ВОЛИНЬ

Поблизу Луцька відкрили сміттєсортувальну лінію і нову чергу полігону (ФОТО)

07.08.2015, 10:15      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1999

Усі фото відділу інформаційної роботи Луцької міської ради

Вчора, 6 серпня, відбулось офіційне відкриття нової черги полігону для захоронення побутових відходів із сортувальною лінією у с. Брище Луцького району, що буде обслуговувати обласний центр Волині. Cтарий полігон повністю вичерпав свої технічні можливості, до того ж термін його експлуатації завершується у 2015 році. Після перемовин міського голови Миколи Романюка з мешканцями села, місту Луцьку було виділено додаткову ділянку площею 8,86 га.

Про це повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.

У 2014 році розпочалося будівництво нового полігону. Загальна вартість об`єкту становить 16 мільйонів гривень. Це кошти з міського бюджету. Роботи виконувало підприємство ТзОВ “Луцькспецбуд”.

Нова черга полігону споруджена за сучасними європейським технологіями, негативний вплив на навколишнє середовище — мінімізований.

Сміттєсортувальна лінія, що встановлена на полігоні захоронення твердих побутових відходів, вартує 1 мільйон 300 тисяч гривень та придбана за кошти ТОВ “Група Компаній Екосорт”.

Відповідно до проектних характеристик вона дасть можливість відбирати значно більше вторинної сировини, яку використовують для переробки, а відтак менше відходів будуть захоронюватись та зменшиться навантаження на полігон. Пропускна потужність — 50 тисяч тонн твердих побутових відходів на рік (у дві зміни, поки працюватиме одна зміна). Відбір сміття здійснюватиметься вручну з автоматизованої лінії.

Обслуговуватиме полігон 2 підприємства — КП “Луцькспецкомунтранс” та ТзОВ “Луцьк ЕКО”, й ділитимуть прибуток 50:50. Кошти, що надходимуть на рахунок “Луцькспецкомунтранс”, використовуватимуть на придбання нової техніки та контерйнерів для роздільного збору відходів.

ТзОВ “Луцьк ЕКО” займатиметься тільки смітєсортувальною лінією. До слова, в перспективі діяльності підприємтсва є плани про повну переробку твердих побутових відходів на місці.

Оглянути полігон та нову сортувальну лінію приїхали міський голова Микола Романюк, секретар міської ради Сергій Григоренко, заступник міського голови Лариса Соколавська, депутати Луцької міської ради, представники Луцького району, Рокинівської селищної ради, працівники департаменту ЖКГ, підприємства “Луцьспецкомунтранс”.

“Збулася мрія лучан. Хочу подякувати місцевим депутатам і мешканцям Брища за сприяння і розуміння, що допомогли вирішити одну з важливих проблем Луцька. Тепер в особі міста Луцька ви маєте надійного партнера”, - звернувся до присутніх міський голова Микола Романюк.

“Сьогодні відкривається нова черга полігону побутових відходів. Я хотів би, щоб він послужив нам не років 10 -20, а 50 і не заповнювався. А щоб він не заповнювався, нам треба налагодити не лише сміттєсортувальне виробництво, а й сміттєпереробне. Будемо працювати й надалі, щоб тут створити екологічно чисте сміттєпереробне виробництво”, - зазначив міський голова.

Він подякував будівельникам за оперативну роботу, департаменту ЖКГ, підприємству “Луцькспецкомунтранс”, інвесторам, усім, хто долучився до будівництва.

За багаторічну сумлінну працю в галузі створення екологічно чистого середовища, вагомий особистий внесок у будівництво об`єктів природоохоронного значення, а також виконання великого обсягу робіт на будівництві полігону міський голова вручив Подяки працівникам ТзОВ “Луцькспецбуд”: слюсарю з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів Миколі Вініславському; виконавцю робіт Аркадію Ляльці, водію автонавантажувача Василю Машині.

Директор ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” Валерій Кузьмич зазначив, що це “найсильніша будова на Волині у цьому столітті”, тут працювало по 10 навантажувачів, 20-30 машин, працювали у дощ, сніг і вітер. Подякував міському голові і депутатському корпусу за розуміння і підтримку, голові і депутатам Рокинівської селищної ради.

“Хотілося б, щоб ми незабаром побачили повну переробку сміття, яка є в Європі. Ми повинні перейти на сортування сміття: суха і мокра фракція: мокру фракцію возитимуть на полігон, суху — на сміттєсортувальну лінію. Коли сміття сортуватиметься і відправлятиметься на переробку, тоді ми відчуємо переваги цієї сміттєсортувальної лінії”, - додав він.

Виступили також представники державної екологічної інспекції, фірми-забудовника. Опісля керівники перерізали символічну стрічку і присутні змогли оглянути процес сортування сміття, котлован для захоронення побутових відходів. Валерій Кузьмич розповів, що котлован встелений водонепроникною плівкою. В землю практично нічого не потрапляє. Все неопізнане сміття буде звозитись в котлован. На сьогоднішній день ведеться розмова про будівництво системи збору біогазу. Як на старому полігоні, так і тут закладатимуться труби. Біогаз використовуватимуть для вироблення електроенергії.

Микола Романюк додав, що поруч уже стоїть піч, і все, що не буде сортуватися, буде спалюватися у цій печі. Тут встановлять дуже сильну систему фільтрів. Це серйозний проект, дуже дорогий, він перший в Україні. Буде можливість спалювати й біологічні відходи.

“Треба зробити усе можливе, щоб жителі села Брище не відчували, що поруч з ними є сміттєзвалище”, - вважає Микола Романюк. Тож навколо полігону вже висаджено 35 га лісу, який гарно прийнявся. Це підтвердила й голова Рокинівської селищної ради.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

07.08.2015, 10:42 163.157.254.*** Роман
А що, побудувати якусь споруду, щоб вивантажувати одразу на стрічку транспортера розуму не вистачило? Тре спочатку під ноги на бетон все висипати а потім трактором закидати? Це ж скільки додаткових рухів і солярки на напотрібні дії? Даа, далеко так підемо...

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору