ВОЛИНЬ

Як банкротять ФК «Волинь»

01.11.2013, 11:47      портал «Четверта влада»      Переглядів: 3348

Ілюстративне фото fcvolyn.net

Колишній президент і співвласник футбольного клубу «Волинь» Василь Столяр звинувачує керівництво ФК в умисному банкрутство юридичної особи та вимагає в суді компенсації своєї частки в статутному капіталі. Ціна питання - 101 мільйон гривень.

Проблеми ФК «Волинь» (Луцьк) почалися в березні 2013 року. Як повідомляв УНІАН, саме тоді кіпрська компанія «Мантімус Коммершиал ЛТД», яка була основним інвестором «Волині», заявила про припинення фінансування клубу і всіх пов`язаних з ним проектів, - пише Дмитро Король, theinsider.com.

Кіпрській компанії належить 75% статутного капіталу футбольного клубу. Контроль над нею приписують народному депутату Ігорю Палиці, бізнес-партнеру і другові Ігоря Коломойського, співвласника групи «Приват».

Про старих і нових інвесторів

Нові інвестори увійшли до складу засновників ТОВ «ФК Волинь» у липні 2011 року, до цього діяльність клубу забезпечувало Акціонерне товариство СК «ФК Волинь», основним власником якого був тодішній президент клубу Василь Столяр.

«Мантімус Коммершиал ЛТД» повідомила, що фінансування було припинено через те, що до Столяра і підконтрольної йому компанії було багато претензій з боку футбольних організацій та колишніх акціонерів клубу.

Претензії дійсно мали місце. На сайті Арбітражного суду в Лозанні є інформація про судовий розгляд між «Волинню» та її колишнім футболістом Іссою Ндоє, яке було призначено на 10 жовтня поточного року.

Згадок про позов колишнього акціонера клубу Дениса Серебренникова на 45 мільйонів гривень, про який повідомляв «Мантімус», знайти не вдалося. Зате знайшлося рішення Госпсуду Волинської області від січня 2012 року. З нього випливає, що Серебренникову вдалося витребувати у СК «ФК Волинь» Столяра статутні документи компанії.

Справи про відшкодування Серебренникову компенсації за вихід зі складу засновників «Волині» у Реєстрі судових рішень поки немає.

Передвиборчий піар

В інтерв`ю виданню «Четверта влада» в березні 2013 Василь Столяр розповів про своє бачення ситуації. За його словами, фінансування «Волині» було частиною піар-компанії Ігоря Палиці перед виборами до Верховної Ради.

Народний депутат Ігор Палиця

Нові партнери обіцяли Столяру, що керівником клубу залишиться він, однак, за умови, що 75% статутного капіталу клубу будуть передані кіпрській компанії. Натомість, вони взяли на себе фінансування всіх проектів, пов`язаних з «Волинню».

Після того, як Палиці вдалося стати народним депутатом, організація роботи ФК різко змінилася. Генеральним директором була призначена Євгенія Жуховицька, за словами Столяра, близька до нового інвестора. Вона взяла на себе контроль над «Волинню» і приймала всі рішення, не погоджуючи їх з президентом, який контролював блок-пакет у 25% статутного капіталу.

Гендиректор ФК «Волинь» Євгенія Жуховицька. Фото: fcvolyn.net

Тепер, коли Палиця став депутатом, клуб йому більше не цікавий. Столяр, побоюючись, що «Волинь» почали навмисно банкрутити, написав заяву про вихід зі складу засновників, однак компенсації своєї частки не отримав.

Скільки коштує «Волинь»

Домовитися мирним шляхом колишньому і нинішньому керівництву клубу, очевидно, не вдалося. Василь Столяр подав позов на «ФК Волинь», в якому просить заарештувати все майно і рахунки компанії і компенсувати йому 101 мільйон гривень за вихід зі складу її засновників.

Про це йдеться у документі Господарського суду Волинської області від 24 жовтня 2013 року.

Цікаво, що в кінці 2012 року статутний капітал клубу становив лише 74 мільйони, 18,6 з яких належали Столяру.

Колишній президент ФК «Волинь» Василь Столяр.

Прохання заарештувати все майно компанії позивач аргументував тим, що її гендиректор Жуховицька, не маючи на те права, почала розпродавати майно, яке перебуває на балансі підприємства. Якби так тривало й далі, то отримати свою компенсацію колишньому президенту навряд чи вдалося б.

На одному із зібрань керівників «Волині» було поставлено питання про продаж футбольного поля і спортивного майданчика в селищі Дачне, що у Волинській області. Там тренувалися гравці клубу.

Суд заборонив компанії відчуження і продаж будь-якого майна, однак, заморожувати рахунки і обмежувати трансферні права футболістів не став.

Рішення з приводу виплати Столяру 101 мільйона гривень судом поки не прийнято.

«Зараз ми ситуацію не коментуємо тому, що йдуть судові розгляди і цими питаннями займаються юристи. Суд, на жаль, не один, тому ми зможемо щось сказати лише коли ситуація хоч трохи проясниться», - сказав кореспонденту INSIDER прес-аташе ФК «Волинь» Юрій Конкевич.

Не копай яму іншому

Конфлікт навколо футбольного клубу нагадує анекдот. Столяр судиться з «Волинню» і вимагає, щоб йому компенсували вихід зі складу засновників, а з ним, у свою чергу, збирається судитися Серебренников, висуваючи аналогічні звинувачення.

В цей же час, нинішнє керівництво робить спроби відчуження та продажу майна, яке перебуває на балансі клубу.

Залишається два великі питання - чи цікавиться хоч хтось долею самого клубу і що з ним буде далі? Враховуючи, що інвестори прикрили фінансування, а колишні засновники вимагають відшкодування багатомільйонних боргів, можна припустити, що найближчим часом ФК «Волинь» підпишуть смертний вирок.

На момент публікації матеріалу поспілкуватися з Василем Столяром та Ігорем Палицею INSIDER не вдалося. У приймальні Палиці повідомили, що він за кордоном. Столяр після дзвінків протягом усього дня слухавку так і не підняв.

Цікаво, що в одній із останніх заяв клубу, керівництво просило Василя Столяра і голову облдержадміністрації Бориса Клімчука припинити тиск на клуб. Якщо ж цього не буде зроблено, то керівництво готове передати клуб разом із стадіоном в управління Борису Клімчуку за 1 гривню. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

01.11.2013, 12:29 5.83.18.*** Болельщик
наши клубы специально закрывают, чтоб оставшиеся объединить с Росчемпом...-Кривбасс, Арсенал, Волынь на подходе...-кто дальше????

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору