ВОЛИНЬ

До Вищої ради правосуддя обрали суддю з Волині

20.03.2017, 19:34      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 1311

15 березня Андрія Овсієнка (у центрі) обрали членом Вищої ради правосуддя. У той же день він склав присягу. Фото rsu.gov.ua

Позачерговий з`їзд суддів України обрав членом Вищої ради правосуддя волинянина Андрія Овсієнка.

Відповідне рішення ухвалили делегати з`їзду 15 березня, повідомляє hromadske.ua

За кандидатуру Андрія Овсієнка проголосувало 168 делегатів із 320, які беруть участь у з`їзді. 

Як йдеться в біографічній довідці, 38-річний Андрій Овсієнко закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого в 2000 році. У 2003 році закінчив факультет підготовки професійних суддів Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

У 2000-2001 році стажувався в Камінь-Каширському районному суді. Згодом працював на посаді спеціаліста, а з вересня 2001 року став виконувачем обов`язків Камінь-Каширського районного управління юстиції, пізніше був остаточно призначений на цю посаду. У 2003-2004 роках був юрисконсультом ПП «Аліна», З початку 2004 року до кінця 2005 року – помічник голови Камінь-Каширського районного суду.

Кар’єру судді почав в грудні 2005 року у Турійському районному суді. З січня 2011 року працює на посаді судді Апеляційного суду Волинської області. У 2014-2015 роках був заступником голови цього суду. У 2012–2016 роках паралельно з роботою суддею викладає в Львівському регіональному відділенні Національної школи суддів України

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2011-2015 роки: дружина – Овсієнко Оксана Володимирівна – працює адвокатом у Турійську, має право на адвокатську діяльність з 2009 року; брат – Овсієнко Сергій Анатолійович – також адвокат у Горохові, має право на адвокатську діяльність з 2009 року; брат дружини – Білоіваненко Олександр Володимирович – працював оперуповноваженим Державної служби боротьби з економічною злочинністю на Луганщині та Волині, очолював сектор ДСБЕЗ в Луцькому міськвідділі УМВС у Волинській області, згодом був начальником відділу в Управлінні захисту економіки у Волинській області, а з вересня минулого року і понині працює начальником відділу оперативних заходів в Управлінні внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Волинській області.

Андрій Овсієнко уже оприлюднив свою електронну декларацію про майно і доходи за 2016 рік. У ній він зазначив, що разом із дружиною та сином Артемом він володіє будинком площею 123,9 кв. м., земельними ділянками площами 14,88 та та 9,37 соток у селі Городилець на Турійщині. Також його дружина орендує офісне приміщення площею 20 кв. м. у Турійську. 

Серед транспортних засобів у сім`ї в спільній власності зазначене авто «Mazda 6» 2006 року випуску. Придбане воно рік тому за 150 тисяч гривень. 

Загалом у минулому році суддя заробив 282 тисячі 968 гривень. Із них понад 265 тисяч склала зарплата, 1426 гривень – дохід від викладацької діяльності, майже 16 тисяч гривень – матеріальна допомога. Ще 132 гривні склали проценти і бонуси в банку. Крім того, суддя отримав торік понад 38 тисяч гривень кредиту. 

Дружина судді отримала 19 тисяч 700 гривень доходу від зайняття незалежною професійною діяльністю. 

На рахунку у банку суддя задекларував 58 гривень. Торік сім`я виплатила майже 42 тисячі гривень позик і кредитів. 

Відзначимо, з`їзд суддів України був скликаний Радою суддів України на виконання Закону України «Про Вищу раду правосуддя», який вступив у дію 5 січня 2017 року. Відповідно до цього закону з`їзд суддів України мав дообрати шестеро членів Вищої ради правосуддя. Загалом у неї входитиме 21 член, з яких 10 обираються з`їздом суддів, по 2 призначають Президент, Рада, з`їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів і з`їзд представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ.

Загалом Вища рада правосуддя створена шляхом реорганізації Вищої ради юстиції. Вона має повноваження відстороняти, звільняти суддів, вносити президенту подання про їх призначення, ухвалювати рішення щодо порушення суддею або прокурором вимог про не суміщення посад, притягувати їх до дисциплінарної відповідальності.

Також Вища рада правосуддя має повноваження позбавляти недоторканності суддів, підозрюваних у карних злочинах, буде вирішувати питання переведення суддів, їхніх відряджень, а також затверджувати їх кількість у судах. Вона ж зможе призначати й звільняти голову Державної судової адміністрації і його заступників, керівників Служби судової охорони.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору