ВОЛИНЬ

У Луцьку розпочали модернізацію теплових мереж за 14 мільйонів євро

04.01.2017, 18:27      Валентина Куць, портал «Четверта влада»      Переглядів: 720

Модернізація теплових мереж у Луцьку включає  заміну застарілих котлів, заміну пальників у котлах, встановлення нового насосного обладнання, переобладнання центральних теплових пунктів. Фото інформаційного відділу Луцької міської ради.

Днями у Луцьку оголосили тендер на виконання робіт із встановлення ізольованих труб у рамках модернізації теплового господарства. Про це йдеться на сайті Луцької міської ради. Роботи із модернізації проводяться у рамках «Проекту з реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьк», що реалізується спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку. 

Цей проект передбачає отримання 10 мільйонів євро кредитних коштів  і 4 мільйони євро грантових коштів. Наразі розпочався перший етап реалізації, який передбачає встановлення котельні на біопаливі. 

– Зараз працюємо над встановленням котельні на біопаливі в районі ДПЗ, – розповідає заступник директора департаменту економіки Луцької міської ради Сергій Омельчук. – Плануємо весь мікрорайон в опалювальний період  опалювати цією котельнею на біопаливі. Для біопалива використовуватиметься щепа.

Потужність котельні – орієнтовно 5 Мегават. Тобто ми без газу зможемо опалювати цей мікрорайон. Це коштуватиме близько 1,5 мільйона євро з яких 750 тисяч – це грант і ще 750 тисяч – кредит.  Перший етап тендерних процедур по ньому вже пройдено. А всі процедури відбуваються за методикою ЄБРР.

Також вже опублікували на сайті ЄБРР лот, який передбачає  ліквідацію  підвальних і прибудинкових котелень. Це близько 750 тисяч євро буде коштувати. А незабаром опублікуємо лот по заміні застарілих котлів.

Ці всі лоти допоможуть нам значно зекономити  і газ, і електроенергію. За попередніми розрахунками електроенергія буде економитись на 15 відсотків і природний газ теж орієнтовно на 15 відсотків.

– Також цьогоріч плануємо встановити орієнтовно 200 індивідуальних теплових пунктів у будинках. Вони допомагають контролювати опалення в будинку та облікувати теплову енергію. Їх встановлять у Завокзальному мікрорайоні міста, – пояснює посадовець.

За словами пана Омельчука проектом передбачено встановлення індивідуальних теплових пунктів, ліквідація неефективних підвальних і прибудинкових котелень, заміну застарілих котлів, заміну пальників у котлах, встановлення нового насосного обладнання, переобладнання центральних теплових пунктів із заміною теплообмінників, заміну центральних мереж на попередньо ізольовані, встановлення котла на альтернативному опаленні і встановлення системи автоматичного керування та збору даних.

Проект планують реалізувати протягом 2017-2018 років. 

– На умовах співфінансування місто оплачує у проекті 20 відсотків, – пояснює пан Омельчук. – Це 20 відсотків від 10 мільйонів кредитних коштів. Тобто «Луцьктепло» на цій умові сплачує лише ПДВ.

Погашення кредиту має відбуватися за кошти комунального підприємства «Луцьктепло».

Відсоток користування кредитом становить на 3 мільйони євро – 0,75 відсотка річних  і на 7 мільйонів – 6 відсотків річних.

Термін кредитування триватиме 13 років від укладання угоди – від 2014 року.  А погашення кредиту розпочнеться із 2018 року. 


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору