

  

Підгодівельний майданчик ДП "Звірівське мисливське господарство".

На завершення делегація відвідала ще одне державне підприємство – «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» у селі Гаразджа.

- Ми можемо зберігати до тонни насіння хвойних порід і близько 5 тонн насіння жолудів, - розповіла директор «Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру Тетяна Неводнічік. - Тут проведений крапельний полив. Вирощуємо 3 мільйони сіянців на рік. Це дуб, сосна, ялина, модрина. Також вирощуємо декоративні рослини. Їх більше 150 видів. В кількості – близько 280 тисяч. Розсадник обслуговує 13 чоловік, середня зарплата – 3 тисячі гривень. Ми в основному забезпечуємо посадо матеріали для наших лісгоспів. Але є бажаючі й з інших областей. До нас можуть приїжджати й купувати будь-хто. 

  

Головний корпус селекційно-насіннєвого центру та приміщення банку насіння.

  

У таких бочках зберігають жолуді.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Як на Волині працює система електронного обліку деревини

Консервний цех, що на Волині, відправляє березовий сік у Панаму

Як депутати Волиньради у «свій день» каталися медзакладами Луцька


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

20.05.2014, 09:22 37.52.58.*** оля-ля
колісник і живе тепер в такому скромному угідді...

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору