ВОЛИНЬ

Хто з волинських нардепів підтримав зняття Соболєва з посади голови антикорупційного комітету ВРУ

07.12.2017, 17:36      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 2162

Половина волинських представників у Раді підтримали зняття Соболєва з посади. Фото із 24tv.ua

Троє з шести представників Волині у парламенті сьогодні проголосували за зняття народного депутата Єгора Соболєва з посади голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради.

Загалом за цей проект постанови проголосувало 256 нардепів.

Зняття представника «Самопомочі» із посади підтримали троє із шести представників Волині у Раді. Це представники депутатської групи «Воля народу» Степан Івахів та Сергій Мартиняк і «народнофронтівець» Юрій Савчук

Ще двоє представників «Народного фронту» Ігор Гузь та Ігор Лапін утрималися від голосування, а позафракційна Ірина Констанкевич виступила проти такого рішення. 

ПІБ народного депутата Політична сила Голос
Ігор Гузь Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" Утримався
Ігор Лапін Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" Утримався
Юрій Савчук Фракція Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" ЗА
Степан Івахів Депутатська група "Воля народу" ЗА
Сергій Мартиняк Депутатська група "Воля народу" ЗА
Ірина Констанкевич Позафракійна Проти


Як пише «Українська правда», сам колишній голова комітету зазначив, що його звільнення – це частина великого плану влади.

– План такий – поламати незалежність Антикорупційного бюро і Антикорупційної прокуратури, створити фейковий Антикорупційний суд або взагалі його не створювати і закрити майно посадовців, – сказав Соболєв.

Він додав, що протягом його роботи на цій посаді ніяких претензій йому ніхто не висував, а всі вони виникли тільки зараз.

Громадська організація «Центр протидії корупції» на своїй сторінці у «Фейсбук» вже висловила підтримку нардепу Єгору Соболєву та подякувала за все, що він зробив.

«Хочемо підтримати Єгор Соболєв та висловити вдячність за якісну роботу на посаді голови комітету. За закон про НАБУ, про відкриті реєстри, електронні декларації, закон про незаконне збагачення і багато іншого. Окремо вдячні за те, що представники організації завжди могли виступити на комітеті. Також дякуємо за відкритість: ми могли безперешкодно знімати на відео всі засідання комітету і інформувати вас про перебіг подій. А коли окремі представники БПП обурювались, мовляв "Хто ви такі, що мене знімаєте?", то Соболєв наполягав на відкритості і неможливості якихось заборон. Тому дякуємо, Єгоре!» – відзначили в Центрі протидії корупції. 

Нагадаємо, 6 грудня за відставку Соболєва проголосували члени його ж комітету. Вони зазначили, що нардеп не відповідає займаній посаді, комітет працює неефективно. Також сьогодні Верховна Рада мала розглядати законопроект, який мав значно обмежити незалежність антикорупційних органів. Однак, після жорстких заяв ЄС та США проект закону зняли з розгляду. В соцмережах активісти виступили на підтримку Національного антикорупційного бюро.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору