ВОЛИНЬ

На Волинській митниці хочуть провести відкритий конкурс на посаду керівника

20.04.2016, 12:35      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1159

Усі фото відділу інформаційної політики Волинської ОДА

На Волинській митниці ДФС України не вщухають пристрасті. Колектив і нещодавно призначений в.о. начальника ніяк не можуть порозумітися. Як наслідок – доступ до відомства обмежений, а під ворітьми адмінбудівлі митниці активісти розгорнули акцію протесту.

На Волинській митниці ДФС України 19 квітня побував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Планова зустріч із трудовим колективом обернулася емоційним спілкуванням, одначе не без конструктиву, повідомляють у відділі інформаційної політики Волинської ОДА.

Телефонограму зі сповіщенням про запланований візит керівника найвищої виконавчої гілки влади в області на Волинську митницю спрямували завчасно. Одначе, як з’ясувалося, керівництво не сповістило колектив про наміри голови облдержадміністрації. Мало того, Володимирові Гунчику, керівнику громадської ради при облдержадміністрації Ігореві Дильову, представникам громадськості та ЗМІ довелося заходити до адмінприміщення митниці чорним ходом, позаяк центральний – на замку у прямому сенсі слова.

Сам же керівник – в.о. начальника Волинської митниці Олександр Шавлак, із політикою котрого категорично не згоден колектив відомства, відбув у робоче відрядження до сусідньої Польщі. Тож у президію довелося сісти нещодавно призначеному заступникові – начальникові митного поста «Ягодин» Сергієві Гриценку. Він же і озвучив офіційну позицію керівництва: жодного конфлікту на митниці не існує, натомість «ситуація створена штучно й з усім відомих причин».

Представники колективу, зокрема керівник профспілки Юрій Терещук та заступник начальника Волинської митниці Світлана Бондарчук, стоять на іншому: атмосфера у колективі дуже напружена, введена в дію нова штатна структура, відмінено автоматизований розподіл робочих місць, а виконувач обов’язків так і не зустрівся з колективом.

- Я не поставив підпису на паперах – погодженні кандидатури Олександра Шавлака, – наголосив Володимир Гунчик. – Поки утримуюся. Пропоную обговорити його кандидатуру як претендента на відповідну посаду на засіданні громадської ради, як це практикували раніше. Готові узгодити день і час до кінця цього тижня.

Відповідну ідею підтримав і Ігор Дильов, запропонувавши організувати засідання у п’ятницю, 22 квітня 2016 року. Сергій Гриценко у відповідь запевнив, що поінформує пана Шавлака.

Натомість голова облдержадміністрації зосередився на іншому: волів дізнатися, чи виконує митниця індикативні показники. Тож станом на 19 квітня і з початку року перераховано 1 млрд 400 млн грн. платежів. А це – 107, 3% від доведених індикативних платежів.

- Виконання планових завдань – головне для митниці, – зауважив Володимир Гунчик. – Очікуємо на 30 мільйонів коштів на будівництво та ремонт доріг. Думаю, волинські митники впораються. Інформацією, яку почув, задоволений. Разом із тим, не повинно бути непорозумінь. Ще раз наголошую: є порушення – мають працювати правоохоронні структури. Керівник має право проводити внутрішнє розслідування, але за конкретним фактом. Накази ж, підписані новим керівництвом, – свідчення наявності конфлікту на Волинській митниці. Але будь-які непорозуміння слід вирішувати на місці, шукаючи спільних точок дотику. При цьому не беруся захищати жодну зі сторін. Я – не арбітр. Я – зацікавлена в нормальній роботі митниці посадова особа. Проситиму керівництво ДФС приїхати й говорити з людьми. Моя кінцева позиція: провести відкритий конкурс на заміщення посади керівника митниці.

На завершення голова облдержадміністрації вийшов до активістів та попрохав не блокувати вхід до адмінбудувлі й, реалізовуючи своє право на мирний протест, не перешкоджати роботі митників. Разом із тим, висловив вимогу до керівництва Волинської митниці цього ж дня зняти з воріт замки й забезпечити вільний доступ громадян до відомства.

Уже наступного тижня Володимир Гунчик планує знову зустрітися і з колективом митниці, і з керівництвом.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору