ВОЛИНЬ

ДЕгендерНація луцької журналістки «Четвертої влади» отримала відзнаку у правозахисному конкурсі

01.10.2013, 20:14      Волинський прес-клуб      Переглядів: 2913

Мая Голуб з ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ  отримала відзнаку "За найоригінальніший заголовок і актуальність теми" 

У останній день вересня в затишній кав’ярні "Druzi forrever" відбулося підбиття підсумків і нагородження учасників та переможців конкурсу "Права жінок і чоловіків у суспільстві", оголошеного для журналістів волинських медіа, громадських діячів і студентів.

Повідомляє Волинський прес-клуб volynpressclub.org.ua

Його метою було поглянути на питання прав людини в українському суспільстві за ознакою статі. На конкурс було подано 22 матеріали, з яких - 4 радіопередачі, одна - відеопередача, решта - друковані тексти, як опубліковані раніше так і ті, які ніде не були надруковані.

До складу журі увійшли відомі в Україні журналістки та громадські діячки, а саме:

  • Тетяна Ісаєва – директорка Музею історії жіночого і гендерного руху, редактор журналу "Ми", гендерна експертка ПРООН-ЄС;
  • Михайлина Скорик – журналістка, медіа-тренерка, керівниця служби інтернет-ресурсів телеканалу "Україна";
  • Юлія Гончар – членкиня Національної спілки письменників України, Жіночої організації "Славія", Інституту розвитку креативних технологій і Мас Медіа, тренерка з гендерної політики;
  • Ольга Веснянка – журналістка, правозахисна активістка, співпрацює з DW, організаторка Київського медіа-кіноклубу, активістка Молодіжного правозахисного центру;
  • Наталка Зубар – журналістка, член Незалежної медіа-профспілки України, голова правління ІЦ «Майдан Моніторинг».

Оцінювання робіт відбувалося за п`ятибальною системою. До уваги бралося два основні критерії - "журналістська майстерність" і "гендерна обізнаність". Середній бал за двома критеріями у п`яти учасників журі став основою для відзнак і номінацій.

Перемогу в номінації "Радіопередача" здобула журналістка Волинської ОДТРК Наталка Морозюк передачею про гендерну рівність у циклі передач "Стосується кожного" (звукорежисер Світлана Рибальченко), друге місце – журналіст Волинської ОДТРК Андрій Роїк передачею "Про жінок, чоловіків і гроші" циклу "Стосується кожного" (звукорежисер Світлана Рибальченко) і третє – Інна Літвінчук, журналістка Волинської ОДТРК, передачею "Про сексизм у рекламі та медіа".

У номінації "Друкований журналістський матеріал" перше місце розділили між собою журналістки-фрілансерки Тетяна Зубрик (матеріалом "Місце жінки у декреті?") й Ольга Максим`як (публікацією "Силою не будеш милим"). Друге і третє місце отримали статті журналістки громадсько-політичної газети "Волинь-нова" Ярослави Тимощук (відповідно – "Валентині рукою до хмар подати" і "Жінка шукає себе, як і наша країна"). 

Спеціальну відзнаку – "За найоригінальніший заголовок і актуальність теми" – отримала журналістка інформаційно-аналітичного порталу "Четверта влада" Мая Голуб (матеріал "ДЕгендерНація?").

У номінації "Друковані матеріали студентів/громадських діячів" перше місце виборола громадська діячка Юлія Смаль публікацією "Дискримінація", друге – студентка Луцького педагогічного коледжу Наталія Орлова матеріалом "Вихователь – це ще й "чоловіча" професія" і третє – студентка Національного університету "Острозька академія" Наталка Середюк матеріалом "Кошмари сучасних студенток або до чого веде омріяний диплом". Відзнаку "За вдале поєднання спортивної тематики і прав жінок" отримала громадська діячка Катерина Шарпата.

Особливу подяку – "Кримський прорив на волинський конкурс" – отримує Ірина Остащенко за матеріал "Севастополь - не Америка..."

Окрему відзнаку – "За візуалізацію проблеми захисту прав жінок у медіа" – отримала журналістка-фрілансерка Євгенія Стекунова. 

Конкурс відбувся у рамках проекту ВОГО «Волинський прес-клуб» і ВОГО «Гендерний центр» «Гендерна абетка для волинських медіа», підтриманого “Українським медійним проектом” (У-Медіа), що реалізовується Міжнародною організацією Інтерньюз в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору