ВОЛИНЬ

Якими справами 2016-го року пишаються волинські високопосадовці

02.01.2017, 14:42      Юрій Горбач, Валентина Куць, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 1718

Використано фото із www.voladm.gov.ua, www.volynpost.com

Зазвичай «Четверта влада» викриває порушення. Але на початку нового 2017 року ми просто запитали про їхні найбільші заслуги і дали можливість відповісти волинським високопосадовцям. Про виконані у 2016 році корисні справи на своїх посадах, які вплинули на життя волинян і якими вони можуть пишатися.

Збалансовані наповнені бюджети

Голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик відзначив, що у 2016 році облдержадміністрація добре попрацювала над наповненням бюджетів усіх рівнів. Також у «плюси» собі зараховує проведену роботу із ремонтом доріг і загалом стабільність ситуації в області.  

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик

– Я вважаю 2016 рік доволі успішним. Вперше ми маємо усі збалансовані бюджети області. Це дало можливість дуже серйозно вплинути на розвиток області в цілому, – каже Володимир Гунчик. – Вперше за останні, умовно скажемо, п`ять років ми маємо доходи всіх бюджетів більше двох мільярдів. В 2014 році це було всього 540-550 мільйонів. 

– Ми у 2016 році знайшли додаткові джерела, на які раніше ніхто не звертав увагу, – додає високопосадовець. – Для прикладу, ті ж земельні ресурси. Більше 200 мільйонів гривень, які поступили в бюджет місцевих рад, – за рахунок впорядкованої роботи пов`язаної з орендою і використанням землі. Нам вдалося майже завершити переоблік договорів, які були підписані сільськими, селищними радами з орендодавцями, користувачами земель і ці 200 мільйонів це саме за рахунок цієї чисто управлінської, адміністративної роботи.

– Дуже важливо, що у 2016 році вперше у рамках бюджету ми використали лісові ресурси Полісся. Близько 20 мільйонів гривень надійшло в місцеві бюджети, що теж ніколи не було, від збирання грибів і ягід. Здавалося, що б це таке? А 20 мільйонів. Звичайно, довелося трішки посваритися з компаніями, які приходили на Волинь, з метою зібрати урожай і все це вивезти, ми заставили їх зареєструватися і оподаткувати це все. Для поліських районів це дуже важливо, – вважає голова ОДА.

Дуже важливим питанням 2016 року Володимир Гунчик вважає початок серйозних інфраструктурних зрушень. Зокрема, щодо ремонту і відновлення доріг.

– У 2014 році при вступі на посаду ми мали всього 8,5 мільйонів гривень на ремонт і відновлення доріг з місцевих бюджетів, – розповідає посадовець. – У 2015 році ми мали 50 мільйонів, а в 2016 році загально використали більше 100 мільйонів місцевих коштів.

– Також майже 800 мільйонів гривень з державного бюджету. Я вважаю, що приклад роботи по дорозі Луцьк-Львів, це приклад того, що можна зробити власними силами за рахунок ресурсів, якими володіє область. Ми дали віру людям в те, що можемо нормально підійти до цієї проблеми і дати можливість розвиватися сільським, селищним радам, малому бізнесу. Я часто буваю і інспектую дорогу Луцьк-Львів і бачу як відкриваються нові торгові точки, починають надаватися послуги. Люди в свій час тут забули, що таке рух транспорту, а рух – це життя. Тому для себе вважаю, що це був започаткований непоганий проект, який буде мати продовження в наступних роках.

Також Володимир Гунчик важливим напрацюванням вважає отримання підтверджень щодо ремонту дороги Луцьк–Володимир-Волинський-Устилуг у наступному році. 

– Ми фактично отримали підтвердження того, що дорога Луцьк-Володимир-Волинський-Устилуг буде ремонтуватися в 2017 році. Це теж приблизно  роботи на 400 мільйонів гривень, чи навіть більше. Це дасть можливість закрити ще один магістральний напрямок до кордону. Дуже важливо, що започаткована система збереження доріг, тому я вважаю, своїм, якщо можна сказати, досягненням, це початок роботи по інфраструктурних проектах. Ми в 2016 році фактично створили свій власний дорожній фонд. Він у нас не має статусу де-юре, бо держава ще не прийняла закон, але де-факто він є і ці 110 мільйонів, які були в співфінансуванні, вони були саме через цей дорожній фонд, через обласний бюджет, – каже посадовець. 

За півроку у прокурора досягнень немає

А от прокурор області Максим Киричук не хоче хвалитися якимись результатами. На Волині він працює трішки менше, ніж півроку, каже, що рано ще хвалитися напрацюваннями.

Прокурор Волинської області Максим Киричук

– Я би не називав будь-який результат роботи голосним словом «досягнення», – розповів прокурор Волинськоїобласті Максим Киричук. – Насправді є просто «результат», який задовільняє або не задовільняє. І хвалитися результатом не варто. Якщо він є – люди його бачать. І згодом дають йому оцінку. Я лиш скажу, що ми працюємо і не маємо наміру зупинятися чи задовольнятися будь-яким досягнутим зараз результатом. Рано говорити про досягнення. Потрібно працювати.

Залучені міжнародні кошти

Міський голова Луцька Микола Романюк серед хороших справ, зроблених для громади, називає новозбудовані об’єкти соціальної сфери та виграні міжнародні проекти.

Міський голова Микола Романюк

– Хороші справи минулого року – це нова амбулаторія на вулиці Наливайка та садочок на вулиці Декабристів, – розповідає голова. – І одним із хороших досягнень є те, що ми по лінії міжнародних відносин досягнули співпраці з міжнародними фінансовими інституціями: Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Світовим банком, з НЕФКО та іншими інституціями. Ми напрацювали залучення коштів додатково до міського бюджету майже мільярд гривень. Це багато проектів, які реалізовуватиме наше місто.

Генерал Шпига вважає переатестацію здобутком

Начальник головного управління Національної поліції у Волинській області, генерал поліції третього рангу Петро Шпига до здобутків минулого року відносить атестацію поліції, діяльність патрульної поліції та боротьбу із нелегальним видобутком бурштину.

Генерал поліції Петро Шпига. Фото надане прес-службою ГУНП у Волинській області.

– Передовсім, це зміни, пов’язані з реформуванням поліції. У 2016 році волинські поліцейські одними із перших серед територіальних органів Національної поліції України пройшли атестацію відповідно до Закону України «Про Національну поліцію», – розповідає Петро Шпига.

Оцінку ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів проводили атестаційні комісії, до складу яких увійшли не тільки працівники відповідних підрозділів Нацполіції, а й громадських, правозахисних організацій, засобів масової інформації.

Користуючись нагодою, хочу подякувати кожному з них за принциповість і небайдужість. Разом ми пройшли непростий етап реформування поліції.

Понад 80% волинських поліцейських отримали позитивні висновки атестування, а понад 3% із них атестаційні комісії рекомендували призначення на вищу посаду.

З липня розпочала роботу постійна поліцейська комісія до основних повноважень якої належить проведення відбору на службу та конкурсу для призначення на вакантні посади в органи поліції. До її складу входять п’ять осіб із яких два представники громадськості обрала Волинська обласна рада.

У серпні розпочали роботу 38 територіальних поліцейських дільниць груп реагування патрульної поліції. Завдяки цьому нововведенню поліцейські значно оперативніше можуть прибути на місце виклику.

Рік тому водночас із початком роботи патрульної поліції в Луцьку постав відділ служби «102» Головного управління Національної поліції в області. За цей час оператори лінії екстреного виклику поліції «102» отримали й опрацювали понад 75 тис. телефонних дзвінків від жителів області.

Працівники підрозділу забезпечують за допомогою сучасної техніки опрацювання звернень на номер «102» не тільки від жителів Луцька, а й всієї області. Від їх професіоналізму залежить оперативність реагування поліції на виклики громадян.

Обласною радою затверджено програму профілактики правопорушень на 2016-2020 рр. в рамках якої в цьому році вже виділено 695 тис. грн. на забезпечення роботи груп реагування патрульної поліції, лінії екстреного виклику поліції «102» та впровадження системи відео нагляду на вулицях Луцька. Всі ці заходи безумовно, сприяють підвищенню рівнів безпеки громадян, профілактики та розкриття правопорушень.

Завдяки консолідації зусиль волинської поліції та інших правоохоронних органів, а також громадськості у 2016 році не допущено спроб масового нелегального видобутку бурштину на території Волинської області.

Протягом року співробітники ГУНП розслідували 56 кримінальних проваджень щодо незаконного видобутку бурштину за ч. 2 ст. 240 Кримінального Кодексу України. Зокрема, протягом року було виявлено 32 кримінальні правопорушення, пов’язані з незаконним видобутком бурштину-сирцю в Маневицькому, Любешівському та Камінь-Каширському районах.

ВІД ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ:

На нашу думку, деякі з озвучених досягнень можна оцінювати досить критично. Залишаємо це зробити нашим читачам, які компетентні в цих галузях, у коментарях під матеріалом або у Фейсбук.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору