ВОЛИНЬ

Як 1,5 тонни бурштину минули український кордон: прикордонники кивають у бік фіскалів

17.03.2016, 17:45      ukrinform.ua      Переглядів: 2585

Таке каміння виявили польські митники і пропустили українські. Фото із www.kurierlubelski.pl

Прикордонники не мали підстав для перевірки вантажівки з контрабандним бурштином, яку затримали у Польщі, тому, що вона прийшла у пункт пропуску повністю оформленою на внутрішній митниці в Україні.

Так прокоментував ситуацію з фурою, яка вивезла з України бурштин на суму у 5,6 млн євро, помічник голови Державної прикордонної служби України, прес-секретар Олег Слободян, пише «Укрінформ».

"Фура йшла під митним оформленням з внутрішньої митниці України. Тобто, вона була оформлена та запломбована. Відповідно підстав для перевірки та оформлення на кордоні не було. Ми лише перевірили документи", - сказав Слободян.

Він зауважив, що товар зазначався зовсім інший. "Ми не мали оперативної інформації про можливе приховання контрабанди. У такому випадку ми могли б ініціювати спільну перевірку, однак, аргументів у нас не було", - пояснив Слободян. Він також нагадав, що за оформлення вантажів під митним оформлення відповідає митниця і тому всі питання до неї.

Речник зауважив, що у Польщі переміщення бурштину не є кримінальним злочином, тому контрабандисти можуть відбутись лише штрафом. Слободян не уточив, яка саме митниця оформляла вантажівку, зауважив лише, що це була центрально-східна митниця.

Як повідомляли ЗМІ, польські прикордонники запобігли спробі незаконного перевезення через українсько-польський кордон майже 1,5 тонни бурштину загальною вартістю близько 5,6 млн євро. Бурштин був схований у вантажівці з польськими номерами, що їхала з України в Польщу. Такої великої незаконної поставки партії бурштину на польському кордоні ще не було. Під час огляду автомобіля працівники митниці виявили, що під мішками з легальним товаром приховані пакети і картонні коробки, заповнені бурштином.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору