ВОЛИНЬ

В одному з найбільших вишів Волині тривають вибори ректора (ФОТО)

17.06.2015, 13:30      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2287

Усі фото порталу «Четверта влада»

У Луцькому національному технічному університеті сьогодні відбуваються вибори ректора. 

Голосування розпочалося о 9.00 і триватиме до 15.00. 

Нагадаємо, що про призначення виборів ректора в ЛНТУ стало відомо наприкінці березня цього року. Згодом, 26 квітня, помер багаторічний ректор вишу Віктор Божидарнік. Нині навчальним закладом керує його дочка проректор Зоряна Герасимчук. Загалом на посаду ректора претендує вісім кандидатів.

БІЛЬШЕ ФОТО ДИВІТЬСЯ ТУТ

Як розповів голова виборчої комісії Олександр Бондарський, голосування проходить на чотирьох дільницях. Головна і найбільша з них - виборча дільниця в корпусі «Б» Луцького національного технічного університету. Тут має проголосувати 552 виборці. Крім цього є ще три менших дільниці: у Ковельському промислово-економічному коледжі буде голосувати 86 виборців, у Любешівському технічному коледжі - 117 виборців та у Луцькому технічному коледжі - 101 виборець. 

У виборах ректора беруть участь всі науково-педагогічні працівники вишу, які становлять 75% від загальної кількості виборців. Ще 15 відсотків виборців становлять представники від студентства та 10% інших працівників навчального закладу. Кожен виборець для того щоб проголосувати повинен показати документ, який засвідчує особу. 

На головній виборчій дільниці присутні спостерігачі від студентства, а також із Міністерства освіти і науки. В залі, де проходить голосування, розміщено 7 відеокамер, які фіксують усе, що відбувається. 

Станом на 11.00, за словами Олександра Бондарського, на дільниці у корпусі «Б» Луцького національного технічного університету проголосувало близько 70 відсотків виборців. 

Також голова виборчої комісії зазначає, що о 15.00 виборчі дільниці зачинять і одразу ж почнеться підрахунок голосів. Після підрахунку на кожній із дільниць складуть протоколи на основі яких буде створений загальний протокол із підсумками виборів. Цей документ обіцяють оприлюднити на офіційному сайті вишу.

За словами Олександра Бондарського, перемогу на виборах здобуде той кандидат, який отримає більше 50% голосів від загальної кількості виборців. Тобто, якщо сьогодні жоден із восьми кандидатів не отримає підтримки у понад 50% голосів, через сім днів відбудеться другий тур, в якому візьмуть участь ті кандидати, які отримали найбільшу підтримку в першому турі. 

- Ми дотрималися усіх квот і вимог для виборів ректора. Загальна кількість виборців становить близько 900 осіб. Я старалася відгородитися від виборів для того, щоб не було адміністративного тиску, бо я відповідно виконувач обв`язків ректора і претендент на посаду, - зазначила в коментарі журналісту ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ виконувач обов`язків ректора, проректор Луцького національного технічного університету Зоряна Герасимчук

Проте, як видно із зовнішнього вигляду вишу, Зоряна Герасимчук таки скористалася деякими можливостями: її агітаційний плакат висить біля головного входу у виш, а над самим входом розтягнутий чималий рекламний банер. Разом з тим, агітації від інших кандидатів в цих місцях не помітно. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору