ВОЛИНЬ

Як керівничка одного з найбільших вишів Волині добивалася російського громадянства

16.06.2015, 15:44      corruptua.org      Переглядів: 4732

Зоряна Герасимчук судилася, щоб отримати російське громадянство. Фото Дмитра Кухарука із volyn.tabloyid.com

Виконувач обов’язків ректора Луцького національного технічного університету Зоряна Герасимчук у час анексії Криму через суд відстоювала своє право на російське громадянство.

Тему досліджувало Рівненське агентство журналістських розслідувань спеціально для CORRUPT UA.

Про судову справу Зоряни Герасимчук задля отримання російського громадянства Рівненському агентству журналістських розслідувань розповіли джерела в правоохоронних органах.

За інформацією співрозмовника, одразу ж після анексії Криму Росією у березні-квітні 2014 року дочка багаторічного ректора цього вишу Віктора Божидарніка Зоряна Герасимчук взялася оформлювати російське громадянство. В цей час вона саме перебувала на півострові і просила тамтешні вже не підконтрольні Україні органи надати їй російське громадянство. Однак їй відмовили через наявність луцької реєстрації.

Попри це, 28 квітня Зоряна Герасимчук звернулася із позовом проти Федеральної міграційної служби Російської Федерації до Гагарінського районного суду міста Севастополь. Жінка просила надати їй російське громадянство. Що було підставою для цього і на чому ґрунтувався позов, на жаль, не відомо.

Підтвердженням того, що така справа розглядалася в суді, є запис у списку справ, призначених до розгляду в Гагарінському райсуді Севастополя.

Інформація про справу Зоряни Герасимчук із сайту Гагарінського райсуду Севастополя

Представляв інтереси Зоряни Герасимчук у суді севастопольський адвокат Артем Тюшляєв

18 червня того ж року суддя Катерина Матюшева, як свідчить сайт суду, задовольнила позов Зоряни Герасимчук. На жаль, самого рішення Гагарінського райсуду Севастополя у відкритих джерелах знайти не вдалося. В українському реєстрі судових рішень останній документ ухвалений цим судом датується 25 березня. В російські аналогічні реєстри не те що рішення, але й сам суд ще не скрізь внесений.

В автобіографії Зоряни Герасимчук є невеликий період часу, який пов`язує її із Кримом. Так, у 2014 році вона працювала заступником директора Севастопольського Інституту банківської справи УБС НБУ. Вже після цього повернулася на посаду першого проректора ЛНТУ.

Журналісти Рівненського агентства журналістських розслідувань протягом двох днів намагалися поспілкуватися із Зоряною Герасимчук. Спочатку виконувач обов`язків ректора піднімала слухавку і постійно посилалася на зайнятість і відсутність можливості розмовляти, а згодом і взагалі перестала відповідати на дзвінки.

Вдалося поспілкуватися із адвокатом пані Герасимчук Артемом Тюшляєвим. Чоловік підтвердив, що рішення суду у відкритих джерелах немає, однак надавати будь-які документи чи коментувати справу свого клієнта відмовився. На запитання чи було якесь судове продовження цієї справи і чи отримала після виграного суду Зоряна Вікторівна російський паспорт, адвокат відповів, що йому це не відомо.

Нагадаємо, що Зоряна Герасимчук є одним із кандидатів на посаду ректора Луцького національного технічного університету. Вибори ректора відбудуться завтра, 17 червня. Про призначення виборів ректора в ЛНТУ стало відомо наприкінці березня цього року. Згодом, 26 квітня, помер ректор вишу, батько Зоряни Герасимчук Віктор Божидарнік. Нині навчальним закладом керує проректор Зоряна Герасимчук. Загалом на посаду ректора претендує вісім кандидатів.

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: 

 Проректорка луцького «політеху» ухиляється від пояснень чому вона прагнула стати росіянкою


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

18.06.2015, 14:55 46.119.132.*** лучанин
про цей факт, на рахунок рос. громадянства було давно вже відомо, лише зараз про нього нагадали
16.06.2015, 23:36 37.53.196.*** Румата
Це жахливо, коли сімейні клани "приватизують" освітні заклади, а заодне й купу землі навколо них, які завжди були власністю громади. (той же політех... Стадіон на Коцька зажди був вільним для доступу усіх - Тепер бетонний забор! В коцана - стадіон коло Сапапалаївки став обгородженим "модним" + корт не для громади. Я не закликаю до руйнування, але намагатимусь вернути це Луцьку. Я як грав, в дитинстві, на цих полях в футбол, так і гратиму! І хай якась потвора спробує мені завадити!
16.06.2015, 21:49 37.54.60.*** лучанка
Яким би не був Божидарник, але називати його іменем університет - це занадто. Він просто виконував свою роботу, за це отримував зарплатню, а за липові дипломи - чималі "доходи". Як усюди, до речі.
16.06.2015, 18:41 95.132.12.*** кіко
років студєнту?60
16.06.2015, 18:41 95.132.12.*** да
віддамо в спадок як східноєвропейський..які там статті..тулкових крепких гаспадарників вже дітей прокормим як тре...бєз ніх будєт голод і холод.закроют вуз.перєстанут платіть зарплати.а так ну поднімают..ну берут але ж і ми маєм ,працівники ,кусок хліба..а так хто там вибє..кому ми тре..ті хай воюють собі..хто хоче хай розбирається ..а ми еліта ж..ми учоні..він же створив той вуз..без нього були б буряни..а всьо решту то такє..всі беруть..на то і посади..хай вона а потім синок..
16.06.2015, 17:57 37.52.253.*** Студент
Стаття вийшла 16.06.2015 за день до виборів ректора ЛНТУ. "Совпадение? Не думаю".

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору