ВОЛИНЬ

Волинському журналісту погрожував чоловік, якого пов’язують із «Вартою порядку», – версія

12.08.2017, 20:24      Аріна Крапка для порталу «Четверта влада»      Переглядів: 6928

 Юрій Ричук пише заяву в поліцію про погрози. Фото зі сторінки у Фейсбук

Головному редактору сайту «Волинь 24» 1 серпня погрожували з невідомого номера.
Телефонний дзвінок , за словами журналіста, став відповіддю на допис журналіста, який стосувався затримання п’яним за кермом очільника благодійного фонду голови Волиньради Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександра Товстенюка. Кілька свідків кажуть, що голос схожий на голос Влада Волоха.

В поліції відкрили провадження за ст. 129 ККУ ( погроза вбивством, що карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років. І те саме діяння, вчинене членом організованої групи,карається позбавленням волі на строк від трьох до п`яти років). Триває досудове розслідування.

«Я написав, що «зараз хтось замутить флешмоб «я_з_товстенюком». Я тоді напишу новинку, що в інтернеті заступникові олігарха закликають скинутися на алказєльцер»,  – йдеться в дописі медійника.

У відповідь на це йому подзвонив невідомий і почав погрожувати. Подаємо розмову без змін, а також посилання на аудіозапис:


Невідомий (Н): «Юра?»

Юрій Ричук: Да.

Н: Ричук, да?

Юрй Ричук: Да.

Н: Це ви писали за Алка… Альказельцер? Писали ви?

Юрій Ричук: А з ким я говорю?

Н: " НУ ТО ПОДУМАЙТЕ В СЛІДУЮЧИЙ РАЗ, ШОБ ПРО ВОЗИК ІНВАЛІДНИЙ ТАМ ДЕ НЕ ПИСАЛИ!

Юрій Ричук: А з ким я говорю? Ало!

Н: Подумайте в слідуючий раз, шо ви пишете. До побачення.

Після цього журналіст звернувся із заявою в поліцію.

– Заяву написав в поліцію. Спочатку внесли відомості до Єдиного обліку заяв і повідомлень. Голос цього чоловіка мені не відомий. Але кілька моїх знайомих (незалежно один від одного) назвали одне і те ж ім’я людини, якій, на їх думку, належить голос. Такі погрози я пов’язую зі своїм постом у Фейсбук, де я написав, що «зараз хтось замутить флешмоб «я_з_товстенюком». Я тоді напишу новинку, що в інтернеті заступникові олігарха закликають скинутися на алказєльцер. Від поліції очікую, що вони з`ясують усі обставини цього, в тому числі: хто це дзвонив, чи давав хтось йому (і хто - якщо давав) вказівку мене налякати, і притягне винних до відповідальності, – пояснює Ричук.

В коментарях до допису Ричука про те, що йому погрожують, дехто написав, що впізнав голос.

Ось такий телефонний дзвінок отримав. [початок розмови] Невідомий (Н): "Юра?" Я: "Да" Н: "Ричук, да? Я: Да Н: "Це ви ...

Опубліковано Юрієм Ричуком 1 серпня 2017 р.


Зокрема, один із дописувачів, активіст «Самооборони Волині» Сергій Рижков. В коментарі «Четвертій владі» він це підтвердив:

– Так, як я в той самий день чи за день до того цей голос чув на суді. Він був свідком на суді. В нього специфічна говірка, то мені нагадало. Бо мало хто знає, як він говорить. Я то з ним в суді спілкувався і тому. Цей голос схожий на голос Влада Волоха.

А Вас викликали в поліцію як свідка в цьому питанні?

– Ні, ніхто мене не викликав, але я готовий засвідчити.

До слова, судове засідання відбувалося у Волинському апеляційному суді наприкінці липня. Сергій Рижков оскаржував рішення суду щодо побиття ним прес-секретаря ГФ «Варта порядку» Олександра Волянюка. І Волох в цьому засіданні був свідком.

Влада Волоха неодноразово помічали на публічних заходах поруч із «вартівцями».

Впізнає голос і ще одна людина, яка, з міркувань безпеки, попросила не називати в публікації її ім’я.

Журналістка «Четвертої влади» поцікавилась в поліції, чи опитали пана Волоха, голос якого, за словами кількох людей, схожий на голос чоловіка, який погрожував редактору «Волинь 24» Юрію Ричуку.

– Відкрили провадження за ст. 129 ККУ. Це погрози, за які передбачена відповідальність. Зараз опитуємо свідків, намагаємось з’ясувати голос чоловіка, що телефонував.

– Чи опитували Ви чоловіка на ім’я Владислав Волох? Кілька людей кажуть, що цей голос схожий на голос того, хто погрожував журналісту?

– Це одна з версій. Ми її наразі опрацьовуємо.

– А чи буде проведено фоноскопічну експертизу, яка досліджує запис звукової інформації? – журналістка.

– Не можу Вам точно сказати. Якщо буде потреба, то проведемо.

– Тобто буде потреба? Є можливість з’ясувати це без експертизи?

– Я ж вам кажу: як буде потреба, то проведемо. Поки що такої потреби нема.

Крапки над «і»: Влад Волох не спростовує підозри

Журналістка «Четвертої влади» поспілкувалася із Владом Волохом. На запитання відповідати він відмовився, однак тепер можна порівняти два аудіозаписи, де погрожують журналісту Ричуку та розмову Влада Волоха із нашою журналісткою.- Я журналістка і готую публікацію стосовно погроз редактору «Волинь 24» Юрію Ричуку і в мене є кілька свідків, які впізнали Ваш голос у цих погрозах. Саме на цьому записі. Як Ви це прокоментуєте?

– І?

– Хочу, щоб Ви це прокоментували. Ви чули цей запис?

– І?

– Ви це підтверджуєте чи спростовуєте?

– Я ж вам сказав, що я з Вами розмовляти не хочу.

-–Однак я хочу почути Вашу позицію…Якщо Вас звинувачують безпідставно, то це неправильно…

– І? Це ваша проблема?

– Що саме моя проблема? Я ще раз запитую: ви чули цей аудіозапис?

– І що?

– Що і що? Ви знаєте, що передбачена кримінальна відповідальність за погрози журналістам?

– І що?

Юрію Ричуку ми теж надали цей запис для порівняння. Він каже, що голос схожий, однак точно повідомити не може:

– Ну не можу я сказати, що я впізнав голос... Схожий, так. Але стверджувати, що це той самий голос, «власник» якого дзвонив до мене і погрожував інвалідним візком, не можу.

Всім, кому знайомий цей голос, просимо повідомляти. Адже це важливо для розслідування даної справи.

До слова, власником сайту «Волинь 24» є місцевий бізнесмен Володимир Пащенко. Чоловік активно критикує діяльність Ігоря Палиці, УКРОПу та ГФ «Варта порядку». Нещодавно йому спалили готель. І він це пов`язує із громадсько-політичною позицією в місті.

Нагадаємо, що наразі очільника «Варти порядку» Олександра Тиводара та ще чотирьох вартівців прокуратура та СБУ у Волинській області звинувачують у незаконному стеженні та зборі, на замовлення третіх осіб, конфіденційної інформації про особисте життя громадян. Серед громадян, за якими стежили – і публічні на Волині особи.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору