ВОЛИНЬ

Пишіть в Антимонопольний та УЗЕ. Керівник інфраструктури Волині розповів про подорожчання проїзду

09.02.2017, 16:05      Валентина Куць, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1505

Директор Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Іван Мирка каже, що громадяни можуть оскаржити подорожчання проїзду до Антимонопольного комітету та Управління захисту економіки. Фото із Фейсбук-сторінки Івана Мирки.

Віднедавна на багатьох маршрутах Волині подорожчала вартість проїзду. На запитання обурених пасажирів, водії повідомляють – зросла мінімалка. Однак у транспорті не знаййти ані розрахунків про підвищення вартості, ані жодних офіційних документів, які б аргументували таке подорожчання. Про причини подорожчання проїзду «Четверта влада» запитала у керівника Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Івана Мирки.

– Нещодавно подорожчала вартість проїзду у маршрутному транспорті на Волині. Чим вона регулюється? – журналістка.

– На сьогоднішній день немає державного регулювання ціни проїзду, – розповідає керівник департаменту інформаструктури та туризму Волинської ОДА Іван Мирка. – Є форма розрахунку, за якою підприємства розраховують свою вартість перевезень. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240 «Про внесення змін у додаток до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548»  вилучається норма про те, що органи державної виконавчої влади та виконавчі органи міських рад встановлюють тарифи на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні. Зважаючи на це перевізник самостійно (без погодження облдержадміністрації) встановлює варітсть проїзду на маршруті. 

– Тобто вони без погодження із вами проводять підвищення цін?

– Ну так. Це на законній основі.

– То це в договорах передбачено чи як?

– Ні в договорах це не передбачається. Це зовсім різні речі. Де ще залишилось державне регулювання – це проїзд у міському транспорті.

– Але якісь підстави для підвищення ціни повинні бути – подорожчання, амортизація чи щось інше?

– Звичайно. Це є розрахунок затверджений державою. Цей розрахунок, згідно якого формується ціна на перевезення, він затверджений державою. Скажемо так – згідно нормативних документів вони це роблять, не просто там самі щось порахували собі, а згідно розроблених державних форм.

– Але теперішнє подорожчання із чим пов’язане?

– В мене на сьогоднішній день є 34 повідомлення перевізників про те, що підвищують ціни. А в нас перевізників в 6 разів більше ніж 34. Перевірити чи обґрунтоване підвищення повинні спеціальні компетентні органи, які мають право здійснювати перевірки. Здійснити перевірку може Антимонопольний комітет України або Управління боротьби з економічною злочинністю. Той хто компетентний проводити перевірки.

– То це громадяни повинні звертатись?

– Ну так. Якщо громадянин вважає, що розрахунок є неправильним, що десь хтось підтасував величини, то він може подати скаргу.

– А ви це не можете зробити?

– Ми на сьогоднішній день взагалі не маємо права втручатись у господарську діяльність підприємств. Ми згідно наших повноважень здійснюємо свої зобов’язання і не маємо відношення до цін.

– А якщо підвищується вартість проїзду – то повинне бути у транспорті якесь повідомлення, обґрунтування цього?

– Перевізник у транспорті повинен роздрукувати свої ціни – це в нього має бути. Якщо цього немає, то можна скаржитись у департамент. Тому що це порушення, яке ми регулюємо. Тобто що має бути у маршрутних автобусах: телефон, прізвище, ім’я і по-батькві водія та перевізника, має бути тарифна сітка і має бути витяг із законів. І це має бути обов’язково.

– Але з приводу останнього подорожчання – чи повинні помістити у транспорті розрахунок – на підставі чого змінилась ціна?

– Ну розумієте, є підприємство і воно має будівлю – платить податки, має територію – платить податки. Воду опалення, інженерне забезпечення – це все є складовими розрахунку. Тому ви зрозумійте, якщо щось дорожчає, вони відповідно добавляють в розрахунок.

– Ви кажете, що вам подавали повідомлення про підвищення вартості – то ви просто затверджуєте це і не контролюєте?

– А як я можу компетентно перевірити цей розрахунок? В нас немає таких повноважень. І ми в штаті не маємо таких працівників. Для цього є відповідні органи.

– А у вас є такі повноваження щоб звернутись із проханням перевірки таких тарифів?

– Що ми зробили – отриману інформацію по збільшенню тарифів внесли у порівняльну табличку з 2015 та 2016 роком для подальшого направлення до Антимонопольного комітету. Тобто реакція від нас може бути тільки така – ми інформацію зібрали і передали компетентним органам.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору