ВОЛИНЬ

Молодики у балаклавах, які влаштували стрілянину у волинських лісах, можуть відбутися штрафом (ВІДЕО)

24.07.2015, 16:20      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2369

Скріншот із відео подій 19 липня Волинського агентства розслідувань 

Представники усіх трьох правоохоронних гілок краю одноголосно заявляють, що у минулі вихідні волинська міліція зробила усе можливе, аби запобігти відкритому протистоянню між обома сторонами конфлікту навколо ПП «Флора» у лісах неподалік Шацька.

Про це йшлося 23 липня на спільній прес-конференції керівників управління МВС, СБУ та прокуратури Волинської області.

Нагадаємо, що минулої неділі, 19 липня, в лісі неподалік села Ростань Шацького району відбувся конфлікт із застосуванням зброї. Учасниками його стали близько 50 осіб із Волині, Києва та інших регіонів, які мали мисливську, травматичну зброю і були в балаклавах та з червоними пов’язками та близько 150 чоловіків у темних футболках, але без зброї, які представляли одну з охоронних фірм Луцька. Поміж них розташувалися працівники міліції. Першими керував Владислав Поляков, який називає себе нинішнім директором прибуткового ПП «Флора», а іншими – директор ТОВ «НВК «Органіка» Роман Мошкевич. Останній разом із своїми охоронцями намагався пройти до майна, яке належить його підприємству. Владислав Поляков із людьми у балаклавах був проти цього.

В ході розвитку подій кілька разів люди у балаклавах застосували зброю, однак міліція на це ніяк не відреагувала, а лише перевірила у молодиків дозволи на неї.

Керівництво волинської міліції, прокуратри та СБУ. Зліва-направо: заступники начальника УМВС у Волинській області Олександр Балицький та Анатолій Петрушин, прокурор області Дмитро Чепіжак та очільник управління СБУ в області Юрій Фелонюк

– 19 липня першим надійшло повідомлення до чергової частини Шацького РВ про те, що в селі Ростань неподалік від плантацій, на яких вирощуються ягоди лохини, невідомими особами було з мисливської зброї розстріляно два транспортні засоби, - розповідає перший заступник начальника УМВС у Волинській області – начальник слідчого управління Анатолій Петрушин. – Один з них – трактор «ЮМЗ», який належить цьому ж підприємству, а інший – легковий автомобіль «Опель», який належить керівництву підприємства. На місце події була викликана слідчо-оперативна група. Згодом на це місце прибула значна група осіб, близько 150 молодих людей, які були вдягнуті в уніформу однієї з відомих охоронних фірм Луцька. З іншої сторони відразу ж прибули охоронці ПП «Флора». Їх було дещо менше. Частина з них в руках тримала мисливську вогнепальну зброю, травматичні пристрої.

За словами Анатолія Петрушина, знищені транспортні засоби мали пошкодження, які характерні для дробових мисливських рушниць. В обох транспортних засобів було пошкоджено скло і колеса. Хто це зробив має встановити слідство.

На місце події 19 липня приїхало керівництво Шацького РВ УМВС в області, керівництво управління СБУ та обласної міліції.

– Основною метою працівників міліції, які прибули на місце події, було охолодити гарячі голови, які були з обох боків, зберегти здоров’я та життя людей, не допустивши відкритого протистояння. В зв’язку з цим міліція вистроїлася в кордон між обома сторонами конфлікту і впродовж усього дня в такому режимі ми намагалися знайти компроміс між сторонами. Хочу відповісти на звинувачення представників ЗМІ, які писали, що міліція стала обличчям до охоронців в темних футболках і спиною до людей в балаклавах і зі зброєю, мовляв відчуваючи безпеку. Скажу, що це не так. Міліція вистроїлася в декілька кордонів і стояли спиною один до одного, щоб контролювати ситуацію, - зазначає Анатолій Петрушин.

Анатолій Петрушин впевнений, що міліція діяла правильно

Разом з тим правоохоронець наголошує, що внаслідок таких дій міліції жодна особа не травмувалася і ніхто не загинув. Разом з тим у присутніх на прес-конференції виникли питання чому міліція просто не затримала усіх учасників конфлікту й особливо тих, хто мав і застосував зброю. На це перший заступник головного міліціонера Волині зазначив, що вони могли всіх покласти «мордою в землю», але не відомо скільки було б тоді жертв і поранених.

– Ми могли почати затримання, ламати і з одного боку, і з іншого боку і грузити всіх по автозаках і розвозити звідти. Але повірте мені, що якби ми так тоді вчинили, то вже б не одного відспівали в церкві. Завдяки діям органів внутрішніх справ цього не сталося, - наголошує Петрушин.

Також Анатолій Петрушин повідомив, що після подій 19 липня слідче відділення Шацького райвідділу міліції розпочало два кримінальні провадження. Одне з них – за фактом розстрілу двох транспортних засобів, а інше – за фактом протистояння із застосуванням зброї. Особи ж, які застосовували зброю, швидше за все, обмежаться лише адміністративними стягненнями: на тих молодиків, які тримали мисливську вогнепальну зброю і застосували її всупереч законодавству, склали протоколи про адміністративні правопорушення.

Цікаво те, що про вказаний конфлікт правоохоронці знали заздалегідь і навіть були повідомлені, що може відбутися збройне протистояння.

– Події 19 липня були контрольовані. Ми допускали, що рано чи пізно можуть статися відповідні дії і повністю вся ситуація була під контролем, - зазначив прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак і закликав сторони вирішувати конфлікт через суди, а не із застосуванням зброї.

Прокурор області Дмитро Чепіжак закликає сторони конфлікту вирішувати свої спори в судах

– Хочу запевнити, що наступного разу Служба безпеки вживатиме радикальніших заходів щодо локалізації і документування таких фактів, - зазначив керівник управління СБУ на Волині Юрій Фелонюк.

Керівник управління СБУ Юрій Фелонюк каже, що в майбутньому вони будуть жорсткіше реагувати на подібні ситуації

На прес-конференцію прийшли також представники обох сторін конфлікту. Це Владислав Поляков, який називає себе нинішнім директором підприємства «Флора» та Василь Столяр, який представляє іншу сторону конфлікту з боку ТОВ «НВК «Органіка».

Владислав Поляков хвалить правоохоронців і називає Столяра і його команду рейдерами

– Відносно ПП «Флора» була спроба рейдерського захоплення. Заздалегідь було відомо, що така акція планується, тому хочу висловити подяку правоохоронним органам, які злагоджено спрацювали та не допустили жодних конфліктів, - розповідає свою версію подій 19 липня Владислав Поляков. – В ЗМІ пишуть, що нібито була перекрита дорога і не давали проїзду людям. Такого не було і це перекручування фактів. На дорозі були пошкоджені транспортні засоби, які належать підприємству і тому охоронці знаходилися на дорозі. Тому що там була пошкоджена техніка і нам було відомо, що невстановлені люди мають намір зайти на підприємство та захопити його.

Чоловік також пояснив чому молодики із нібито охорони його підприємства були в масках і балаклавах. Мовляв, усі ці люди всі встановлені і всі дані про них у правоохоронних органах є, бо це прикордонна смуга. Пан Поляков запевняє, що одразу заніс у правоохоронні органи копії укладених договорів із так званими охоронцями . Маски і балаклави Поляков пояснює тим, що охорона підприємства не знала, які можуть виникнути ситуації і тому вирішили так приховати своє обличчя.

– Жодна особа не приховувала свої особисті дані чи дозволи на зброю. Жодної не дозволеної зброї не було. Всі дозволи також заздалегідь були надані правоохоронним органам, - переконує Владислав Поляков.

Нападниками на його підприємство Поляков назвав чоловіків із спортивного клубу «Воїн», а керував ними нібито Олександр Олександрович Столяр, який є родичем депутата Волинської облради Василя Столяра.

– Я офіційно заявляю, що ця особа (Василь Столяр – авт.) є злочинцем і головним організатором цього нападу, - наголошує Владислав Поляков.

Слово взяв і депутат облради Василь Столяр, який наголосив, що Владислав Поляков є судимим, неодноразово займався вивезенням людей у ліс і відбиранням квартир. Його кримінальна справа відкривалася у Києві. Також Василь Столяр додає, що попереджував керівництво волинської міліції, що такий збройний конфлікт може розгорнутися і апелює до рішення господарського суду, який постановив, що майно на території села Ростань належить не ПП «Флора», а зовсім іншій фірмі.

Василь Столяр називає Полякова бандитом і каже, що керівники міліції брешуть

Депутат обласної ради скаржиться на керівництво міліції, яке не відкриває кримінальну справу через рейдерське захоплення ПП «Флора» в 2013 році, коли Владислав Поляков нібито підробив усі документи.

– Пан Поляков представляє інтереси Бондарчука Сергія Васильовича, який перебуває в розшуку Генеральної прокуратури і перебуває в Англії, і Діденко Ігоря, який підписав контракт на 500 доларів за газ, - каже Василь Столяр. – Це реальний рейдер перед вами стоїть, що тут ще не зрозумілого? Невже не зрозуміло хто він такий? На сьогодні майно належить фірмі «Органіка». Сьогодні грабують ягоду зі зброєю. Вона не належить фірмі «Флора».

Владислав Поляков усі закиди про кримінальне минуле спростовує.

– Це все неправда. Будь-хто може звернутися до правоохоронних органів і там нададуть інформацію, що так, на мене були звинувачення, однак всі вони були закриті через відсутність складу злочину. Щодо нібито незаконної зброї, яка в мене вилучалася. Зброя, про яку Василь Столяр каже вже два роки, це офіційно оформлена на мене зброя. Так, карабін Сайга, мисливська гвинтівка СГД та спецзасіб для відстрілу гумових куль, - зазначає Владислав Поляков.

Посперечавшись із керівниками волинської міліції та Владиславом Поляковим, Василь Столяр покинув приміщення.

Крім того, на прес-конференцію завітала ще й третя сторона – представник ветеранів АТО Волинської області Ігор Рицко. Він висловив здивування і незадоволення діями міліції 19 липня і переконаний, що якби в конфлікт втрутилися представники Добровольчого корпусу, то усіх учасників конфлікту «попакували б і привезли в райвідділ у багажнику». Однак, 19 липня вони вирішили не втручатися, аби знову не посипалися звинувачення на Правий сектор і ветеранів АТО, як це відбулося після конфлікту в Мукачеві. 

Ігор Рицко не задоволений діями міліції і вважає, що вона мала діяти жорсткіше, або ж запобігти конфлікту взагалі, якщо знала про його розгортання

– Не для того люди на сході кладуть свої життя, щоб у тилу в нас люди стріляли за спиною в правоохоронних органів, - каже Ігор Рицко. – Не доводьте, щоб надалі волинські підприємці доводили свій конфлікт до збройного протистояння, коли на території України війна.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

25.07.2015, 21:10 5.248.91.*** jj
Залиш комент в рос групі в вк ок(з великою к-тю корист.Омск...): Рос. тв врет про Украину чтоб вы ехали на Донбасс- http://www.stopfake.org -Перешлите друзьям,в группах.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору