ВОЛИНЬ

Хто і як «розіграв» 11 мільйонів на будівництво притулку у Луцьку

30.11.2016, 11:02      Валентина Куць, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 4201

Фірма екс-члена міськвиконкому Віктора Чорнухи (зліва на фото) «Луцьксантехмонтаж №536» вчергове виграла тендер вартістю понад 11 мільйонів. Незмінним конкурентом у тендері було ТОВ «Житлобуд 2» (керівник Леонід Стефанович на фото справа). Попри те, що «Луцьксантехмонтаж №536» був засновником ТОВ «Житлобуд 2» Віктор Чорнуха радить не шукати «подвоха» у таких тендерах. Для колажу використано фото притулку із сайту «Волинські новини».

Вартість притулку для бездомних тварин становитиме 11 372 000 гривень. Таку цінову пропозицію обрав конкурсний комітет виконкому Луцької міської ради.

Очікувана вартість закупівлі становила 11 395 300 гривень.

У конкурсі змагалось три учасники:

ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» 11 372 000 гривень.

ТОВ «Житлобуд 2»   11 384 458,80 гривень.

– ФОП Тарнавський Павло Ростистлавович  11 395 300 гривень.

Останній учасник не подав на конкурс потрібної документації.

Переможцем конкурсу стало Луцьксантехмонтаж №536, оскільки його ціна виявилась найдешевшою.

У цій закупівлі насторожує той факт, що під час аукціону ціни учасників не знижувались. А двоє учасників цього конкурсу ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536»  та ТОВ «Житлобуд 2» є  незмінними гравцями на ринку будівництва на Волині  і вже не вперше «ділять» між собою такі тендери.

Ці фірми мають спільну історію, адже до 2012 року Луцьксантехмонтаж мав 51 % акцій Житлобуду – про це пишуть Наші гроші.

Бенефіціарним власником ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» є Чорнуха Віктор Григорович, а керівником та підписантом є син Віктора Чорнухи Ігор.

Керівник ТОВ «Житлобуд 2» – Леонід Стефанович. Частки цього товариства розділені між чотирма особами: Леонідом Стефановичем, Наталією Бохонко, Анатолієм Дукою та Ольгою Чижук.

Леонід Стефанович та Ольга Чижук зареєстровані за однією адресою у Струмівці Луцького району.

Двох конкурентів тендеру поєднує ще одна спільна історія – Чорнуха Віктор та Леонід Стефанович є засновниками громадської організації «Організація роботодавців будівельної галузі Волинської області»

У коментарі Віктор Чорнуха каже що справді є головою організації, яка відстоює інтереси будівельників. У цій організації також є і пан Стефанович. Однак щодо професійної діяльності, то пан Чорнуха запевняє, що сам порадив керівнику Житлобуду іти працювати самостійно.

– Ми 10 років працювали, не маємо ніяких інтересів, ні закулісних ігор, – пояснює Віктор Григорович. – Він став сам працювати. Да він виплатив свою долю, яку ми мали, офіційно вніс у 2012 році. Ніхто нічого не має загального сьогодні. Ми просто розійшлись по-людськи, потиснули руки і навіть закулісних ніяких немає. Як би ви не шукали - даю вам слово - нічого немає, зовсім різні організації. 

– Це ви створювали товариство « Житлобуд 2»?

– Ні- ні. Років 12 назад він (Стефанович Леонід - керівник Житлобуду - авт.) прийшов до мене. Ми працювали, мали власність у них в долі. Ми працювали разом багато років, біля десяти. А потім коли я бачу, що мені важко працювати з ними,  я викликав його і кажу - або я міняю все, або сам іди займайся своїм підрозділом. Бо це крупна одиниця, а ми й так дуже крупні. У нього було чоловік 300 на той момент і це було просто важко. 

– У вас був 51 відсоток акцій - їх викупив пан Стефанович приватно чи від Житилобуду?

– В бухгалтерії треба дивитись. Він вніс від «Житлобуду 2» по моєму, це було 4 роки назад, я вже не помню. Мені на той момент було все одно від чого він внесе. 

– Ваше підприємство часто бере участь у тендерах разом із «Житлобудом 2».

– Дивіться, на сьогодні дійсно я зберіг 800 людей, їх нада загружать? Нада. Я воюю за всі великі об`єкти, від деяких відказуюсь. Бо сьогодні у всіх бюджетних організаціях заложена зарплата 3400,  у мене середня зарплата - 8 тисяч. Дві крупних організації. Хто сьогодні хоче ще вчисту будувати? Та ніхто. Тому як дві самих крупних організації я участвую і він участвує. Так що ви не шукайте тут подвоха і наших зговорів. 

Почути думку керівника «Житлобуду 2» не вдалося, оскільки він перебуває на лікарняному. Працівники повідомили що пан Стефанович переніс операцію, тому турбувати його не хочуть. 

Третій учасник конкурсу Тарнавський Павло Ростиславович не прикріпив на сайт закупівель жодної документації та не знижував ціну в аукціоні. Таку позицію пан Тарнавський пояснює своєю відсутністю під час проведення аукціону – бо був у цей час за кордоном. А документи пообіцяв прикріпити, мовляв ще не розібрався у цих тендерах.

Вартість участі в аукціоні для пана Тарнавського коштувала 1 700 гривень. Дивно, що він не знайшов часу аби прикріпити документи та повноцінно взяти участь в аукціоні. 

– Притулок будуватиметься на території комунального підприємства «Ласка», - пояснює директорка КП Дана Новарчук. – Ця територія займає 1,2 гектара. Наразі у нас немає притулку, а все що тут є для утримання бездомних тварин ми зробили своїми руками.

Кошти для будівництва надає Міністерство екології на екологічні заходи. В цьому році є мільйон із 11 передбачених мільйонів. З них 500 тисяч надало Міністерство і 500 тисяч – Луцька міська рада на умовах співфінансування.

На даний момент будується ізолятор і проводяться лінї освітлення, каналізації. Після завершення цих робіт будемо подавати запити на міністерство на дофінансування. А також шукаємо кошти для цього в інших міжнародних проектах, – запевняє директорка комунального підприємства.

***

Моніторинг закупівель проводиться у рамках проекту «Сприяння прозорості державних закупівель у Західній Україні», за фінансової підтримки Національного фонду на підтримку демократії


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору