ВОЛИНЬ

У Волиньраді вирішили не дерибанити бурштин в день річниці Майдану

21.11.2014, 13:45      zik.ua      Переглядів: 1934

Тоді як на Рівненщині вже тривають цілі війни за контроль над видобутком бурштину, то на Волині ця тема тільки набирає обертів. Так у травні цього року мешканці Полісся розібралися із приїжджими, які хотіли контролювати видобуток бурштину. Фото Романа Захарчука

Із порядку денного сесії Волинської облради зняли питання, якими пропонувалося віддати бурштинові родовища приватним фірмам, створеним тільки 5 місяців тому.

Про це повідомляє IA ZIK.

У Самообороні Волині наголосили, що депутат облради Богдан Колісник, який останні півроку взагалі не з’являвся на жодній сесії, раптом запропонував до порядку денного аж шість проектів рішень. Усі вони стосуються видобутку бурштину на територіях волинських лісів приватними підприємствами.

У цих проектах пропонувалося погодити отримання цими підприємствами спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення та дослідно-промислових розробок.

До списку підприємств увійшли: ТОВ «Волинь Амбер Лтд», ТОВ «Волинь-Надра», ТОВ «Волинь-Геологія», ТОВ «Волинь-Ресурс Плюс», ТзОВ «Ерідгроу Продакшн», ТОВ «Третій Регіон».

Найбільше інтересу у Центру протидії корупції Самооборони Майдану Волині викликали три підприємства, запропоновані саме Богданом Колісником. Це: ТОВ «Волинь-Надра», ТОВ «Волинь-Геологія» та ТОВ «Волинь-Ресурс Плюс».

Виявилося, що засновниками та власниками цих трьох підприємств є одні і ті ж люди. Більше того, ці підприємства зареєстровані всього лише п’ять місяців тому.

Позафракційний депутат Віктор Прокопчук запропонував зняти питання з розгляду «бурштинові питання». На його думку, вони підготовлені кулуарно. А тут, стверджує Прокопчук, треба провести повноцінне громадське обговорення.

Його підтримав голова ОДА Володимир Гунчик. Він нагадав, що на Волині розробляють програму «Волиньбурштин». Але ще потрібні низка регуляторних актів.

«Я прошу підтримати пропозицію колеги. Я не хочу, щоб ми у такий день – День свободи і гідності – займалися дерибаном», – заявив губернатор.

Його підтримав депутат Святослав Кравчук. «Через рік закінчуються наші повноваження, і як ми будемо дивитися в очі людям, які там живуть. Давайте підійдемо до цих питань зважено і не буде бардаку, який є на Рівненщині», – каже Кравчук.

Також підтримав пропозицію Прокопчука і голова облради Валентин Вітер.

Зрештою, 43 обранці громади зняли із порядку денного сесії «бурштинові питання». Для прийняття рішення потрібно щонайменше 41 голос.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору