ВОЛИНЬ

У Луцьку громадськість обговорила ще двох кандидатів на головного міліціонера області

28.03.2014, 17:20      volynpost.com      Переглядів: 2536

Перший претендент - полковник міліції у відставці Михайло Лебедь

В приміщенні ОДА відбулися громадськи слухання, на яких активісти та журналісти мали змогу поспілкуватися з двома претендентами на посаду очильника обласного УМВС.

Михайло Лебідь та Петро Шпига – кандидати зі списку, що був оприлюднений на сайті МВС, - пише «ВолиньPost».

Процедура громадських слухань відбувалася в форматі розповіді кандидата про себе та відповідей на питання.

Першим виступав Михайло Лебідь, полковник міліції у відставці.

Він родом з Тернопільщини, працював у столиці та Криму. У його послужному списку є й волинські сторінки. В 2005 року полковник Лебідь очолював Управління по боротьбі з організованою злочинністю у Волинській області.

Втім довго попрацювати на Волині не довелося, бо в Лебідя виникли конфлікти з керівництвом щодо призначення на посади в системі правоохоронних органів.

Першочерговими завданнями для себе Лебідь бачить проведення люстрації в системі МВС і сам готовий пройти цю процедуру.

Також він виступає за відкритість роботи правоохоронців, що сприятиме відновленню авторитету міліції. Лебідь пообіцяв якнайшвидше створити дієву Громадську раду при обласному управлінні УМВС та пообіцяв не приводити з собою "перевірені кадри" з попереднього місця роботи.

Відповідаючи на запитання активістів, Лебідь запевнив, що буде боротися з принципом призначення на посади за партійними квотами та притягне до відповідальності міліціонерів, що саботували виконання своїх обов’язків одразу після революції.

Також Лебідь виправдав дії активістів Євромайдану, які захоплювали зброю під час подій 18-20 лютого, і покладає провину за криваве протистояння саме на правоохоронців, які першими відкрили вогонь.

Петро Шпига. 

Якщо Лебідь виступав експромтом, то полковник міліції Петро Шпига підготував свій виступ заздалегідь.

Він - уродженець Любомльського району і нині очолює Відділ по боротьбі з торгівлею людьми при обласному управлінні МВС. В його підпорядкуванні зараз 15 працівників, але Шпига запевняє, що готовий керувати колективом вдесятеро більшим.

На думку полковника, першочерговими кроками нового начальника міліції повинні стати тісна співпраця з громадськими організаціями, а дисципліна та законність стануть запорукою гуманного ставлення до громадян.

Також Шпига пропонує призначати всіх своїх заступників та начальників управлінь через процедуру громадського обговорення.

Для зламу корупційних схем Шпига пропонує суттєво підняти заробітну плату особовому складу та офіцерам, а чистки рядів пропонує почати з "внутрішньої безпеки".

Також як пише видання «Волинські новини», претенденти розповіли про свої статки. Зі слів полковника у відставці Михайла Лебедя, усі його статки зареєстровані на його особу.

«Авто, землі під будинком, квартири я не маю, коштів на рахунках, окрім декількох тисяч гривень, теж не маю. Фірм у мене немає, це легко перевірити», - повідомив Михайло Лебедь. Він розповів, що живе за рахунок пенсії.

Водночас, ІА ZIK зазначає, що Михайло Лебедь розповів, що володіє земельної ділянкою з будинком під Києвом, автомобілем. Заощадження – невеликі, «кілька тисяч гривень». Тим часом син Лебедя працює в органах внутрішніх справ, а донька – суддя у Василькові.

Полковник Петро Шпига розповів, що інформація про його статки викладена у декларації про доходи. З його слів, він не володіє автомобілем, мешкає у гуртожитку, а службову двокімнатну квартиру отримав у грудні 2013 року.

Шпига та Лебідь не викликали різкого несприйняття активістів та журналістів.

Тож, нині останнє слово за міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, який має призначити нового головного міліціонера Волині.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору