ВОЛИНЬ

Частина волинських митників виступила проти нового керівника

29.03.2016, 12:15      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1394

Усі фото відділу інформаційної політики Волинської ОДА

Вперше за останні кілька років волинські митники – працівники Волинської митниці ДФС зібрали профспілкові збори. Одноголосно й швидко обрали нового голову профспілки – Юрія Терещука, заступника начальника митниці. Натомість доволі довго й не без емоцій обговорювали проблемні питання, позаяк колектив, а це і МП «Луцьк», МП «Ковель», МП «Володимир-Волинська» та МП «Доманове», висловив незгоду із політикою призначеного два тижні тому на посаду виконувача обов’язків начальника Волинської митниці ДФС Олександра Шавлака.

Про це інформує відділ інформаційної політики Волинської ОДА.

- Два роки профспілкова конференція взагалі не збиралася, – підкреслив у виступі Юрій Терещук. – Але на митниці є нагальні питання, які потребують вирішення. Утретє за рік проводиться реорганізація. 50 чоловік – поза штатом. На їхні місця приходять люди з інших областей.

Зрештою, чергові скорочення (а штатну чисельність обіцяють довести до кількості 625 осіб, тоді як зараз працює 637) й при цьому поява фахівців із інших регіонів – найбільше бентежить колектив МП «Волинь. Центральний».

- Новий в.о., пропрацювавши лише 10 днів на посаді, знову береться за реорганізацію, – повідомила Світлана Бондарчук, заступник начальника МП «Волинь.Центральний». – Уже є накази про переведення людей з чернігівської митниці, звідкіля призначили Олександра Шавлака. Двоє навіть проходять стажування на керівні посади.

У відповідь пан Шавлак запевнив: звільняти людей, які вміють працювати, не буде. Разом із тим не заперечив факту переведення працівників із іншої області й зауважив, що нову штатну чисельність неодмінно підпише.

Окрім того, своє бачення ситуації висловили також і представники громадськості Волині, зокрема, голова громадської ради Ігор Дильов. Останній наголосив: на теренах області є хороша практика проведення публічних громадських слухань із кадрових питань. Мовляв, їх проходили попередні керівники митниці.

У підсумку профспілкових зборів ухвалили звернення до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика та керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова. У документі – кілька пунктів: не призначати керівником митниці людей з інших областей, не здійснювати чергову реорганізацію та погоджувати відповідні зміни з профспілкою волинських митників.

- Спершу хочу подякувати митникам за ті 200 мільйонів гривень надходжень, які пішли на спецрахунки й за які ми будуємо дорогу «Львів – Луцьк», – підкреслив голова ОДА Володимир Гунчик. – Також дякую, що сьогодні уперше говоримо про наболіле. Ви маєте на це право й можете відстоювати свої інтереси. Уперше сказали: необхідно робити все відповідно до процедури й керівникові також. Спершу потрібно поспілкуватися з колективом, зустрітися з людьми, представити власний план дій, програму. Маю гіркий шахтарський досвід: жоден із керівників шахт, який не знайшов спільної мови з їхніми профспілками, закінчив плачевно.

Відтак голова облдержадміністрації запевнив: заяву неодмінно розгляне й цього ж дня поінформує про прецедент керівництво ДФС України та Адміністрацію Президента України.

- Не може виконуючи обов’язки проводити кадрові зміни, то – компетенція виключно керівника, – наголосив Володимир Гунчик. – Особисто проконтролюю, аби ніхто із тих людей, які сьогодні висловлювали свою позицію, не позбулися через це роботи.

Тож, голова облдержадміністрації попрохав обидві сторони спробувати знайти порозуміння, поки він детально розбиратиметься у ситуації. Зокрема, запланував за кілька днів зустрітися з керівництвом митниці і з діючими заступниками. Разом із тим зауважив: якщо новопризначений керівник так і не піде на контакт із колективом, не погодить його кандидатури й ініціюватиме питання про кадрові зміни на рівні керівництва держави.

Нагадаємо, напередодні заступників начальника Волинської митниці Юрія Терещука та Юрія Мацібору відсторонили від посад через проведення службового розслідування


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору