ВОЛИНЬ

Як неатестований начальник Шацького райвідділу поліції прийшов з`ясовувати стосунки в апеляційну комісію (ВІДЕО)

09.03.2016, 13:46      портал «Четверта влада»      Переглядів: 2732

Результати атестації не влаштували Анатолія Оксентюка. Фото із сторінки поліцейського на facebook.com

Начальник Шацького відділення поліції полковник міліції Анатолій Оксентюк збирається оскаржувати результати його атестації у суді. Щоб отримати копію висновків апеляційної атестаційної комісії західного регіону №2 поліцейський звернувся до голови і членів атестаційної комісії і влаштував скандал. 

Відео словесної перепалки із членами апеляційної атестаційної комісії західного регіонау №2 чоловік виклав на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».

На відео Анатолій Оксентюк розповідає, що звернувся у відділ звернень громадян із заявою на ім`я голови апеляційної атестаційної комісії №2 при Головному управління Національної поліції у Волинській області з заявою та проханням надати йому копію висновку комісії щодо нього, аби оскаржити її у суді. Однак його заяву нібито відмовилися приймати і чоловік прийшов безпосередньо до кабінету, де працює комісія. 

Між членами комісії та поліцейським зав`язалася суперечка. Працівник поліції вимагав, щоб члени комісії показали свої документи, мовляв, як він може знати з ким розмовляє, адже у них немає ані бейджиків, ані інших інформаційних матеріалів. Також він просив прийняти і розглянути його заяву та надати копію висновку, на що в комісії йому повідомили, що чоловік прийшов «не за адресою», адже члени комісії не мають повноважень надавати будь-які копії документів з особових справ. 

Юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін так коментує цю ситуацію: 

– Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.11.2015 р. №1465. Відповідно до порядку протоколи за результатами атестування зберігаються в підрозділі кадрового забезпечення органів поліції, де проходить службу поліцейський, який атестувався (п.27 Розділу IV), – зазначає юрист.

– Проте, в даному нормативно-правовому акті є і норма, що секретар атестаційної комісії відповідає за підготовку матеріалів з питань, що розглядаються, а також ведення і зберігання документації, пов’язаної з роботою комісії, – додає чоловік. – Тому, звертатись особа може як до підрозділу кадрового забезпечення органу поліції так і до секретаря.

– Разом з тим, подавши в суді клопотання про витребування доказів можна їх отримати в рамках судового процесу. Проте, можна сказати, що все інформаційне законодавство гарантує будь-кому доступ до інформації про себе. Хоча б, п.2 ч.1 ст.10 Закону України "Про доступ до публічної інформації" в якій чітко зазначено, що "кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається". Аналогічні норми є в Законі України "Про інформацію" та "Про захист персональних даних". В частині 3 цієї ж статті 10 зазначено - розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов`язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

За словами ж члена атестаційної комісії поліції №6 у Рівному, головного редактора Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимира Торбіча протоколи зберігаються в комісії лише один день, коли атестований приходить на співбесіду.

– Потім протоколи передаються робочій групі Центру рекрутингу і далі мали би зберігатися у особовій справі поліцейського. Тому із запитом (а не зверненням) потрібно йти в обласне управління Нацполіції, – розповідає Володимир Торбіч. – Хоча що поліцейський хоче побачити в протоколі, що допомогло б йому виграти суд? У протоколі записано прізвища та ініціали членів комісії, яке рішення вони прийняли, скільки «за» таке рішенні і скільки «проти». Якщо рівна кількість голосів, то вказано також як голосував голова. За яку оцінку голосував кожен з членів комісії там не вказано. Чому було прийняте таке рішення у протоколі не вказується. Обгрунтування негативної оцінки описується на окремому аркуші. В звязку із цим не бачу смислу приходити в комісію зі скандалом, адже документи в комісіях не зберігаються, а секретарі комісій немісцеві – сьогодні в Луцьку, а завтра в Дніпропетровську чи Кіровограді.

Нагадаємо, це не перший інцидент за участі керівника шацького відділення. Торік у серпні у ЗМІ повідомлялося, що він вдарив двох прикордонників через те, що ті не встали під час виконання Державного Гімну. Напередодні ж міліція під його керівництвом неоднозначно діяла під час збройного конфлікту навколо підприємства «Флора»


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору