ВОЛИНЬ

Луцький суддя відклав розгляд справи рівненського екс-поліцейського, бо хоче заборонити відеозйомку

20.04.2016, 11:05      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1756

Усі фото порталу «Четверта влада»

Суддя Луцького міськрайонного суду Олег Ющук щойно почавши засідання у справі про адміністративне правопорушення відносно колишнього заступника начальника управління захисту економіки ДЗЕ Головного управління Національної поліції у Рівненській області Олександра Волошина одразу переніс його, бо журналісти відмовилися виконувати його заборону на фото- та відеозйомку. 

Судовий розгляд мав розпочатися у Луцькому міськрайонному суді сьогодні, 20 квітня. 

Нагадаємо, уночі 16 квітня екс-поліцейський в центрі Луцька у стані алкогольного сп`яніння втрапив у бійку. Вгамовувати чоловіків приїхали працівники Державної служби охорони, «Самооборона Волині» та патрульні поліцейські. На порушника виписали протокол за статтями 173 та 185 – дрібне хуліганство та злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника поліції.

На 20 квітня був призначений судовий розгляд складених протоколів. Разом з тим, на сайті суду жодної інформації про розгляд цієї справи не розмістили. 

Поспостерігати за сьогоднішнім засіданням прийшло кілька представників «Самооборони Волині», громадські активісти, свідки нічних «розбірок» за участю Волошина та кілька десятків патрульних поліцейських. Останні розповіли, що зібралися і прийшли на судове засідання аби Олександру Волошину знову не вдалося уникнути покарання, як це трапилося кілька тижнів тому. Тоді суддя цього ж суду Андрій Сівчук не побачив хуліганських дій з боку колишнього борця з економічними злочинами під час його першого затримання луцькими поліцейськими

На судове засідання прийшло багато слухачів

Олександр Волошин не захотів аби його знімали

Щойно розпочавши засідання представник Олександра Волошина висловив прохання про заборону фото- та відеозйомки. Суддя Олег Ющук пославшись на статтю 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод заборонив відеозйомку і навіть аудіозапис журналістам.

– В інтересах захисту приватності сторони при особливих обставинах публічний розгляд може зашкодити інтересам правосуддя, а також інтересам особи. Якщо особа не бажає щоб стосовно неї велася відеозйомка, то судом забороняється відеозйомка і звукозапис. Звукозапис включений у нас в режимі, – зазначив суддя Олег Ющук

Суддя Олег Ющук хоче заборонити журналістам проводити відеозйомку процесу над Олександром Волошином

Представники ЗМІ обурилися таким рішенням слуги Феміди і відмовилися припиняти фіксацію засідання, аргументуючи свої дії тим, що стаття 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» їм це дозволяє.

Між журналісткою Марією Доманською та суддею виникла невелика суперечка. Зрештою суддя попросив дівчину надати документи і заявив, що змушений викликати «працівників міліції» й скласти відносно активістки протокол про неповагу до суду. Після цього суддя оголосив перерву, а патрульні поліцейські, які прийшли на засідання, заспівали Гімн України. 

Через кілька хвилин слуга Феміди повернувся і продовжив суперечку із журналістками стосовно можливості ведення відеозйомки. Зрештою він заявив, що у залі немає належного порядку і відклав судове засідання на 25 квітня. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору