ВОЛИНЬ

У Луцькій міськраді розповіли, як планують розвивати центральний парк

31.08.2016, 12:05      портал «Четверта влада»      Переглядів: 646

Усі фото відділу інформаційної роботи Луцькради

Заступник міського голови Юрій Моклиця розповів, яким лучани побачать центральний міський парк в найближчому майбутньому.

До обговорення питання про розвиток Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки долучилися народний депутат України Ігор Лапін, депутати міської ради Ігор Поліщук, Микола Дендіберін, Наталія Бунда, Алла Надточій, Борис Смаль, представники громадськості, повідомляє відділ інформаційної роботи Луцької міської ради.

Заступник мера Юрій Моклиця розповів, що концепція почала розроблятися на початку року і на даному етапі підготовчі документи виконані на 90%.

«Ми працюємо відкрито — до обговорення залучалася громадськість, інформація була доступною для всіх», - сказав Юрій Моклиця.

Парк займає територію площею 75 га, а отже для доцільного використання він буде поділений на сектори, кожен з яких виконуватиме свої функції. Прикладом для розробки зони відпочинку стало польське місто Жешув. Парк має залишитись таким як є, але вдосконалитись. Акцент буде на зелених насадженнях, дерева, які важливо зберегти — будуть збережені. Те, що парк знаходиться на болотистій місцевості створює певні проблеми, але канали можна прочистити та розширити, що стане «фішкою», яка вирізнятиме парк з-поміж інших.

Юрій Моклиця вважає, що повинна бути створена адміністрація парку, щоб кожен з секторів був закріплений за кимось.

Основною зоною стане ландшафтна (зона для прогулянок), що займатиме близько 60% території, вона включатиме в себе ряд секторів: зона культурно-масових заходів; атракціони; мистецька зона, що матиме дві функції — постійно діючі експозиції та місця для тимчасових заходів — пленерів, презентацій; ристалище — місце для представлення середньовічної лицарської культури, де можна буде проводити тематичні фестивалі.

Значну частину займатиме також спортивна зона, де буде комплекс майданчиків для найпоширеніших видів спорту — футбол, баскетбол, гандбол, волейбол, площадка для екстрим-велосипедистів тощо. Юрій Моклиця зазначив, що згідно опитувань іподром, в такому вигляді, як він є, не цікавий для лучан, отже його територія може бути використана більш доцільно.

Сектор паркових розваг — основною ідеєю якого є розваги, які можна внести в природний ландшафт, наприклад мінігольф.

Функціонуватиме також дитяча зона, яка буде більш вдосконалена. У планах є також обладнати повноцінний пляж, є попит і на так звану «зону пікніків».

Від представників благодійного проекту «Меценати для солдата» надійшла пропозиція створити патріотично-виховний майданчик на території парку.

Сцена, що біля центрального входу в парк буде розібрана, адже буде реставрована та запущена ротонда.

Що ж стосується транспортних засобів - будуть облаштовані три парковки, а в парк машини в`їжджати не будуть, за виключенням транспортних засобів комунальних служб та підприємців, які надаватимуть там певні послуги.

Юрій Моклиця повідомив, що оголошено конкурс для художників, дизайнерів, щоб всі світильники, лавки, смітники тощо були в одному стилі.

В ході обговорення присутні активно долучалися з власними пропозиціями та зауваженнями.

Початок реалізації проекту планується на 2018-2019 роки.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору